Gatvės remontas - ne pretekstas mokesčio lengvatai?

UAB „Alynas“ prašo Klaipėdos savivaldybės įmonę atleisti nuo nekilnojamojo turto mokesčio, nes Žvejų gatvėje esantis įmonės baras dėl gatvės remonto darbų nedirbo daugiau nei pusmetį. Savivaldybė verslininkams padėti nenusiteikusi.

Klaipėdos savivaldybės administracijos projektą parengusi Finansų skyriaus vedėja Kristina Petraitienė sako, kad „Alyno“ prašymas neatitinka kriterijų, kuriuos yra nustatęs miestas dėl paramos verslui.

Suteikus tokią lengvatą „Alynui“, būtų sukurtas precedentas dėl lengvatų kreiptis ir kitiems verslininkams, patiriantiems nepatogumų dėl tvarkomų gatvių.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis taip pat mano, kad lengvata dėl miesto gatvių remonto neturėtų būti taikoma.

Miestas laikosi pozicijos, kad investuoja milijonus eurų į gatvių atnaujinimą ir tai sukuria pridėtinę vertę, kuria verslas naudosis ateityje.

Tačiau Tarybos narys Saulius Budinas atkreipia dėmesį, kad gatvių remontas dažnai vyksta ilgiau, nei buvo planuojama ar numatyta sutartyse. Užsitęsė darbai ir Žvejų gatvėje. Be to, gatvių remontas pakeičia ir nusistovėjusius klientų srautus, kuriuos vėliau užtrunka atkurti.

Dėl to verslas patiria nuostolių.

„Alyno“ direktorei Tatjanai Elias miesto pozicija nesuteikti mokesčio lengvatos atrodo keista.

Ji pažymi, kad kavinė neveikė viso sezono metu - nuo kovo iki spalio mėnesio.

„Yra investuota nemažai lėšų, nors ir nedirbome, reikėjo mokėti nuomos mokestį, todėl nors ir nedidelė mokesčių lengvata sumažintų nuostolius“, - „Vakarų ekspresui“ sakė T. Elias.

Klausimą svarstant Finansų ir ekonomikos komitete akcentuota, kad Savivaldybės administracija labai formaliai pažiūrėjo į klausimą.

Rimantas Taraškevičius teikė pasiūlymą, kad būtų galima koreguoti nustatytą lengvatų tvarką, kad būtų labiau atsižvelgta į verslo situaciją.

Komitete klausimo svarstymą nutarta atidėti. Taip pat kitą kartą planuojama tiesiogiai išklausyti ir „Alyno“ vadovės argumentų. Tikimasi, kad ji įvardins ir konkrečią patirtų nuostolių sumą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder