Draudžiamieji ženklai nė motais: „Vaidilos“ fontane atidarytas maudynių sezonas (4)

Dar pernai po „Vakarų eksprese“ paviešintų video ir nuotraukų, kai "Vaidilos" Vėtrungės aikštės fontane tarsi kokiame baseine maudosi būrys vaikų ir net suaugusiųjų, Klaipėdos savivaldybės valdininkai sukruto ir pastatė ženklus „Maudytis draudžiama“.

„Vaidilos“ fontane atidarytas maudynių sezonas

Kuriam laikui maudynės buvo aprimusios, tačiau šiemet istorija kartojasi – trečiadienio pavakarę vėl užfiksuoti vaikai, besipliuškenantys šiame fontane.

Termometro stulpeliams perkopus 20 laipsnių ribą, vaikai ir net jų mamytės bando gaivintis viešose miesto fontanuose: vaikai, įbridę į fontaną, ne tik kojas, bet kai kurie iki pusės ar net iki kaklo taškosi vandeniu ir drąsiai žaidžia, o tėveliai sau ramiai žiūri ir jų nesudrausmina.

Dėl vaikų lengvabūdiškumo ir noro išlieti savo energiją dar suprantama, tačiau keista, kad tėveliai nekreipia dėmesio, kad prieš akis ryškus ženklas: „Maudytis draudžiama“.

„Vakarų eksprese“ ne kartą rašėme, kad maudytis viešuose fontanuose yra ne tik draudžiama, bet ir kyla pavojus sveikatai.

„Juk jei tame pačiame vandenyje prausiasi šuniukas, taip pat kas nors nusiplauna nešvarias kojas, o koks vaikas gurkšteli to paties vandens - galima susirgti įvairiomis ligomis, tarp jų - ir askaridėmis", - „Vakarų ekspresui“ tokią situaciją komentavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas.

Jis teigė, suprantantis, kad vaikams per tokius karščius lakstyti lauke yra labai karšta, bet pataria tėveliams vaikus nusivežti prie jūros ar kokio kito tiriamo vandens telkinio ir ten atsigaivinti nuo karščių.

"Būkime atsakingi. Rūpinkimės savo ir savo vaikų sveikata", - pabrėžė specialistas.

Tėvėliams už vaikų nepriežiūra ir nereagavimą į ženklą „Maudytis draudžiama“ gręsia ir administracinės baudos.

Pauliaus Matulevičiaus video ir nuotraukos

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder