Daugėja norinčiųjų vadovauti Klaipėdos universiteto ligoninei

(2)

Reikalavimų kandidatams pakeitimas, vienų sušvelninimas, kitų sugriežtinimas, pasitvirtino. Antrą kartą Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) paskelbtas konkursas Klaipėdos universiteto ligoninės vadovo pareigoms eiti sulaukė kur kas didesnio susidomėjimo.

Prieš Velykas baigėsi terminas, per kurį buvo galima pateikti dokumentus dalyvauti konkurse Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) vadovo pareigoms eiti.

Per dvi savaites stoti prie vienos didžiausių gydymo įstaigų Lietuvoje vairo panoro dešimt pretendentų.

Pasak SAM Komunikacijos skyriaus vedėjo Vytauto Raškausko, kandidatų atranka numatoma gegužės viduryje.

"Šiuo metu vyksta pateiktų dokumentų vertinimas, kuris turi būti baigtas per 5 darbo dienas. Tuo atveju, jei pretendentams reikės patikslinti dokumentus, tą jie turės padaryti per nustatytą terminą.

Ne vėliau kaip per 50 darbo dienų nuo konkurso paskelbimo turi įvykti atranka vertinimo komisijoje. Daugiausiai balų, bet ne mažiau kaip 6 balus, surinkę pretendentai, arba vienas ne mažiau kaip 6 balus surinkęs pretendentas, pateks į pretendentų antrąjį atrankos etapą - bus kviečiami į pokalbį su ministru", - teigė V. Raškauskas.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ir priims sprendimą dėl tinkamiausio kandidato vadovauti KUL.

SAM šį konkursą teko skelbti pakartotinai. Pirmasis kovo viduryje nutrauktas, nes iš paraiškas pateikusių septynių kandidatų tik keturi atitiko keliamus reikalavimus.

„Vakarų ekspresas“ rašė, kad vienas iš svarbesnių reikalavimų būsimiems kandidatams buvo turėti pedagoginį (docento arba profesoriaus) vardą.

Šis reikalavimas daug ką nustebino. Pasigirdo sąmokslo teorijų, kad konkurso sąlygos neva yra specialiai kurtos vienam ar kitam kandidatui.

Nutraukus pirmąjį konkursą, SAM inicijavo pokyčius kandidatuojantiems į visų lygių gydymo įstaigų, jų filialų ir kitų struktūrinių padalinių vadovų pareigas. Atlikta universiteto ligoninių vadovų konkursų analizė parodė, jog esami reikalavimai sumažina potencialių kandidatų ratą. Dėl reikalavimų juose dalyvaudavo vos po kelis kandidatus, kartais tekdavo rinktis ir iš vieno asmens.

Todėl ir buvo padidinti vadovaujamo darbo patirties reikalavimai, tačiau sumažinti arba atsisakyta kitų reikalavimų. Atsisakyta reikalavimo darbo stažą turėti sveikatos apsaugos ar socialinių paslaugų sektoriuose bei universitetinių studijų ir mokslo srityje - kandidatais būti galės ir kitose srityse vadovais dirbę asmenys.

Teigiama, kad pasikeitimai atvers galimybę konkursuose dalyvauti didesniam skaičiui vadovų, taip užtikrinant geresnę gydymo įstaigų valdymo ir vystymo kokybę.

A. Dulkys pripažįsta, kad sveikatos apsaugos sistema yra gana uždara, todėl čia sunkiai skinasi kelią naujos vadybos idėjos.

„Bet kuri uždara sistema anksčiau ar vėliau pradeda susidurti su idėjų ir iniciatyvos stoka. Siekiant į sveikatos apsaugos sistemą pritraukti vadovų, kurie atneštų vadybinės brandos, naujų minčių ir sprendimų, padaryti pokyčiai reikalavimams kandidatams. Tai suteiks naują postūmį tiek visai sveikatos apsaugos sistemai, tiek atskiroms gydymo įstaigoms“, - neabejojo A. Dulkys.

Nuo šiol kandidatai į KUL vadovus privalo turėti ne mažesnę kaip penkerių metų vadovaujamo darbo patirtį. Privalumas - patirtis vadovaujant įstaigoms, organizacijoms, įmonėms, taip pat būti įgijus medicinos ir sveikatos mokslų arba socialinių mokslų srities mokslo daktaro laipsnį. Be to, turėti ne mažiau kaip penkių akademinių metų pedagoginio darbo universitete (-uose) patirties.

Dar vienas iš nurodytų reikalavimų potencialiam KUL lyderiui - mokėti valstybinę kalbą pagal trečiąją valstybinės kalbos mokėjimo kategoriją.

A. Dulkys sako, kad KUL vadovo pareigos - nebijantiems iššūkių, nes reikalauja erudicijos, lyderystės ir talento vienyti bei įkvėpti žmones bendram tikslui.

„Kaip upės subėga į jūrą, taip ir šioje naujai užgimusioje mokslo ir gydymo įstaigoje tesusijungia kokybė, profesionalumas, inovatyvumas ir empatija - tai yra esminės vertybės, ant kurių, tikimės, ir Jūsų dėka bus statoma Klaipėdos universiteto ligoninės veikla bei perspektyvos šalies ir tarptautiniu mastu“, - neoficialiai kreipdamasis į kandidatus sakė A. Dulkys.

Anot ministro, naujajam KUL vadovui atsivers daug įdomių vertingų galimybių, pavyzdžiui, prisidėti prie stipriausios kompetencijos centro Klaipėdos regione kūrimo, sujungti mediciną, mokslą ir studijas, kuriant inovacijas sveikatos sistemoje. Taip pat - suburti gausų trijų sveikatos priežiūros įstaigų kolektyvą, sukuriant bendras tradicijas, vertybes ir bendravimo kultūrą. Ne mažiau svarbus iššūkis yra sukurti Klaipėdos regiono sveikatos priežiūros įstaigų bendradarbiavimo platformą.

Savo veiklą 2023 m. sausio 2 d. pradėjusi KUL tapo viena didžiausių gydymo įstaigų Lietuvoje, teikiančia aukščiausio - tretinio - lygio medicinos paslaugas.

Ligoninės dalininkai - valstybė, kuriai atstovauja SAM, ir Klaipėdos universitetas. Įstaiga sukurta sujungus tris pajūrio gydymo įstaigas: Klaipėdos jūrininkų ligoninę, Klaipėdos universitetinę ligoninę ir Palangos reabilitacijos ligoninę.

Šiuo metu KUL laikinai vadovauja prof. Jonas Sąlyga.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder