Bibliotekininkai užkasė karo su kaimynais kirvį
(3)„Vakarų ekspresas“ rašė apie lygiai metus trukusią iš pagrindų atnaujinto Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinio ir šalia Kauno gatvėje gyvenančių žmonių meilę.
Ją sutvirtino galimybė visiems ir be jokių apribojimų naudotis bibliotekos automobilių stovėjimo aikštele.
Tačiau kaimynams joje ėmus šeimininkauti lyg savo kieme, bibliotekininkai pastatė užtvarą ir įkasė kelią užtvėrusius stulpelius.
Praėjusiųjų metų lapkričio viduryje dėl užtvertos aikštelės, kurioje įrengta 12 automobilių stovėjimo vietų ir dar kelias mašinas galima palikti šalia žaliosios vejos, prasidėjęs karas truko iki šios savaitės.
Jo metu Kauno gatvės gyventojai bibliotekininkams skolingi neliko. Kiekvieną dieną Savivaldybei buvo pranešama, kiek laiko bibliotekos darbuotojai vėluoja į darbą ir kada iš jo išeina dar nepasibaigus darbo valandoms, kada rūkoma balkone, apie dienos metu įjungiamą lauko apšvietimą ir naktį pamirštamą išjungti šviesą vidaus patalpose.
Bibliotekininkai neslėpė, kad nuolatinis psichologinis spaudimas kėlė didžiulį stresą. Sulaukta ir tiesioginių grasinimų susidoroti fiziškai.
Dar nežinia, kiek šis konfliktas būtų trukęs, jei ne aukščiausios Klaipėdos valdžios įsikišimas. Į „frontą“ pasiųstas miesto vicemeras A. Cesiulis. Jis su taikdario misija susidorojo kuo puikiausiai.
Vicemeras trečiadienį nuvyko į vietą ir prie vieno stalo susodino abi besipykstančias puses - bibliotekininkus ir šalia gyvenančius klaipėdiečius.
"Pasikalbėjome ir visas problemas išsprendėme. Visos pusės liko patenkintos.
Reikia kalbėtis su žmonėmis, klausytis ir išgirsti. Ne vien tik galvoti apie savo interesus.
Dabartinė bibliotekos automobilių stovėjimo aikštelės naudojimo tvarka yra bloga.
Susitikime dalyvavę vietos bendruomenės žmonės taip pat prisiėmė tam tikrą atsakomybę dėl susiklosčiusios situacijos. Sutiko, jog reiktų atsargiau elgtis ir saugoti aikštelės infrastruktūrą, jos negadinti", - sakė A. Cesiulis.
Vicemero teigimu, taikos sutartį sudaro du esminiai punktai.
"Naktį užtvaras bus pakeltas ir aikštelėje automobilius bus galima statyti nuo 19 val. vakaro iki 9 val. ryto.
Dieną joje mašinas galės ir toliau statyti bibliotekos skaitytojai. Kiek žinau, beveik visi susitikime dalyvavę aplinkinių Kauno gatvės namų gyventojai naudojasi bibliotekos paslaugomis", - patikino A. Cesiulis.
Anot I. Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinio vedėjos Daivos Kapturovos, dieną automobilius šioje aikštelėje bus galima palikti dviem valandoms.
Stovėjimo laiką ir ar tikrai mašiną paliko bibliotekos lankytojas, bus nesunku kontroliuoti.
„Į biblioteką atvykusiems skaitytojams bus duodamas specialus popierinis “laikrodukas„, kurį reikės palikti automobilyje“, - sakė D. Kapturova.
Paklausta, ką daryti šalia esančiuose daugiabučiuose gyvenantiems klaipėdiečiams, kurie nėra šios bibliotekos lankytojai, D. Kapturova jokios problemos neįžvelgė.
„Juk niekas netrukdo jais tapti. Ir tai galima padaryti labai lengvai“, - išeitį siūlė D. Kapturova.
Ketvirtadienio rytą buvo galima akivaizdžiai įsitikinti, kad apie išvakarėse pasiektą susitarimą girdėjo ne visi bibliotekos kaimynai. O gal ir nenorėjo jo laikytis, nes gerokai po 9 val. aikštelėje stovėjo ne tik darbuotojų ir skaitytojų automobiliai.
Panašu, kad konfliktai dėl mašinų palikimo šioje bibliotekos automobilių stovėjimo aikštelėje yra užprogramuoti. Po sausio 1-osios ji tapo tiesiog „auksine“.
„Vakarų ekspresas“ šią savaitę rašė apie įsigaliojusį Klaipėdos miesto tarybos sprendimą, kuriuo išplėsta mokamo parkavimo teritorija.
Nuo miesto centro į pietus ji nusidriekė iki Kauno gatvės. Tad mokėti reikia tiek už į šią teritoriją patenkančiose gatvėse, tiek kiemuose paliekamus automobilius.
Šioje teritorijoje esančio I. Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinio automobilių stovėjimo aikštelėje transporto priemonių parkavimas yra nemokamas.
Rašyti komentarą