Jokūbas Viršilas

Gabiausias Klaipėdos mokinys atostogas paskirstytų kitaip

(1)

Prieš pat Naujuosius metus 91 Klaipėdos moksleiviui, 2021 m. užėmusiam prizines vietas respublikinėse ir tarptautinėse olimpiadose, konkursuose, varžybose ir / ar čempionatuose, išsiųstos Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko padėkos, o 2021 metų Klaipėdos miesto gabiausio mokinio titulas skirtas Klaipėdos licėjaus moksleiviui Jokūbui Viršilui.

J. Viršilas šiuo metu mokosi Klaipėdos licėjaus trečioje gimnazijos bioklasėje ir dalyvauja daugiausia gamtos mokslų, astronomijos ir matematikos sričių olimpiadose.

2018 m. tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Bostvanoje jis apdovanotas bronzos medaliu, 2020 m. už 18-osios Lietuvos mokinių astronomijos olimpiadą jam suteiktas laureato vardas ir Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos laureato diplomas.

2021 m. J. Viršilas Lietuvos mokinių astronomijos, fizikos olimpiadoje pelnė I laipsnio diplomą, chemijos olimpiadoje - II laipsnio diplomą.

„Vakarų ekspreso“ skaitytojams pristatome interviu su gabiausiu Klaipėdos moksleiviu.

Esate gabus gamtos ir tiksliesiems mokslams. Kada pajutote potraukį šių mokslų krypčiai, kas jį lėmė?

Mano senelis Romanas Bartkus yra astrofizikos mokslų daktaras. Mūsų šeimoje mokslas visada buvo labai svarbus.

Mane, manau, labiausiai įkvėpė brolio Jono Viršilo pavyzdys. Jis dalyvavo daugelyje olimpiadų ir laimėdavo prizines vietas.

Dar besimokydamas 6 klasėje pradėjau dalyvauti olimpiadose kartu su juo.

Brolis vėliau studijavo Škotijoje, Edinburgo universitete, ir savo gyvenimą sieja su gamtos mokslais.

Šiandien aš jo pėdomis seku tik iš dalies, nes mane domina ne tik gamtos mokslai, bet ir matematika, informacinės technologijos.

Koks mokytojų vaidmuo ir įtaka pasirinkimui ar pasiekimams?

Pagrindus dalyvauti olimpiadose padėjo išmokti brolis. Daug padėjo buvusi chemijos mokytoja Rima Grabauskienė.

Pastaraisiais metais dėl karantino teko išmokti mokytis savarankiškai.

Labai daug naudojausi internete prieinamais resursais, įvairių kursų, seminarų medžiaga. Itin daug prie mano mokymosi pažangos prisideda Nacionalinė moksleivių akademija ir „Fizikos olimpas“.

Kur planuojate, o gal ir jau ruošiatės studijuoti?

Sunku atsakyti, nes turiu daug planų ir kol kas nežinau, kurį konkrečiai pasirinksiu.

Ar pasirinksiu studijas užsienyje nuotoliniu būdu, ar Lietuvoje, labai priklausys ir nuo to, kaip vystysis COVID-19 pandemija.

LAISVALAIKIU Jokūbas Viršilas stengiasi išbandyti kuo įvairesnes veiklas. Viena iš jų - dainavimas. Asmeninio albumo nuotr.

AKIMIRKA. Jokūbas Viršilas stengiasi išbandyti kuo įvairesnes veiklas. Viena iš jų - dainavimas. VŠį „Klaipėdos licėjus“ labdaros paramos renginio akimirka

Moksleiviai dažnai skundžiasi dideliais krūviais mokykloje, kad jie labai pavargsta. Ką jūs manote apie tai?

Taip, mokykloje krūvis tikrai yra nemažas. Ypač jeigu stengiesi viską sąžiningai mokytis. Kita vertus, kuo daugiau užduočių atlieki, tuo geriau išmoksti.

Man yra lengviau, nes ruošdamasis olimpiadoms išmokstu daugiau, nei reikia, ir aukštesnių klasių kursą įsisavinu anksčiau. Todėl man nereikia tiek daug mokytis ruošiantis pamokoms. Tai, kas mano bendraklasiams būna nauja tema, man - tik pasikartojimas.

Apskritai išlaikyti balansą tarp mokslų ir poilsio nėra lengva.

Vyrauja nuostata, kad olimpiadose dalyvauja tik gabiausi mokiniai. O gal vidutinių gabumų mokinį dalyvavimas olimpiadoje gali paskatinti stipriai ūgtelėti?

Tikrai taip. Olimpiados yra labai įdomus dalykas ir tikrai gali įkvėpti vidutiniškai besimokančius mokinius išmokti daugiau, nes jose pateikiami tikrai įdomūs uždaviniai. Net jeigu jų neišsprendi, jie pažadina susidomėjimą, ką dar gali išmokti.

To, deja, nepasakyčiau apie mokyklinius uždavinius, kurie yra nuobodūs, pasikartojantys.

Jeigu būtumėte švietimo ministras, ką pirmiausia pakeistumėte mokykloje?

Keisčiau mokymosi ir atostogų planą. Man atrodo, kad jis - neracionalus. Nemanau, kad reikėtų trumpinti mokinių atostogas, tačiau tas pačias atostogas reikėtų labiau paskirstyti per visus metus. Kartais savaitė atostogų viduryje metų yra labiau reikalinga nei ilgos vasaros atostogos.

Kaip jūs išlaikote balansą tarp mokslų ir poilsio, gal turite kokių laisvalaikio pomėgių?

Aš laikausi nuostatos darbo dienomis poilsiui skirti valandą, o savaitgalį pailsėti daugiau.

Aš ilsiuosi žaisdamas kompiuterinius žaidimus, žiūrėdamas filmus, serialus, be to, važinėju dviračiu, lankau baseiną, kartu su tėvais dainuoju chore „Aukuras“. Anksčiau dar ir šokius lankiau, bet dabar jau neliko jiems vietos mano tvarkaraštyje.

Laikotės nuostatos, kad kuo daugiau darai - tuo daugiau padarai.

Taip. Manau, kad būtent dabar man yra laikas išbandyti visko kuo daugiau, kad žinočiau ką pasirinkti.

Prasidedant metams daugelis keliame sau naujus tikslus, uždavinius. Kokius jūs sau keliate tikslus šiais metais?

Artimiausias mano tikslas - pasiekti kuo geresnio rezultato informacinių technologijų olimpiadose, nes tik neseniai to pradėjau mokytis. Žinoma, norisi išlaikyti pasiektą lygį ir gamtos mokslų srityje.

Jokūbo Viršilo pasiekimai 2020-2021 metais 2020-2021 „Physics Brawl Online“ kartu su draugų iš Vilniaus komanda - 6 vieta pasaulyje savo amžiaus grupėje. IJSO 2018-2019 Botsvana, 2019-2020 Kataras - bronza x2. GeCAA 2018-2019 Estija, IAO 2019-2020 Rumunija, IOAA 2020-2021 Bogota - dalyvis. 2020-2021 Prof. Baršausko konkursas - pirma vieta. 2020-2021 Lietuvos mokinių fizikos čempionatas - antra vieta. 2020-2021 Respublikinė astronomijos olimpiada - pirma vieta. 2020-2021 Respublikinė chemijos olimpiada - antra vieta. 2020-2021 matematikos konkursas „Kengūra“ - 6 vieta Lietuvoje. 2020-2021 konkursas „Bebras“ - 4 vieta šalyje. 2020-2021 ISM hakatonas - 2 vieta šalyje su komanda „Discite“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder