Giruliuose įrengta nauja vieša laisvalaikio erdvė

Giruliuose, Stoties gatvėje, atverta nauja vieša laisvalaikio erdvė – įrengtos vaikų žaidimo ir sporto aikštelės, lauko treniruokliai bei poilsio zonos. Sportuoti ir žaisti naujoje tam pritaikytoje erdvėje gali visi pageidaujantys – vietos gyventojai ir poilsiautojai.

Savivaldybės ir Girulių bendruomenės atstovai vakar susitiko su rangovu, apžiūrėjus aikšteles ir konstatavus, kad visi projekto darbai atlikti nepriekaištingai – su tuo sutiko ir Girulių bendruomenės atstovai, – buvo pasirašytas atliktų darbų perdavimo–priėmimo aktas.

„Įveiklinta dar viena nuostabi vieta Klaipėdoje. Giruliuose, apleistos krepšinio aikštelės vietoje, įrengta erdvė, kurioje jau gali žaisti, sportuoti ar tiesiog ilsėtis visi norintys. Mūsų tikslas – naujam gyvenimui prikelti kuo daugiau tokių užmirštų, apleistų vietų, kad jos tarnautų žmonėms“, – sakė vicemerė Vaida Raugelė.

Į vietą atvykęs Girulių bendruomenės seniūnaitis Viktoras Kavolis savivaldybės komisijai išsakė keletą pageidavimų, kaip šią laisvalaikio erdvę padaryti dar patrauklesnę, bet ir jis sutiko, kad laisvalaikio erdvės įrengimo darbai yra atlikti pagal projektą.

Pažymėta, kad kiti bendruomenės siūlymai gali būti įgyvendinti pagal kitą šalia vykdomą projektą (automobilių stovėjimo aikštelės ir pėsčiųjų takų įrengimas).

„Stengsimės keisti savivaldybės bendravimo su bendruomene tradicijas, kad visi gyventojų pastebėjimai ir pasiūlymai būtų girdimi dar objektų projektavimo metu, – pažadėjo vicemerė V. Raugelė. – Džiaugiuosi, kad vietos bendruomenei rūpi savivaldybės atliktas darbas.

Pasikalbėjus visoms suinteresuotoms pusėms, atsakyta į iškilusius klausimus, suplanuoti tolimesni veiksmai, kaip realizuoti kitus bendruomenės pageidavimus. Džiugu, kad ir seniūnaitis, ir kiti bendruomenės atstovai pritarė, kad projektas įvykdytas tinkamai“, – sakė V. Raugelė.

Projektuojant šią laisvalaikio zoną, ypatingas dėmesys buvo skirtas įrenginių dizaino universalumui. Įvairaus amžiaus asmenims skirtoje laisvalaikio erdvėje įrengti šiuolaikiški įrenginiai, smūgį silpninanti danga – apsauga nuo kritimo, o infrastruktūra pritaikyta asmenims, turintiems judėjimo negalią.

Vaikų žaidimo aikštelėje įrengti daugiafunkciai patrauklių spalvų įrenginiai, lavinantys kognityvines ir motorines vaikų funkcijas (sūpynės, karuselės, batutas), taip pat – neįgaliems vaikams skirti įrenginiai.

Lauko treniruoklių aikštelėje įrengti nauji gimnastikos įrenginiai, o aptverta daugiafunkcė sporto aikštelė pritaikyta žaisti krepšinį, futbolą ir tinklinį. Nauja laisvalaikio erdvė apsodinta naujais, kruopščiai atrinktais želdiniais.

Sutvarkyti buvusią apleistą teritoriją, įrengti daugiafunkces ir vaikų žaidimo aikšteles kainavo 300 tūkst. Eur. Lėšos šiems darbams skirtos iš Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto.

Klaipėdos miesto savivaldybė kasmet mieste įrengia bent kelias modernias, higienos normos atitinkančias vaikų žaidimo aikšteles bei atnaujina laisvalaikio erdves. Pastebėta, kad netoli namų esanti šiuolaikiška laisvalaikio infrastruktūra klaipėdiečius skatina rinktis aktyvias veiklas lauke, bendrauti, stiprina bendruomeniškumą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder