IŠBANDĖ. Vakar banko kortele už kelionę miesto maršrutiniu autobusu atsiskaitė ir Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus. Vitos Jurevičienės nuotr.

Autobuse užteks tik banko kortelės

(4)

Klaipėdoje trečiadienio popietę pristatyta ilgai laukta naujiena - už kelionę miesto viešuoju transportu jau galima atsiskaityti banko kortele.

Galimybę viešajame transporte už kelionę atsiskaityti bekontakte banko kortele vienas pirmųjų išbandė ir Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

"Tai, kad kruizinio laivo keleivis šiandien uostamiestyje gali laisvai įsigyti važiavimo teisę paprasčiausiai priglaudžiant banko kortelę ir nuskaitant vieną eurą, yra vienas iš 21-ojo amžiaus požymių mūsų mieste.

Ši naujovė šiandien egzistuoja tik Taline, Estijoje ir, kiek žinau, Vroclavo mieste, Lenkijoje", - labai teigiamai naujovę įvertino A. Vaitkus.

„Vakarų ekspresas“ jau rašė apie „Klaipėdos keleivinio transporto“ užmojį pirmiesiems Lietuvoje uostamiesčio gyventojams pasiūlyti viešajame transporte atsiskaityti banko kortele.

Tai padaryti ypač lengva, tereikia kortelę ar bet kokį su ja susietą prietaisą priglausti prie komposterio - taip pat, kaip dabar tai daroma su elektroninių bilietų kortelėmis.

Kol kas atsiskaityti už kelionę banko kortele galima 8 ir 10 numeriais pažymėtuose autobusuose ir maršrutiniuose taksi.

„Kituose maršrutuose toks atsiskaitymo būdas atsiras nuo birželio mėnesio. Ilgiausiai užtruksime šią sistemą diegdami priemiestiniais maršrutais važinėjančiame transporte, kadangi juose bilieto kaina priklauso nuo nuvažiuoto atstumo. Tačiau visas procesas turėtų būti užbaigtas iki liepos“, - teigė „Klaipėdos keleivinio transporto“ direktoriaus pavaduotojas Andrius Samuilovas.

Šiais metais banko kortele bus galima atsiskaityti tik už visos kainos bilietėlius.

„Kol kas negalime pasakyti tikslių datų, bet ateityje tikrai plėtosime atsiskaitymo banko kortele viešajame transporte funkcionalumą“, - planais pasidalino A. Samuilovas.

Klaipėdos mieste kiekvienais metais pažymima daugiau nei milijonas popierinių bilietėlių, todėl tikimasi, jog naujovės padės sumažinti šiuos skaičius.

Retai viešuoju transportu besinaudojantys gyventojai ar miesto svečiai, norėdami atsiskaityti už kelionę, bilietėlius įsigyti gali spaudos kioskuose, o jų neradę yra priversti pirkti iš autobuso vairuotojų. Todėl trikdomas eismas, mat vairuotojai priversti skaičiuoti pinigus, atmetinėti grąžą ir paduoti bilietėlius.

„Naujas apmokėjimo būdas ir skirtas šios kategorijos keleiviams. Tiems, kas neturi klaipėdiečio kortelės - miesto svečiams ir tiems, kas rečiau naudojasi viešuoju transportu“, - sakė A. Samuilovas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder