Džiaugsmas Lietuvos lengvaatletės šventėse: pirmosios Kalėdos su sužadėtinės statusu

Kalėdos - tarsi metų finišas. Susumuoji per besibaigiančius metus pasiektus rezultatus ir lauki naujo starto. Ievai Zarankaitei 2022 m. buvo išskirtiniai. O ypač ilgai atmintyje išliks pasaulio lengvosios atletikos čempionatas Oregone (JAV).

Ten 28-erių disko metikė medalio neiškovojo, tačiau sulaukė dar didesnio laimėjimo - piršlybų. „Kam reikalingas auksas, aš pirmenybę teikiu auksui su deimantais", - tada savo socialinio tinklo paskyroje rašė lengvaatletė.

Šiuo metu I.Zarankaitė yra Oklahomoje (JAV), kur su mylimuoju bei jo šeima sutiks ir gražiausias metų šventes.

- Kokie jums buvo šie metai? Kiek pavyko įgyvendinti prieš sezono startą išsikeltus tikslus? - „Vakaro žinios" paklausė I.Zarankaitės.

- Mano didžiausias praėjusio sezono tikslas buvo patekimas į planetos pirmenybes. Aš ten pakliuvau ir tuo labai džiaugiuosi.

Žinoma, rezultato norėjau tikrai geresnio (disko metimo atrankos varžybose I.Zarankaitė užėmė 25 vietą (57,57 m), - aut. past.).

Šiame sezone buvo ir traumų, ir psichologinio spaudimo, taigi turbūt viskas susidėjo ir pasiruošimas pasaulio čempionatui buvo toks nevisiškai įvykdytas. Tad, galima sakyti, šiuo sezonu ir džiaugiuosi, ir esu truputį nusivylusi.

Žinoma, patekimas į planetos pirmenybes buvo labai didelis tikslas, tačiau, kai ten jau patekau, tikslas iškart išaugo. Tuomet jau norėjau pakliūti į finalą.

- Artėja naujas sezonas, nauji iššūkiai. Ko tikitės iš 2023 metų?

- Tikslai lieka gana panašūs. Kitais metais vėl vyks pasaulio čempionatas, taigi dabar tikiuosi, jog pateksiu į finalą. Nors labiausiai norisi, kad tai būtų metai be traumų, sveiki metai, jog nebūtų jokių trukdžių.

Noriu, kad mano rezultatas būtų stabiliai virš 60 m.

Manau, pasiekus tokį rezultatą kiekvienose varžybose, atsidarys daug daugiau durų, finalų.

- Pasiruošimą sezonui pradėjote JAV, kada ir koks laukia pirmas startas?

- Dabar vyksta pagrindinis pasiruošimas sezonui, todėl esu treniruočių stovykloje JAV.

Čia treniruojuosi jau kurį laiką, planuoju JAV būti iki sausio 11 d. Taigi, dirbame, ruošiamės, statome pamatus kitam sezonui. Kasdien turiu po dvi treniruotes.

Pirmosios mano disko metimo varžybos vyks kitų metų kovo mėnesį. Matysime, kaip ten seksis.

Šiais metais Europos metimų taurės varžybose užėmiau ketvirtąją vietą, tad 2023 m. norėtųsi ant kaklo pasikabinti medalį.

- Kitais metais visi sportininkai turbūt galvos tik apie Paryžiaus olimpines žaidynes ir kelialapių ar normatyvų medžioklę. Jūs taip pat jau ruošiatės šiai medžioklei?

- Normatyvas į 2024 m. žaidynes pradės skaičiuotis nuo kitų metų liepos mėnesio.

Taigi, tikiuosi, jog rugpjūčio pabaigoje Vengrijoje vyksiančiose planetos pirmenybėse pavyks įvykdyti olimpinį normatyvą.

Manau, su normatyvu (64,50 m) pasaulio čempionato finale būtų galima užimti aukštą vietą.

Tai būtų labai geras scenarijus, kitaip tariant, tai būtų svajonė.

- Šių metų liepos pabaigoje, pasaulio čempionato metu, jums pasipiršo mylimasis Maiklas (Michael). Ar vieta, kur tai nuspręsta padaryti, ir apskritai toks jo žingsnis jums buvo netikėtas?

- Iš tikrųjų tikėjausi ir to jau laukiau. Žinoma, labai apsidžiaugiau, kai pasipiršo. Taip pat buvo labai smagu, kad tai įvyko pasaulio čempionato metu JAV.

Taigi, olimpinėse žaidynėse, jeigu pateksiu, turbūt jau būsiu su kita pavarde (juokiasi).

- Papasakokite jūsų pažinties istoriją. Turbūt buvo nelengva bendrauti, juk dažnai teko kovoti su Lietuva-JAV atstumu.

- Susipažinome studijų laikais, kai atvykau mokytis į JAV. Kiekvienais metais draugystė vis augo. Žinoma, sunkiausias etapas buvo per pandemiją.

Tuomet negalėjome vienas pas kitą nukeliauti, negalėjome susitikti. Tie 1,5 metų buvo gana sudėtingi.

Tačiau viską įveikėme. Maiklas mane labai palaiko, skatina siekti savo svajonių, jis labai manimi tiki.

Jis supranta, jog noriu pasiekti olimpinę svajonę. Iš tikrųjų tai labai padeda ne tik man, bet ir mūsų santykiams. Kartu esame jau aštuonerius metus. Taigi, vienas nuo kito jau niekur nepabėgsime (šypsosi).

- Ar jau nusprendėte, kada vyks didžioji diena - vestuvės, ar šiuo metu visos mintys tik apie sportinę karjerą?

- Jau aptarinėjame vestuves, taip pat žinome ir datą. Vestuves planuojame kitų metų rugsėjo 23 d. Po truputį viską planuojame, žiūrinėjame, ieškome.

Vestuves ketiname daryti Lietuvoje. Tad, dabar pas mus toks labai įdomus metas (šypsosi).

- Artėja gražiausios metų šventės, jas praleisite JAV, o ne Lietuvoje. Ar dažnai Kūčias, Kalėdas tekdavo sutikti ne su šeima?

- Kai mokiausi JAV, Kalėdas Lietuvoje švenčiau galbūt tik porą kartų. Taigi, Maiklo šeima, galima sakyti, būdavo tarsi mano antroji šeima. Žinoma, tuoj ji susilygins ir su pirmąja.

Namiškių iš Lietuvos labai trūksta. Trūksta sesių, viso būrio giminių. Tad, kai grįšime į Lietuvą, atšvęsime su visais antrą kartą.

- Ar iš anksto pradedate ruoštis šventėms, ar jau pasipuošėte namus?

- Labai įvairiai. Kiekvienais metais būna vis kitaip.

Šiais metais mes truputį jau vėluojame. Nors namai jau papuošti - visur pilna dekoracijų, gražu, Kalėdų eglutę irgi turime, bet dovanų dar truputį trūksta. Tačiau juk dar turime šiek tiek laiko.

Taigi, spėsime viską, ko reikia, įsigyti ir supakuoti.

- Ar esate iš tų žmonių, kurie labiau mėgsta gauti dovanas, ar mieliau jas dovanojate?

- Iš tikrųjų labai mėgstu kitiems dovanoti dovanas.

Nes tiesiog nežinau, ko man reikia. Dažniausiai man tai būna sunkiausias klausimas, kai pasiteirauja apie svajonių dovanas. Nesvarbu, ar tai gimimo diena, ar Kalėdos, aš neturiu atsakymo į šį klausimą.

Jaučiu, kad viską turiu ir man labai sunku pasakyti, ko man dar reikia. Kitiems dovanoti yra lengviau.

Iš kitų lengviau pavyksta ištraukti atsakymą apie dovanas, arba jie tiesiog konkrečiai jau iš anksto žino, ko nori.

- Ar šventes sutikdama JAV, laikotės visų Lietuvoje įprastų tradicijų, pavyzdžiui, ant Kūčių stalo dedate 12 patiekalų?

- Stengiamės sekti ir pratęsti tradicijas, ruošiamės šventėms taip, kaip išmokė tėvai. Nors 12 patiekalų dažniausiai nepagaminame.

Tačiau visuomet kepame kūčiukus. Amerikiečiams tai būna tokia tarsi „atrakcija" - traškūs, skanūs užkandukai.

Manau, svarbiausia yra buvimas su šeima, bendravimas. Taigi, kai švenčiu JAV, susirenka Maiklo šeima, dažniausiai dar ir pas kaimynus nueiname. Šalia gyvena vyresnio amžiaus žmonės, pabūname ir su jais.

- Ar Oklahomoje jus supa tikra žiema, ar turite sniego?

- Kol kas sniego dar nėra. Ir net nežinau, ar jo bus per šventes. Nors praneša, jog šią savaitę gali būti ir 15 laipsnių šalčio.

Tiesa, tokios prognozės tik vienai dienai. Esame viduryje Amerikos, tad orai čia labai dažnai keičiasi.

Pas mus temperatūra dabar būna apie 10 laipsnių šilumos, nors kartais sušyla ir iki 15. Iš tiesų oras pas mus čia geras, sausa, dažniausiai šviečia saulė.

Nors, tiesą sakant, sniegą labai mėgstu, tad, tikiuosi, kai grįšiu į Lietuvą, jo dar bus.

- Ko švenčių proga palinkėtumėte sau, sportininkams ir sporto sirgaliams?

- Visiems palinkėčiau sveikatos ir džiaugsmo. Džiaukitės savimi, vieni kitais, bendraukite, būkite malonūs. Sportininkams norėčiau palinkėti gero pasiruošimo naujam sezonui, kad nebūtų traumų, nesklandumų.

Linkiu visiems daug gerų rezultatų kitais metais.

Organizatorių nuotr.

respublika.lt

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder