Auslindos namuose: kuo jos pavojingos ir kaip su jomis kovoti liaudiškomis priemonėmis

(1)

Dažnai šalia žmogaus apsigyvena vabzdžiai. Ir tokioje kaimynystėje nėra nieko malonaus. Gyvenimas žmogui ne mažiau nei tarakonai ar vabzdžiai gadina gyvenimą auslindos.

Kodėl namuose atsiranda auslindų

Sutikęs gamtoje auslindą, žmogus iš karto pagalvoja apie skausmingus įkandimus. Ir tai nenuostabu, nes šis vabzdys atrodo gana grėsmingai ir kūno gale turi porą „nagų“. Ilgis auslindos kirmėlių siekia maždaug 7-50 mm.

Šie vabzdžiai veda slaptą naktinį gyvenimo būdą, o dieną žnyplės slepiasi nuošaliose vietose. Jei namuose pasirodo auslindos kirmėlių, tai gali reikšti kelias priežastis:

Padidėjusią drėgmę - auslindos dažnai gyvena vonios kambariuose, blogai vėdinamose virtuvėse ir pan.

Nepakankamas vėdinimas - dėl to uždaroje patalpoje susidaro drėgmė.

Augalai ar auginiai - jie gali jais maitintis.

Laisvas priėjimas prie maisto - perpildyta šiukšliadėžė, neplauti indai kriauklėje, stalčius su daržovėmis ar vaisiais.

Bute auslindos atsiranda dėl tų pačių priežasčių. Jos gali patekti į kambarį iš rūsio arba gyventi užsikimšusioje ventiliacijoje. 

Jos taip pat gali patekti į vietas, kur laikomi augalai, ypač nukritę vaisiai (obuoliai, abrikosai, kriaušės).

Dažnai, jei per daug laistomos kambarinės gėlės, šie vabzdžiai gali atsirasti ir vazonuose.

Ar auslindos pavojingos žmonėms

Auslindos tikrai gali įkąsti. Tačiau vabzdys tai daro retai ir tik savigynos tikslais. 

Po įgėlimo oda gali būti paraudusi, niežtinti, patinti arba ant jos gali atsirasti nedidelių pūslelių.

Auslindos nėra nuodingas, todėl šie simptomai greitai išnyksta, jei nesate linkę į alergiją. Reikėtų nepamiršti, kad žnyplės gali pernešti infekcijas, nes vabzdžiai maitinasi lavonais.

Vasarnamyje ar name auslindos gali sugadinti pasėlius. Sausringais metais vabzdžiai dažnai puola vyšnias, serbentus, obuolius, persikus ir kt. Jie taip pat gali atkreipti dėmesį į daržoves, ypač burokėlius ir bulves. Namuose jiems patinka dailūs daigai ar kambariniai augalai.

Kuo galima išgąsdinti, kad jis paliktų namus?

Ko bijo auslindos? Kaip ir kiti vabzdžiai, jie nelabai mėgsta įvairių kvapų, todėl specialistai pataria į tai atkreipti dėmesį. Štai kokias liaudiškas priemones galite naudoti nuo jų:

Svogūnas ir česnakas - paruoškite tokių nuodų šiems vabzdžiams. Paimkite vieną česnako galvutę ir svogūno svogūnėlį, susmulkinkite, užpilkite litru verdančio vandens, įdėkite į uždarą stiklainį, kad per naktį prisitrauktų. Po to skystį perkoškite per marlę, supilkite į indą ir purkštuvu išpurkškite ten, kur dažniausiai pasitaiko jų.

Kitas liaudiškas būdas -boro rūgštis nuo auslindų. Tam sumaišykite 50 g boro rūgšties su vienu virto kiaušinio tryniu. Iš sukietėjusio mišinio suformuokite rutuliukus, o tada juos padėkite jaukiose namų vietose. Tokie rutuliukai sunaikins ne tik auslindas, bet ir erzinančias skruzdėles.

Vaistažolės - jei savo sklype ar kur nors netoliese auginate vaistažolių, jums gali tikti šis variantas. Paimkite raudonėlių, pelynų, eglišakių ir kraujažolių. Iš jų galite pasigaminti užpilą, jei šiek tiek džiovintų augalų per naktį užpilsite verdančiu vandeniu.

Po to į jį įpilkite nedidelį kiekį ploviklio ir apipurkškite skysčiais visus plyšius ir kitas mėgstamas vietas.

Efektyviai veikia šiuos vabzdžius ir tokios cheminės medžiagos kaip aliejus, parafinas, benzinas. Jų kvapas neabejotinai išvarys auslindus iš namų. Šis metodas geras dar ir todėl, kad naikina ne tik suaugėlius, bet ir lervas.

Šaltinis: tsn.ua

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder