„Baltijos“ kino teatras

„Baltijos“ kino teatro griuvėsiams ieškomas naujas šeimininkas

Nekilnojamojo turto pardavimų puslapyje aruodas.lt paskelbta, jog uostamiesčio centre parduodamas buvęs „Baltijos“ kino teatro pastatas. Už 1 559,8 m² ploto patalpas, kurioms suteiktas statybos leidimas rekonstrukcijai į apartamentų viešbutį, prašoma 968 tūkst. eurų.

Jau kelis dešimtmečius Klaipėdos senamiestyje stovintis apgriuvęs statinys daug dėmesio sulaukė šių metų liepos pradžioje, kai uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas patikino, jog Klaipėdos savivaldybė imsis teisinių veiksmų prieš UAB „Fisanta“.

Miestas panoro nutraukti su pastatą nuo 2004 m. valdančia bendrove pasirašytą žemės nuomos sutartį, nes buvusio kino teatro „Baltija“ griuvėsiai jokių rekonstrukcijos darbų taip ir nesulaukė.

"Pradedame istorinį procesą, nes veiksmas dėl pastato, kuris 1999 m. buvo įsigytas iš Valstybės turto fondo, trunka jau beveik dvidešimt metų.

Nuo šio žemės sklypo Žvejų gatvėje nuomos pradžios 2004 metais nei pastatas, nei jis pats nėra naudojami pagal tiesioginę paskirtį, nėra atliekama sklype esančio pastato priežiūra.

Yra daug įtarimų, kad šio pastato būklė kelia grėsmę aplinkai ir gyventojams.

Pasikeitus įstatyminei bazei, Klaipėdos miesto savivaldybė imasi teisinių veiksmų ir procedūrų, suvokdama, kad tai yra ilgas teisinis kelias, tačiau jį pradėti eiti reikia dabar", - sakė V. Grubliauskas.

„Vakarų ekspresui“ pasidomėjus, ar būtent tai nulėmė „Fisantos“ sprendimą parduoti pastatą, įmonė nuo komentarų susilaikė.

V. Grubliausko teigimu, apie pastato pardavimą buvo kalbėta jau kurį laiką, tačiau iki šiol jokių realių sprendimų nepriimta.

Mero nuomone, tai, jog „Fisanta“ pagaliau paskelbė parduodanti pastatą, yra inicijuotų teisminių Klaipėdos miesto savivaldybės procesų vaisius.

"Apie pastato pardavimus buvo kalbama seniai ir mums ne kartą sakyta, jog yra detalus planas, sutvarkyti dokumentai, tačiau veiksmų nebuvo.

Mano nuomone, tai yra tiesioginė reakcija į neseniai nuskambėjusią pakankamai griežtą ir tvirtą miesto poziciją", - teigė V. Grubliauskas.

Trečiadienį pastato pardavimo skelbimą jau buvo peržiūrėję 217 žmonių. Ypatingą susidomėjimą išreiškė 9 asmenys.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder