Atnaujintas nakvynės namų padalinys jau laukia gyventojų

Klaipėdos miesto nakvynės namų padalinys Šilutės pl. 8 pirmadienį atvėrė duris po kapitalinio remonto. „Labai džiaugiamės iš esmės atnaujintomis patalpomis ir ypač tuo, kad jos pritaikytos neįgaliųjų poreikiams“, - sakė „Vakarų ekspresui“ įstaigos direktorė Alma Kontrimaitė.

Atnaujinant padalinį Šilutės plente atliktas sienų, lubų, grindų, sanitarinių mazgų remontas, pakeisti radiatoriai, elektros instaliacija, vėdinimo sistema, nupirkta naujų baldų, buitinės technikos, įrengtos vaizdo kameros, keltuvas neįgaliesiems.

„Anksčiau į patalpas patekti buvo galima tik laiptais. Tai labai apsunkindavo darbą aptarnaujant negalią turinčius nakvynės namų gyventojus. Dabar jie patys galės naudotis įrengtu keltuvu. Taip pat labai džiaugiamės, kad patalpose įrengta daug antivandalinių priemonių, spec. veidrodžiai, santechnika, viskas atitinka specifinius įstaigos poreikius“, - vardijo pašnekovė.

Jau pirmąją dieną atnaujintame padalinyje apgyvendinta 11 socialinę riziką patiriančių asmenų. Iš viso modernizuotame nakvynės namų padalinyje gali apsigyventi 50 žmonių. Čia jie gali praleisti iki 6 mėnesių ir ilgiau, per šį laikotarpį gyventojui padedama susitvarkyti dokumentus, pasirūpinti priklausančiomis socialinėmis išmokomis dėl turimos negalios, blogos finansinės padėties, užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje ir kt.

„Atidarius atnaujintą padalinį Šilutės plente, paslaugos gyvenamosios vietos neturintiems asmenims Klaipėdoje teikiamos trijose vietose. Socialinę riziką patiriantys asmenys laikinai apsigyventi gali ir Viršutinėje gatvėje esančiame padalinyje, kuris taip pat neseniai buvo atnaujintas, o galimybė pernakvoti suteikiama prieš porą metų atidarytuose laikino apnakvindinimo namuose Dubysos gatvėje. Pagalbos galimybių yra, svarbiausia, kad patys socialinę riziką patiriantys asmenys patikėtų, jog įmanoma rasti savo vietą ir kelią gyvenime“, - sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

„Mūsų tikslas, kad kuo daugiau asmenų ne tik pasinaudotų suteikiamomis apgyvendinimo ar nakvynės galimybėmis, bet ir siektų pokyčių gyvenime, kad suteikiama pagalba būtų ne laikinas sprendimas, o atspirties taškas permainoms“, - sako Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė.

Laikino apgyvendinimo namų infrastruktūros Šilutės pl. 8 modernizavimo projekto vertė - 437 tūkst. Eur, iš jų 330 tūkst. - ES lėšos, 107 tūkst. skirta iš Savivaldybės biudžeto.

POKYTIS. Anksčiau į patalpas patekti buvo galima tik laiptais, dabar neįgalieji patys galės naudotis įrengtu keltuvu.

POKYTIS. Anksčiau į patalpas patekti buvo galima tik laiptais, dabar neįgalieji patys galės naudotis įrengtu keltuvu.

SPECIFIKA. Patalpose įrengta daug antivandalinių priemonių, spec. veidrodžiai, santechnika, viskas atitinka specifinius įstaigos poreikius.

SPECIFIKA. Patalpose įrengta daug antivandalinių priemonių, spec. veidrodžiai, santechnika, viskas atitinka specifinius įstaigos poreikius.

Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Sidebar placeholder