Gamtos ženklus suprantanti Janina jau žino, kada ateis vasara: 1 mėnuo nustebins kaip reikiant

Gamtos siunčiamus ženklus nuo vaikystės stebinti Janina Janušauskienė sako, kad dėl išsipildančių orų prognozių skeptikų pastabų sulaukia vis mažiau, o naujienų portalo tv3.lt skaitytojams ji sutiko papasakoti, ką gamtos ženklai žada likusiam pavasariui ir ateinančiai vasarai.  
 

„Niekas manimi anksčiau netikėjo, o dabar jau mažiau žodžių girdžiu, kad nenormalus žmogus, kad kalba nesąmones. Daugiau pasitiki manimi, nes tai yra normalus dalykas.

Senoliai neturėjo radijo ir atspėdavo orus pagal gamtą, tai natūralu.

Kai sakiau, kad po Velykų atšals, irgi niekas netikėjo, bet buvo po jų negražių orų“, – su šypsena sako Janina.

Nors galėjome pasidžiaugti keliomis šiltomis ir saulėtomis dienomis, Lietuvą vėl plauna lietus. Janina atskleidžia, kad panašūs orai laukia ir visą likusį pavasarį.

„Artimiausios dienos bus lietingos, bet jos nebus tokios lietingos, kaip balandį, kai lijo visą dieną. Iš ryto gali lyti, tačiau išlys ir saulė, o ir lietus nebus labai stiprus. 

Nuo gegužės 15 dienos bus lietuviški orai, saulėti, šilti, gražūs, bet lis“, – praneša moteris.

Dėl lietaus liūdėti nereikėtų

Lietaus prognozės daugumos nedžiugina, tačiau Janina sako, kad nusiminti dėl to tikrai nereikėtų.

„Turime džiaugtis, kad turėjome tokią žiemą. Kuo daugiau lis, tuo geriau gamtai, medžiams ir mes tuo turime džiaugtis, nesvarbu, kad kažkam nelabai malonu. Esam pripratę prie saulėtų dienų, bet gyvename Lietuvoje ir lietaus reikia. Kiek esu apkeliavusi miškų, pastebėjau daug nudžiūvusių medžių, jiems tikrai dar trūksta lietaus“, – sako Janina.

Archyvų nuotr.

Nuramina ji ir besibaiminančius dėl itin vėsaus šių metų pavasario ir gana vėlyvo sniego. Nepaisant to, kad praeitų metų pavasaris lietuvius lepino šiluma, Janina sako, kad net ir esant vėsesniems orams, viskas žaliuoja gražiau, nei prieš metus.

„Šiandien galime pasidžiaugti, kaip gražiai sužaliavo žolės, beržai, dar gražiau nei praeitais metais, nors ir buvo sniego, šalnų.

Gamta viską sudėlioja į vietas – pievos sužydėjo savo laiku, paukščiai irgi sugrįžo laiku, kaip nekeista“, – šypsosi ji pridėdama, kad net kvėpuoti šiemet lengviau, ypač tiems, kurie serga astma.

Birželis nustebins permainomis

Vasara, sako Janina, laukia lietuviška. Lietaus, pasak jos, dar tikrai sulauksime ir gegužės pabaigoje, ir birželį, tačiau bus šilčiau.

„Ir vėjo bus daugiau, bet nuo gegužės 15 dienos bent jau nebebus didelių šalnų. Nuo gegužės vidurio visą mėnesį bus permainingas oras, kartais iš ryto saulė švies, o po pietų jau lietūs lis.

Mūsų vaikai gal tokių orų neatsimena, bet vyresni žino, kad Lietuvoje gali būti saulėta, o už valandos dangus su žeme maišytis.

Tokie orai turėtų būti beveik visą birželį“, – sako dzūkė. Saulė ir šiltas lietus, sako Janina, atneša stipresnį vėją ir perkūnijas, todėl nenustebkite, jei birželį griaustinį ir žaibus girdėsite dažniau.

Liepa palepins šiluma Janina prognozuoja, kad šią vasarą tikrai netruks ir šiltų bei saulėtų dienų, tačiau jų dar teks palaukti.

„Vasara bus įvairi. Gamta sako, kad saulėtų ir lietingų dienų turėtų būti per pusę, tačiau gal netgi daugiau saulėtų nei lietingų sulauksime“, – pasakoja Janina.   

Archyvų nuotr.

Lietingas ir permainingas birželio dienas šiltesni orai turėtų pakeisti maždaug per Jonines, tačiau netruks ir vėjo. „Jei nuo sėkminių iki miegančių brolių turėsime lietaus tai bus labai gerai.

Mūsų amžiaus žmonės prisimins, kas yra septyni broliai miegantys.

Iki liepos vidurio ir vėjų tikrai užteks ir tai normalu, nes Lietuvoje stiprus vėjas įprastas“, – sako ji. Nors paskutinį vasaros mėnesį nuspėti dar kiek sunku, ji sako, kad rugpjūtis taip pat bus permainingas.

„Savaitę gali pabūti gražių dienų, savaitę gali palyti“, – pasakoja Janina.   

Raktažodžiai
Sidebar placeholder