brolis Benediktas

Benediktas Sigitas Jurčys - Klaipėdos garbės pilietis

(1)

Klaipėdos miesto taryba priėmė sprendimą kunigui pranciškonui Benediktui Sigitui Jurčiui suteikti Klaipėdos garbės piliečio vardą. Tam pritarė visi 26 posėdyje dalyvavę Tarybos nariai.

"Kalbame apie žmogų, kurį puikiai pažįsta ne tik Klaipėda, bet ir visa Lietuva. Tai, kad Klaipėda šiandien dažnai pasaulyje pristatoma kaip vilties miestas (...), yra didžiulis brolio Sigito nuopelnas. Tai yra plati veikla, ne tik 10-12 metų, bet ir visas gyvenimas, pašvęstas Klaipėdai", - sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Klaipėdos miesto Garbės piliečio vardas yra suteikiamas už ypatingus nuopelnus miestui, įvertinus asmeninį indėlį bei miesto vardo propagavimą pasaulyje.

Šiemet 70-ties metų jubiliejų minėsiantis Benediktas Sigitas Jurčys 1984 baigė Kauno kunigų seminariją, įšventintas kunigu. Nuo 1986 m. pranciškonas.

1984–1989 m. vykdė misijas Dušanbėje, Šv. Juozapo katalikų parapijos klebonas.

1990–1992 m. studijavo dogminę teologiją Popiežiškajame Šv. Antano universitete Romoje.

1992–1997 m. apaštalinio nuncijaus Lietuvai, Latvijai ir Estijai sekretorius.

1997-2008 Šv. Pranciškaus mažesniųjų brolių ordino Lietuvos šv. Kazimiero provincijos provincijolas, Kretingos pranciškonų vienuolyno gvardijonas, Lietuvos vyrų vienuolijų aukštesniųjų vyresniųjų konferencijos pirmininkas.

Jis yra vienuolyno prie Kryžių kalno statybos iniciatorius. Benedikto Sigito Jurčio iniciatyva Klaipėdoje inicijuotas Vilties bėgimas, kurio tikslas – rinkti lėšas Šv. Pranciškaus onkologijos centro Klaipėdoje statyboms ir veiklai finansuoti.

Centre yra globojami ir autizmo spektro sutrikimų turintys vaikai.

Tarybai apsisprendus suteikti šį garbingą apdovanojimą Benediktas Sigitas Jurčys OFM bus apdovanotas rugpjūčio 1-ąją minint 770-ąjį Klaipėdos miesto gimtadienį.

Klaipėdos garbės piliečiai yra apdovanojami autoriniais medaliais iš aukso ir sidabro (autorius juvelyras Vidas Bizauskas).

Iki šiol Klaipėdos garbės piliečio vardas yra suteiktas 20-čiai asmenų. Garbės piliečio vardas per metus suteikiamas ne daugiau kaip vienam asmeniui.

2021 m. apdovanojimas suteiktas krepšininkui Modestui Juozapui Paulauskui.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder