Dėl griūvančios šunų vedžiojimo aikštelės - nerimas

(3)

Klaipėdiečiai keturkojų mylėtojai skundžiasi, esą uostamiestyje daugėja susidėvėjusių, neprižiūrimų šunų vedžiojimo aikštelių. Anot žmonių, netvarkomose aikštelėse ne tik nemalonu, bet ir nesaugu vedžioti gyvūnus.

Klaipėdietė Neringa augina du keturkojus. Šunis pasivaikščioti ji kasdien veda į parką bei I. Simonaitytės gatvėje įrengtą šunų vedžiojimo aikštelę. Moteris pasakojo, kad jau kurį laiką ši aikštelė nebeatitinka saugumo reikalavimų, mat ją juosianti tvora dažnai lūžta ir gyvūnai gali lengvai pasprukti.

„Ši vedžiojimo aikštelė yra labai populiari ir lankoma, tad manau, kad turėtų būti akyliau prižiūrima. Pati ne kartą mačiau, kaip šunų augintojai savo rankomis remontavo sulūžusią tvorą. Kasdien čia atvedama daug šunų. Baisu darosi ir pagalvojus, kas nutiktų, jeigu eilinį kartą lūžus tvorai pasprukę gyvūnai išgąsdintų ar net sužalotų praeivį ar vaiką?

Kiek teko pastebėti, dauguma gyvūnų yra labai draugiški, tačiau visi žinome, jog šunų charakteris yra sunkiai prognozuojamas. Mes, jų augintojai, privalome užkirsti kelią pavojui“, - atviravo pašnekovė.

Gyvūnus pavedžioti čia atėję šeimininkai susiduria ir su dar viena problema. Smarkiau palijus, aikštelė paskęsta balose bei purve. Kaip tikino klaipėdietė, tokiomis dienomis ir gyvūnai, ir jų augintojai po pasivaikščiojimo namo grįžta purvini iki ausų.

Keturkojų mylėtojai viliasi, kad jų prašymas iš esmės suremontuoti ir išasfaltuoti aikštelę bus išgirstas.

Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus Vyriausioji specialistė Laima Jūrevičienė pažadėjo, kad aikštelę jau netrukus apžiūrės specialistai ir jos būklė bus atsakingai įvertinta. „Nors biudžete būtent šios aikštelės remontui lėšų suplanuota nebuvo, tačiau, kilus poreikiui, tvorą sutaisysime.

Taip pat pavasarį planuojame užlyginti aikštelėje atsiradusias duobes. Kiek man žinoma, šalia šios teritorijos planuojama įrengti vaikų žaidimų zonas su kryptiniu apšvietimu. Joms atsiradus, aikštelė taip pat taps labiau apšviesta“, - kalbėjo L. Jūrevičienė.

Vyriausioji specialistė atskleidė, kad šunų vedžiojimo vietos mieste kenčia ne tik nuo susidėvėjimo. Jos neretai tampa ir vandalų taikiniu. Pastarąjį pusmetį jau ne kartą buvo remontuota smarkiai apgadinta Jūrininkų pr. įrengta vedžiojimo aikštelė.

Vandalai drasko, laužo įrenginius, iš jų ištraukia varžtus ir kitas metalines konstrukcijas. Taip pat periodiškai apgadinamos ir šiaurinėje miesto dalyje esančios keturkojams bėgioti ir dūkti skirtos aikštelės.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder