Draudžiamieji ženklai - ne be reikalo

(1)

Ne kartą teko pastebėti prie tam tikrų vandens telkinių, fontanų ženklus, kurie draudžia maudytis tose vietose. Patys matome, kad kartais žmonės šių ženklų nepaiso ir renkasi laužyti taisykles. Ar kas nors fiksuoja šiuos pažeidimus?

Klaipėdos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vyresnysis patarėjas Marius Pankevičius teigė, kad šie draudimai maudytis tam tikrose vietose yra nustatomi pagal saugaus elgesio paviršiniuose vandenyse ir ant ledo taisykles.

„Atsižvelgiant į šiose taisyklėse pateiktus reikalavimus yra nustatomos vietos, kur maudytis yra draudžiama. Tose vietose yra pastatomi draudžiamieji, įspėjamieji ženklai“, - pasakojo M. Pankevičius.

Pašnekovas pasakojo, kad vietose, kur maudytis draudžiama, yra daromi patikrinimai. „Tiek mes, tiek priešgaisrinė tarnyba bei policija atliekame patikrinimus.

Aš neatsimenu, ar šiemet buvo pažeidimų, bet jeigu patikrinimo metu žmonės maudosi draudžiamose vietose, jie yra įspėjami ir paprašomi palikti maudymosi vietą.

Jeigu jie neklauso šio raginimo, policija pažeidėjus gali nubausti pinigine bausme“, - tikino skyriaus vyresnysis patarėjas.

Klaipėdos miesto savivaldybės Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Linas Lapinskas teigė, kad šiais metais nebuvo užfiksuota pažeidimų vietose, kuriose draudžiama maudytis.

"Šiais metais patikrinimų metu per visą maudynių sezoną pažeidimų už maudymąsi neleistinoje vietoje neužfiksavome.

Tik žiemą turėjome atvejį, kai patikros metu ant per plono ledo vaikščiojo žmogus.

Tada jis buvo įspėtas ir pats pasišalino nuo pavojingo ledo", - pasakojo L. Lapinskas.

Taip pat specialistai tikino, kad viskas priklauso nuo pačių žmonių sąmoningumo, nes patikrinimai nevyksta kiekvieną dieną ir neįmanoma per vieną kartą patikrinti visų maudytis draudžiančių vietų.

Taip pat jie teigė, kad pagal matomus rezultatus draudžiamieji ženklai turi įtakos ir padeda išvengti nelaimių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder