Gimtadienio dovaną miestui norėtų pagaminti per gegužę
„Graži idėja. Smagu, kad mieste atsiranda iniciatyvų. Mes subursime specialistų grupę ir bandysime paieškoti tokiam dalykui tinkamų vietų. Žinia, tam yra labai daug reikalavimų. Turi būti išlaikyti tam tikri atstumai, ir vizualinės taršos neturėtų būti, ir kt.“, - „Vakarų ekspresui“ sakė G. Neniškis.
Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centro direktorius Egidijus Skarbalius sakė, kad kurti naują poilsio erdvę miestiečiams su galimybe joje pasikepti kepsnių pasiūlyta atsiliepiant į Savivaldybės kreipimąsi metų pradžioje į visas profesinės mokymo įstaigas. Jos buvo raginamos pagalvoti, kuo galėtų prisidėti prie miesto šventės.
Reikia tinkamos vietos
Tokia idėja kilo prisiminus keliones po daugelį Europos šalių, po JAV, kur yra piknikams skirtos zonos. Pasak E. Skarbaliaus, Amerikoje tiesiog ant vandenyno kranto stovi stalai su kriauklėmis. Vietoje pasigauni žuvį, išsivalai, čia pat išsikepi ir suvalgai.
„Mes siūlome sudaryti šeimyninio pramogavimo galimybes. Tam tikroje vietoje galėtų atsirasti kepsninės, kuriose žmonės, atsinešę savo mėsos ir anglių, pasikeptų kepsnį, pabendrautų su šeimos nariais, draugais, susirinktų šiukšles ir išsiskirstytų. Miestiečiai - asfalto vaikai. Kadangi gamtoje daug ką daryti draudžiama, pavyzdžiui, negalima kurti laužų, tokiam poreikiui patenkinti turėtų atsirasti specializuotos erdvės, kad žmogui, norinčiam išsikepti kepsnį, nereikėtų važiuoti kažkur toli“, - sako E. Skarbalius.
Kur tokios erdvės galėtų atsirasti, turėtų nuspręsti miestas. Mokymo centras tik kelia idėją, jis gali padaryti pirmą kepsninę, šašlykų stalą ir padovanoti miestui.
Pradėta diskusija su Savivaldybės specialistais. Mokymo centras siūlo tokią erdvę padaryti tarp P. Lindenau elingo ir Klaipėdos pilies uostelio. „Mes suprantame, kad tai paveldosauginė zona, kurioje keliami priešgaisriniai ir įvairūs kitokie reikalavimai, tad nemanome, kad būtent ta vieta yra tinkamiausia. Mes tik pradedame diskusiją. Pirmas klausimas - ar reikia tokios zonos klaipėdiečiams, kitas - kur tokios zonos galėtų būti“, - sako mokymo centro vadovas.
Kaip tokiomis zonomis naudojamasi, pasaulyje yra įvairių pavyzdžių. Jos gali būti ir neriboto naudojimo, ir galima būtų užsisakyti tam tikrą laiką ir kt.
Meno kūrinio nepadarys
E. Skarbalius sako, kad mokymo centro suvirintojai pasistengtų padaryti kepsninę kiek galima gražesnę, kad nebūtų pirktinis daiktas iš kokio nors prekybos centro. Ir pati kepsninė būtų pritaikyta būtent tai vietai, kurioje ji stovėtų. „Mes dar neturime pagaminę dovanos, bet žinome, kad galima ją padaryti. Kai vieta būtų paskirta, mes susitiktumėme su ją tvarkiusiais specialistais, projektuotojais, pasitartume, kokia turėtų būti kepsninė. Žinoma, neturėtų būti reikalaujama padaryti meno kūrinį, to mes nesugebėsime ir į didelius menininkus nepretenduojame, bet galime gražiai padaryti gaminį, kuris būtų estetiškas, funkcionalus ir tinkamas naudoti“, - sako jis.
Mokymo centro direktorius tikina, kad jo suvirintojai gali pjaustyti ir labai ploną metalą, ir 25 milimetrų storio, t. y. ir ploną skardą, ir metalo lakštą, kuris naudojamas laivams ir tiltams statyti.
Mokymo centro darbuotojai jau kalbėjo su įvairiais Savivaldybės specialistais puikiai suprasdami, kad tai nėra toks procesas, kurį galima padaryti per dieną. E. Skarbalius sako suprantantis, kokia atsakomybė krenta ant specialistų pečių ruošiantis žengti tokį žingsnį.
„Jeigu tik gausime Savivaldybės pritarimą, sutarsime dėl vietos, mes iš karto kimbame į darbą. Norėtume pradėti kiek galima greičiau, nes mokslo metai nebegaliniai, kad nereikėtų laukti galimybės išsikepti kepsnį iki rudens. Norėtume dovaną pagaminti per gegužę ar bet jau birželio pradžioje“, - sakė mokymo centro direktorius.
Rašyti komentarą