Energijos žygiuojant suteiks tinkami užkandžiai, o atgauti jėgas padės speciali vakarienė
Apie išties jėgų suteikiančius ir naudingus užkandžius, kuriuos verta pasiimti į gamtą, taip pat tinkamą mitybą prieš ir po žygio, elektroninė maisto ir kasdienių prekių parduotuvė „Barbora“ klausia mitybos specialistės Deimantės Rapalytės-Kuliešienės.
Tinkama mityba svarbi nuolatos, o prieš žygį – ypač
Kad žygiuojant, taip pat užsiimant kitomis aktyviomis vasaros veiklomis, nepristigtų jėgų, tinkama mityba reikia rūpintis nuolatos.
Vis tik, prieš leidžiantis į kelis ar net keliolika kilometrų siekiantį žygio maršrutą, mitybos specialistė D. Rapalytė-Kuliešienė pataria pasistiprinti subalansuotais pietumis: „Tokie pietūs turėtų būti sudaryti iš baltymų – žuvies, paukštienos ar ankštinių daržovių, taip pat sudėtingųjų angliavandenių – bolivinės balandos, grikių ar saldžiųjų bulvių, ir daugybės daržovių. Daržoves galima patiekti kaip patinka – šviežias, keptas ar troškintas.“
Kuprinėje – tik maistingi batonėliai, sausainiai ir sumuštiniai
Štai į žygiui sukrautą kuprinę dažnas tikrai yra įsimetęs ir ne pačių sveikiausių užkandžių – šokolado batonėlių, guminukų ar kitokių saldumynų, kurie neva turėtų greitai suteikti trūkstamos energijos.
Paklausta, kokias sveikas, tačiau ir skanias saldumynų alternatyvas rinktis, D. Rapalytė-Kuliešienė vardija – tai gali būti ir juodasis šokoladas, ir riešutų, vaisių batonėliai, ir pilno grūdo sausainiai, praturtinti chia sėklomis ar riešutais.
Dar vienas dažnas pasirinkimas einant į žygį – greitai ir lengvai sutepti sumuštinių. Sumuštiniai, anot mitybos specialistės, yra geras maistas, tinkamas kelionei pėsčiomis – svarbiausia pasirinkti maistingus ingredientus.
„Sumuštiniui siūlau rinktis pilno grūdo duoną su mažiau cukraus arba pilno grūdo tortilijas. O sumuštinio ingredientai gali būti lašiša, skumbrė, vytintas kumpis, brandinti sūriai, salotų lapai, avokado skiltelė ir kitos mėgstamos daržovės“, – teigia D. Rapalytė-Kuliešienė.
Vanduo žygio metu – nepakeičiamas
Žygio metu svarbu ne tik užkąsti ir taip palaikyti energijos ir jėgų lygį, bet ir vartoti pakankamai vandens. Palaikyti skysčių lygį organizme svarbu viso žygio metu, o karštą ir saulėtą dieną – būtina.
Kaip teigia mitybos specialistė, nors gėrimų pasiūla šiandien itin didelė, vanduo geriausiai atgaivina ir papildo mūsų organizmą mineralais – būtent pastarieji išprakaituojami aktyviai judant, tad juos susigrąžinti labai svarbu.
D. Rapalytė-Kuliešienė tikina, kad į žygio kuprinę galima įsidėti ir šiek tiek sulčių ar vitaminais papildyto vandens, tačiau ne per daug ir tikrai neapsiriboti tik mėgstamais saldžiais gėrimais – svarbiausia saikas ir balansas.
Po žygio – aminorūgštys raumenų atsistatymui
Tinkamai pasirinkti, maistingi užkandžiai ir gėrimai leis gerai jaustis viso žygio metu ir po jo. O ką valgyti grįžus į namus po keletą valandų trukusios aktyvaus keliavimo pėsčiomis? Mitybos specialistė čia siūlo nepulti valgyti bet ko, o verčiau pasirinkti kuo daugiau baltymų turinčio maisto.
„Po žygio galite rinktis ir valgyti žuvį, mėsą, ankštines daržoves, bolivines balandas, o gal vakaro užkandžiui pasirinkti graikiško jogurto – visi šie produktai turi aminorūgščių, reikalingų raumenų atsistatymui“, – pataria D. Rapalytė-Kuliešienė.
Kad žygiui pasiruoštumėte dar paprasčiau – remkitės rekomenduojamų užkandžių ir gėrimų sąrašu. Žygiui puikiai tiks:
-
humusas su daržovių (morkų, salierų, agurkų, paprikų) juostelėmis ar duoniukais
-
riešutų batonėliai
-
riešutų ir džiovintų vaisių rinkinys
-
juodasis šokoladas
-
uogų ir vaisių kokteiliai
-
uogos, vaisiai
-
vanduo
Jei užsimanėte leistis į žygį ir ieškote naujų kelių, elektroninė maisto ir kasdienių prekių parduotuvė „Barbora“ šią vasarą dovanoja 5 nemokamus žygių maršrutus skirtinguose Lietuvos regionuose. Visus juos galima rasti „TrenkTuro“ platformoje ir, užsiregistravusi žygiui, nemokamai naudotis: https://trenkturas.lt/rinkinys/vasara-be-zygiu-niekaip/
Rašyti komentarą