Dviračių takui Smiltynėje - rekordinis skaičius patiktukų

(2)

Smiltynėje dviračių takų situacija gerėja: nuo Senosios perkėlos centrinės gelbėjimo stoties iki Naujosios perkėlos takas pasikeitęs neatpažįstamai, o atkarpoje nuo Naujosios perkėlos iki Juodkrantės šiuo metu yra tiesiamas naujas dviračių takas. Tikimasi, kad per ateinančius dvejus metus bus suremontuotas ir dviračių takas, vedantis iki delfinariumo.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Inga Kubilienė „Vakarų ekspresui“ sakė, kad atnaujinus Klaipėdos miesto savivaldybei priklausantį pėsčiųjų-dviračių taką Smiltynėje, prie kopagūbrio, ir paviešinus tai socialiniuose tinkluose, sulaukta kone daugiausiai patiktukų (angl. „Like“).

Skyrė per 200 tūkstančių

Šis takas yra ypač populiarus tarp aktyviai laisvalaikį leisti mėgstančių poilsiautojų, jo ilgis siekia apie 2,5 km, plotis - apie 3 m. Iki remonto takas buvo itin prastos būklės.

Atnaujinant taką užtaisytos duobės, įrengtas išlyginamasis sluoksnis, paklota nauja asfaltbetonio danga. Atliktų darbų kaina - daugiau kaip 200 tūkst. Eur.

„Klaipėdiečiai dėl šio tako kokybės išsakė daug teigiamų atsiliepimų. Jį sutvarkėme dar praėjusių metų pabaigoje, tačiau daugelis tai pajuto tik atšilus ormas, kai sėdo ant dviračių“, - pažymėjo I. Kubilienė.

Pasiteiravus, ar neketinama sutvarkyti ir dviračių tako palei jūrą atkarpos nuo Senosios perkėlos iki delfinariumo, valdininkė atsakė: „Tikrai žinome, kad jį taip pat reikia tvarkyti. Senoji Klaipėdos miesto valdžia apie tai jau buvo kalbėjusi. Kol kas strateginiame veiklos plane nėra, bet tikimės, kad grįšime prie šios temos ir bus ieškoma tam lėšų“, - teigė I. Kubilienė.

Juolab kai miestiečiai pasivažinėjo atnaujintu dviračių taku, pajuto, koks skirtumas riedėti aptrupijusiu ir duobėtu bei lygiu it stiklas taku.

„Važiuoti šiuo taku - vienas malonumas. Lygus lyg stiklas“, - džiūgavo dviračiu mėgstantis važinėtis klaipėdietis Vladas Kuizinas.

Jis teigė, kad praėjusį savaitgalį važiavo dviračių taku į Palangą, ir šis toli gražu nėra toks jau geras.

„Kai prariedi ką tik atnaujintu taku, supranti skirtumą“, - pabrėžė klaipėdietis.

Siūlo pakentėti iki liepos

Daugelis „Vakarų ekspreso“ kalbintų dviratininkų sakė laukiantys, kada bus nutiestas naujas dviračių takas iki pat Juodkrantės.

Darbai šioje atkarpoje jau juda į priekį.

Žadama, kad nauju 3,5 m pločio dviračių taku į Juodkrantę jau galėsime vykti šią vasarą.

„Vakarų eksprese“ jau rašėme, kad Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LKAD) atstovai prašo poilsiautojų dar porą mėnesių pakentėti ir stengtis vengti važiuoti dviračiais į Juodkrantę.

„Siekiant kuo operatyviau užbaigti numatytus statybos darbus, pagerinant esamą infrastruktūrą, pėsčiųjų ir dviračių eismas taku yra uždarytas ir nukreiptas apylanka keliu Nr. 167 Smiltynė-Nida. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad šiuo konkrečiu atveju nėra galimybės nukreipti pėsčiųjų ir dviračių eismą kitais esamais takais arba valstybinės ar vietinės reikšmės keliais“, - teigė LKAD Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vadovė LKAD Aušra Ramoškaitė.

Ir dar pabrėžė: „Prašome visų, jeigu nėra didelio poreikio vykti dviračiu nuo Smiltynės į Juodkrantę, susilaikyti nuo tokių kelionių, o esant būtinybei ir vykstant krašto keliu Nr. 167 Smiltynė-Nida būti maksimaliai dėmesingiems.“

Teigiama, kad šiuo metu jau yra atlikta apie 20 procentų minėto dviračių tako darbų, o jau vasarą jis turėtų būti atvertas visuomenei.

„Iškirsti visi šalintini medžiai ir ištraukti kelmai, nustumtas augalinis sluoksnis, demontuoti esami mažosios architektūros elementai, nufrezuota dalis esamos asfalto dangos, dalyje ruožų atlikti žemės kasimo darbai, suformuotas sankasos profilis ir įrengta apsauga nuo šaknų - geomembrana. Pagal sutartį numatyta, kad rangovas dviratininkų eismą rekonstruojamu ruožu turi paleisti birželio mėnesį“, - paaiškino LKAD atstovė.

Pasidžiaugta, kad šalia dviračių tako bus įrengtos ir poilsio vietos keliaujantiems ir kelionės šiuo taku taps saugesnės.

Darbai vykdomi ruože nuo Smiltynės iki Juodkrantės pagal praėjusiais metais įsigaliojusias dvi sutartis dviejuose tako ruožuose - nuo 2,104 iki 2,956 km ir nuo 2,956 iki 15,567 km. Kita dalis tako nuo Juodkrantės iki Preilos šiuo metu yra projektuojama.

Lietuvos automobilių kelių direkcija teigia, kad rangos darbų konkursą numatoma skelbti šių metų viduryje.

Likusią dalį planuojama sutvarkyti 2024 m.

Šiuo metu bendras tako Smiltynė-Nida ilgis yra apie 50 km. Didžioji jo dalis, beveik 36 km, nuo Smiltynės iki Preilos, nuo 2019 m. priklauso AB Lietuvos automobilių kelių direkcijai, likusi dalis - Neringos savivaldybei.

UŽDARYTAS. Dviračių tako atkarpoje nuo Naujosios perkėlos iki Juodkrantės šiuo metu vyksta intensyvūs darbai. Juo važiuoti kol kas draudžiama.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder