Arvydas Vaitkus: „Sūnūs nori, kad anūkai Klaipėdoje jaustųsi gerai“

(18)

Sekmadienį Klaipėdos mero rinkimuose pergalę šventęs politinio komiteto „Ištikimi Klaipėdai“ lyderis Arvydas Vaitkus sako, kad mieste yra daug neišspręstų problemų ir bus tikrai nelengva. Tačiau jis jaučia klaipėdiečių, savo šeimos, politinės komandos palaikymą ir tiki, kad jam pavyks išspręsti Klaipėdos „sunkumus“.

„Nuotaika gera. Jeigu užsibrėžei tikslą ir eini į pergalę, visada nuotaika yra gera“, - sekmadienio vakarą po pergalės bene labiausiai intriguojančiuose savivaldos ir mero rinkimuose Klaipėdos istorijoje sakė A. Vaitkus.

Vos pradėjus aiškėti pirmiesiems rezultatams, kurie buvo jam palankūs, A. Vaitkus jau priiminėjo atsargius sveikinimus.

O rinkimų rezultatų laukti susirinkusi jo komanda plojimais ir ovacijomis pasitiko kiekvieną naują informaciją ir naujus duomenis iš Klaipėdos rinkimų apylinkių. Nuo pirmos iki paskutinės minutės balsavimo rezultatai rodė, kad Klaipėda turės naują merą - A. Vaitkų.

Geriausias draugas - žmona

„Visada šalia yra žmona - didžiausias draugas, didžiausias sveikintojas. Mane gyvenime visada palaikė šeima. Šiandien žmona spustelėjo ranką ir aš žinau, ką tai reiškia“, - į klausimą, kas pirmas pasveikino su pergale, „Vakarų ekspresui“ sakė A. Vaitkus.

Anot išrinktojo Klaipėdos mero, sprendimą dalyvauti mero rinkimuose labai palaikė ir abu jo sūnūs.

„Sūnūs nori, kad anūkai Klaipėdoje jaustųsi geriau“, - šeimos palinkėjimą atskleidė A. Vaitkus.

Apsilankę rinkimų apylinkėje, vėliau sekmadienį, laukdami rinkimų rezultatų, A. Vaitkus su žmona Ilona tradiciškai praleido vaikščiodami Baltijos pajūriu.

„Esu dėkingas visiems klaipėdiečiams, kurie manimi patikėjo. Mero pozicija yra ne postas, o pareiga. Apima didelis vidinis jaudulys žinant, kiek reikės padaryti darbų“, - sakė A. Vaitkus.

Sekmadienio vakarą A. Vaitkus kartu su politinio komiteto „Ištikimai Klaipėdai“ nariais rinkimų rezultatų laukė savo komandos nario Arūno Tumos viešbučio „Victoria Hotel Klaipėda“ gastrobare „Corner“.

„Subūrėme žmones, klaipėdiečius, kurie savo profesinėje veikloje pasiekė labai daug. Jie galėjo gyventi įprastinį gyvenimą, dirbti savo darbus. Tačiau atėjo į mūsų nepartinę grupę ir bus geri komandos nariai dirbdami klaipėdiečiams“, - sakė pakilios nuotaikos A. Vaitkus.

A. Vaitkaus oponentas antrajame Klaipėdos mero rinkimų ture konservatorius Audrius Petrošius asmeniškai atvyko pasveikinti naujai išrinktojo miesto mero.

Jis pralaimėjimą oficialiai pripažino prieš 22 val. oponento štabe rinkimų komisijoms dar net nesuskaičiavus galutinių rinkimų rezultatų.

Vėliau buvo patvirtinta, kad už A. Vaitkų antrajame rinkimų ture balsavo 62,56 proc. (nuo galiojančių biuletenių) rinkimuose dalyvavusių klaipėdiečių. Už A. Petrošių - 37,44 proc.

A. Vaitkus laimėjo beveik visose iš 54 Klaipėdos rinkimų apylinkių. Vienintelėje Klaipėdos centrinėje dalyje esančioje nedidelėje Kuršių apylinkėje daugiau balsų surinko A. Petrošius - 51,37 proc.

„Sveikinu su puikiu pasirodymu, linkime gerų darbų Klaipėdai, galite pradėti nuo pelėsio, kaip sakant, tvarkymo, bet norėtųsi, kad tie darbai būtų kuo didesni. Linkiu visokeriopos sėkmės ir pats, kaip Seimo narys, esu pasiruošęs bendradarbiauti ir ištiesti ranką, kad darbas klaipėdiečiams ir Klaipėdai būtų pastebimas“, - sakė A. Petrošius.

Savo asmeninį pasirodymą rinkimuose A. Petrošius vertina gerai.

Visgi A. Vaitkaus komandos nariai tikino, kad A. Petrošius pats padarė klaidą antrojo turo rinkimų kampanijos metu pasirinkęs agresyvią oponento ir jo komandos puolimo ir kaltinimo taktiką.

„Tai mobilizavo rinkėjus“, - sakė A. Vaitkaus komandos narys.

Tai patvirtina ir klaipėdiečių aktyvumas rinkimuose. Antrajame ture balsuoti atėjo 40,07 procento rinkimų teisę turinčių klaipėdiečių.

Tai beveik tiek pat, kiek ir pirmajame ture (40,65 proc.). Ankstesniuose rinkimuose tradiciškai antrajame ture rinkėjų aktyvumas būdavo mažesnis.

2019 metais vykusiuose rinkimuose šis santykis Klaipėdos mieste buvo 38,66 proc. (pirmasis turas) ir 34,94 proc.

Darbų tęstinumas

Putojančio gėrimo taurę kartu su A. Vaitkumi kėlė ir dabartinis meras Vytautas Grubliauskas.

„Miestiečiai Klaipėdos vairą atiduoda į patikimas rankas“, - rinkimų vakarą „Vakarų ekspresui“ sakė V. Grubliauskas.

Jis tikisi, kad A. Vaitkus nenuvils klaipėdiečių ir įgyvendins tą ambicingą programą, su kuria laimėjo rinkimus.

„Man ne gėda dėl miesto, koks jis yra šiandien. Gimtąjį miestą visada vertinkime kaip gimtąjį. Nebijokime žinoti jo trūkumų, bet žinokime ir kaip tai pataisyti“, - sakė V. Grubliaukas.

Jis sutinka, kad Klaipėdoje yra „ką tobulinti, yra ką taisyti, bet yra ir kuo džiaugtis“.

„Dėl A. Vaitkaus pergalės aš neabejojau nuo pat pradžių. Mačiau jo pasiruošimą per visus tuos ketverius metus nuo praėjusių rinkimų, kuriuose buvo kitokia situacija“, - sakė V. Grubliaukas.

Jis žada su A. Vaitkumi dalintis turima patirtimi ir siūlo visokeriopą pagalbą.

Koalicijos dėlionė

A. Vaitkaus suburtas politinis komitetas „Ištikimi Klaipėdai“ laimėjo ir Klaipėdos miesto tarybos rinkimuose. Taryboje jo nariai turės daugiausiai - 8 vietas iš 31-os.

Mero rinkimuose laimėjęs A. Vaitkus imasi lyderystės formuoti valdančiąją Klaipėdos miesto koaliciją.

„Šiandienos rezultatus pirmiausia norėčiau aptarti su komanda. Rasti bendrą nuomonę. Taryboje tirai galime turėti daugumą. Dvi politinės jėgos - Remigijaus Žemaitaičio ir Ligitos Girskienės - išreiškė palaikymą (antrajame mero rinkimų ture - aut past.). Reikės kalbėtis“, - sakė A. Vaitkus.

Jei susivienytų trys minimos politinės jėgos, to pakaktų užsitikrinti daugumą Taryboje. Nes „Ištikimi Klaipėdai“ kartu „Laisvės ir teisingumo“ partija ir „valstiečiais“ turėtų 18 Tarybos narių.

Tačiau A. Vaitkus leidžia suprasti, kad koalicija galėtų būti ir platesnė.

„Pokalbius ir diskusijas, kurios buvo iki šiol, vertinčiau kaip tam tikrą uvertiūrą. Jau buvau sakęs, kad buvimas daugumoje suteikia daugiau galimybių dalyvauti tęsiant darbus“, - sakė V. Grubliauskas.

Jis tikisi rasti sutarimą su A. Vaitkaus komanda dėl bendro labo ir tikina, kad tai gali būti padaryta „be postų, pareigybių ir antpečių dalybų“.

„Galimybės yra tam visos, aš asmeniškai esu tam pasiruošęs“, - laukia formalių sprendimų V. Grubliauskas.

A. Vaitkus patvirtina, kad šią savaitę vyks intensyvūs pokalbiai ir susitikimai dėl valdančiosios koalicijos Klaipėdos miesto taryboje formavimo.

Prieš dabartinius

R. Žemaitaitis „Vakarų ekspresui“ sakė, kad 7 mandatus būsimoje Taryboje laimėjusi partija „Laisvė ir teisingumas“ mato galimybę prisijungti prie valdančiosios daugumos.

„Komandos nariai spręs šiandien arba rytoj“, - pirmadienio popietę sakė R. Žemaitaitis.

Tačiau jis būsimojoje daugumoje nemato V. Grubliausko ir kitų šiuo metu miesto valdančiojoje koalicijoje esančių asmenų.

R. Žemaitaičio įsitikinimu, jie yra kalti dėl dabartinės situacijos mieste ir neturėtų toliau dalyvauti miesto valdyme.

„Tai mano asmeninė pozicija. Spręs visa komanda“, - akcentuoja R. Žemaitaitis.

Pats R. Žemaitaitis taip pat dar nėra taręs galutinio žodžio, ar pasiryš atsisakyti LR Seimo nario mandato dėl Klaipėdos.

Tuo metu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderė Klaipėdoje Seimo narė Ligita Girskienė sako, kad tris vietas būsimojoje Taryboje turėsianti partija yra pasiruošusi dirbti valdančiojoje koalicijoje ir laukia pasiūlymų.

„Galbūt siektume vadovauti ir vienam iš komitetų, tačiau tai ne mūsų sprendimas, o derybų klausimas“, - sako L. Girskienė.

Ji taip pat skeptiškai žiūri į tai, kad būsimoje valdančiojoje koalicijoje kartu būtų ir šiuo metu prie miesto vairo esančios asmenybės.

Maža to, ji kelia prielaidą, kad būsimoje Taryboje gali subyrėti socialdemokratų gretos.

„Teko girdėti kalbų, jog Romaldas Sakalauskas buvo nepatenkintas, kad rinkiminiame sąraše buvo patrauktas į trečią vietą“, - sako L. Girskienė.

Anot jos, dėl V. Grubliausko ir iš mero rinkimų priverstas pasitraukti R. Sakalauskas būsimoje Taryboje gali prisijungti prie kitos frakcijos.

Tačiau pats R. Sakalauskas sakė, kad L. Girskiene tikėti nereikia.

„Šioje vietoje esu labai stabilus. Jau amžius ne tas, kad keisčiau politines pažiūras“, - „Vakarų ekspresui“ sakė R. Sakalauskas.

Jis patvirtino, kad nėra Lietuvos socialdemokratų partijos narys, tačiau tikino, kad jokių minčių keisti frakcijas ar partijas neturi.

Taigi, nurimus šventinėms nuotaikoms po merų rinkimų prasideda naujas ir, panašu, ne mažiau įdomus nei patys rinkimai politinis sezonas.

Koks jis bus ir ar tai atneš miestui naudos, ar bus permainų ir kas Klaipėdoje pasijus geriau, pamatysime jau labai greitai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder