Atliekas klaipėdiečiai nuo šiol tvarkys kitaip (11)

Klaipėdiečiai atliekas nuo šiol tvarkys kitaip, mat sausį įsigalioja pakeitimai dėl komunalinių atliekų išvežimo. Tikimasi, kad dėl pokyčių miestas taps dar švaresnis, o gyventojams pavyks sutaupyti.

Pagrindiniai pokyčiai apima tris sritis: žaliųjų atliekų surinkimą, mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių aptarnavimą bei antrinių žaliavų surinkimą iš individualių namų.

Klaipėdos miesto savivaldybė informavo, jog šaltuoju metų laiku - nuo gruodžio 1 d. iki kovo 31 d. - žaliosios atliekos Klaipėdoje yra surenkamos kartą per mėnesį. Atšilus orams jų surinkimas ir vėl bus organizuojamas kas savaitę. Taip nuspręsta, kadangi žiemą ženkliai sumažėja atliekų kiekis, o pustuščių konteinerių išvežimas kas savaitę tuština miestiečių pinigines.

Anksčiau prie konteinerių medžių šakas ar išrautus krūmus palikdavę klaipėdiečiai taip pat turėtų suklusti. Nuo šiol tai daryti miesto valdžia griežtai draudžia.

Anot miesto Savivaldybės atstovų, sukrautos ar sumestos šakos sukelia didžiulę netvarką ir atrodo neestetiškai. Tokį vaizdą išvydę gyventojai neretai paseka blogu pavyzdžiu ir šalia išmeta susidėvėjusius baldus bei įvairias pakuotes.

Daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijos ar administratoriai turėtų kreiptis į KRATC ir užsakyti specialiai tam skirtus nemokamus konteinerius ar maišus. Atliekas taip pat galima atvežti ir atiduoti tvarkymui į Glaudėnų žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę.

Sugrėbtus medžių ir krūmų lapus, nupjautą žolę klaipėdiečiai, kaip ir anksčiau, galės sudėti į savo maišus ir tvarkingai palikti juos prie konteinerių dieną prieš šių atliekų išvežimą.

Nuosavuose namuose gyvenantys žmonės vis dažniau rūšiuoja ir gręžiasi į žalumą. Jie kasmet išmeta mažiau atliekų į mišrių komunalinių atliekų konteinerius.

Dėl šios priežasties vasarą tokių atliekų konteineriai bus ištuštinami vieną kartą per savaitę, o šaltuoju laikotarpiu - kas dvi savaites.

Klaipėdos individualių valdų gyventojus planuojama aprūpinti papildomu konteineriu stiklinių pakuočių ir stiklo rūšiavimui.

Pasikeitė ir konteinerių priežiūra. Prie daugiabučių namų esantys konteineriai nuo šiol bus plaunami kartą per ketvirtį, kai vidutinė paros temperatūra aukštesnė nei +8, o prie nuosavų namų įrengti konteineriai - kartą per metus.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Aplinkosaugos skyriaus vedėjos Rasos Jievaitienės, jeigu gyventojai elgsis sąmoningai ir atsakingai laikysis naujos tvarkos, mieste pavyks išvengti nemažai problemų, susijusių su atliekų išvežimu, o miesto gyventojų ir svečių akis džiugins tvarkingesnė ir estetiškesnė aplinka.

„Praėjusiais metais Klaipėdoje įrengtos naujos požeminių ir pusiau požeminių konteinerių aikštelės, klaipėdiečiams tapo daug patogiau rūšiuoti, pagerėjo miesto estetinis vaizdas, daugumoje atvejų kiemuose atsirado daugiau erdvės automobilių statymui. Tačiau vis dar sulaukiame gyventojų ir atliekų surinkėjų nusiskundimų, kad užstatomi privažiavimai prie konteinerių, nepaisoma automobilių stovėjimą reglamentuojančių ženklų ir geltonųjų linijų. Dėl to laiku yra neišvežamos atliekos, to pasekmė - perpildyti konteineriai. Kviečiame naudotis sukurta patogia atliekų tvarkymo infrastruktūra, laikytis taisyklių ir kartu rūpintis mūsų miesto švara“, - pranešime teigė R. Jievaitienė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder