Daugelis pasakytų, kad kiekvienas sportininkas turi dar savą techniką, savas „paslaptis“, kurios prisideda prie geriausių rezultatų pasiekimo ir pergalės džiaugsmo.
Technika / metodika, tam tikros taisyklės lemia laimėjimus ir pralaimėjimus daugelyje sričių. Taip pat yra ir studijuojant. Norint geriausiais rezultatais išlaikyti egzaminus nepakaks tik retkarčiais lankyti paskaitas ar atlikti užduotis. Pastangos, motyvacija, tam tikrų taisyklių laikymasis yra itin svarbus studijų procese.
Mokymosi portalas mokslobaze.lt atsižvelgdamas į mokinių problemas, tokias kaip motyvacijos stoka, nemokėjimas mokytis / studijuoti, dalinasi 5 būdais, kuriuos pritaikius brandos egzaminą išlaikysite aukštesniais balais.
-
Išmokite informaciją teisingai iš pirmo karto
Sakoma, kad išmokyti žmogų, kuris jau „moka“ ir „žino“ yra daug sunkiau, nei išmokyti tą, kuris nieko apie tai nežino ir jam dalykas yra naujas.
Ką tai reiškia? Išties žmogus naują informaciją priima daug lengviau, o pakeisti požiūrį, techniką labai sunku, nes žmonėms tai asocijuojasi su sena informacija ir norint tai pakeisti reikia įdėti nemažai pastangų.
Tokia taisyklė vyrauja ir studijose. Visuomet stenkitės naują informaciją, sąvokas, datas, dėsnius ar kitą studijuojamą medžiagą suprasti ir išmokti teisingai iš pirmo karto. Įsitikinkite, kad naują informaciją sužinote iš patikimiausių šaltinių.
-
Mokydamiesi naudokitės lipniais lapeliais ir užrašais. Konspektuokitės patys
Žinoma, studento kambarys neturėtų atrodyti, kaip detektyvo Šerloko Holmso. Geras konspektas = geri rezultatai iš egzamino. Tikriausiai ne kartą teko skolintis ar girdėti, kaip jūsų kolegos prašo pasidalinti savo užrašais.
Glausta informacija palengvina mokymąsi, tačiau daug efektyvesnis mokymosi procesas bus tada, kai konspektą būsite paruošę patys. Smegenys daug lengviau prisimins informaciją, o trumpiniai bus žinomi ir suprantami tik jums.
Priešingu atveju, pasiskolinus iš draugo užrašus tikrai kils įvairių minčių ir klausimų: „Kas čia parašyta, ką draugas čia turėjo galvoje? Negaliu perskaityti“.
Konspektuokitės, žymėkite, pasirašykite pastabas, naudokitės lipniais lapeliais, spalvotais tušinukais ir pan. Brandos egzamine tikrai prisiminsite tokią informaciją, kurią buvote pasiryškinę ar pasižymėję spalvotame lapelyje.
Įdomu tai, jog smegenys linkusios prisiminti juokingus dalykus, tad naują informaciją susiekite su šmaikščia situacija. Juokas sumažina stresą, įtampą, padidina budrumą, todėl per juoko prizmę išmoktą informaciją prisiminsite geriau.
-
Pakartokite išmoktą informaciją
Norint, kad informacija išliktų atmintyje ilgiau, turite ją pakartoti. Vakare, prieš miegą perskaitykite tai ką tądien mokėtės. Atlikti moksliniai tyrimai rodo, jog egzaminą išlaikysite daug geresniais rezultatais, jai informaciją nebandysite išmokti per „vieną naktį“, o ją mokysitės nuosekliai ir nuolat pakartodami.
Naują medžiagą pakartokite vakare arba jei mokėtės vakare, tuomet pakartokite ryte, vėliau pakartokite po dviejų dienų ir galiausiai po savaitės. Taip išmokta informacija bus „patalpinta“ ilgalaikėje atmintyje.
-
Analizuokite senesnių metų egzaminų užduotis
Pareto taisyklė teigia, jog 20 proc. pastangų duoda 80 proc. rezultatų, o likę 80 proc. pastangų – tik 20 proc. rezultatų. Šis principas taikomas ekonomikoje, vadyboje, bet gali būti siejamas ir su studijomis.
Pareto principas studijuojant. Bent 20 proc. užduočių jūs galite sužinoti prieš egzaminą. Ne, tai yra ne sukčiavimas. Analizuokite 5 – 7 metų egzaminų užduotis, tokių užduočių analizavimas ir sprendimas leis suprasti, ko galite tikėtis egzamine.
Suprasite, kaip turite taisyklingai formuluoti atsakymus, kokių klausimų galite tikėtis egzamine, o tai jums garantuos geresnius egzamino rezultatus.
-
Mokydamiesi darykite pertraukas
Smegenys pertraukų metu įtvirtina išmoktą informaciją, tad nebijokite užversti knygos. Eikite pasivaikščioti, išgerti arbatos ir pan. Leiskite savo smegenims „atvėsti“ ir pailsėti. Pasimėgaukite sveiku maistu, stikline vandens.
Dienos eigoje skirkite laiko mankštai ir raumenų atsipalaidavimo pratimams, jie ne tik suaktyvins kraujotaką, bet ir sumažins mieguistumą, nuovargį, jausitės kur kas energingesni ir labiau nusiteikę mokytis toliau.
Jei pritrūkote mokomosios medžiagos ar konspektų, norite rasti kūrinio analizės pavyzdį, visada jų galite rasti mokymosi svetainėje mokslobaze.lt, o nesuprantant temos užduoti individualų klausimą.
Tikimės, kad šie patarimai buvo naudingi ir 5 mokymosi būdai padės brandos egzaminus išlaikyti geriausiais balais. Sėkmės!
Rašyti komentarą