Gulbės mirtį galėjo lemti ir neapgalvotas žmonių gerumas

Galimai neatsakingas žmonių elgesys galėjo tapti dar vieno paukščio žūties priežastimi. Aiškinamasi, ar vadinamajame Žardės tvenkinyje nugaišusi gulbė negalėjo būti peršerta netinkamu maistu.

Klaipėdos ugniagesiai į pietinėje miesto dalyje esančią Reikjaviko gatvę iškviesti pirmadienį, jau įdienojus. Apie 10.12 val. į juos kreipėsi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) darbuotojas.

Jis pranešė, kad reikalinga ugniagesių pagalba ištraukti negyvą gulbę iš vandens telkinio, vadinamojo Žardės tvenkinio.

Atvykęs į įvykio vietą, naro kostiumą apsivilkęs ugniagesys įbrido į vandenį ir ištraukė negyvą paukštį į krantą. Į maišą įkišta gulbė perduota veterinarijos tarnybos darbuotojui.

Paimtas paukščio mėginys išsiųstas į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą, kurio laboratorijoje paaiškės jo mirties priežastis.

Neatmetama galimybė, kad gulbę pakirto paukščių gripas.

Pasak VMVT Klaipėdos departamento direktoriaus Antano Baužos, paskutinį kartą paukščių gripo atvejis uostamiestyje užfiksuotas 2021 metais. Jis nustatytas trims gulbėms.

Praėjusiais metais iš viso tirta penkiolika rastų nugaišusių laukinių paukščių (gulbių ir ančių) mėginių. Nė vienas iš jų paukščių gripu nesirgo.

Dėl pastebėto negyvo laukinio paukščio VMVT darbuotojai prie mieste tyvuliuojančio vandens telkinio šiemet kviesti pirmą kartą.

"Vyksta pavasarinė paukščių migracija. Tokių atvejų būna kiekvieną pavasarį.

Mums svarbiausia, kad nebūtų užkrečiamų ligų.

Todėl primygtinai prašome, kad negyvą paukštį pastebėję žmonės jokiu būdu jo neliestų„, - “Vakarų ekspresui" sakė A. Bauža.

Tačiau yra labai didelė tikimybė, jog pražūtingu galėjo tapti ir neatsakingas žmonių elgesys.

„Gali būti ir netinkamas maitinimas. Tiek gamtininkai, tiek mes nuolat sakome, jog laukinių paukščių apskritai maitinti nereikėtų“, - teigė A. Bauža.

Tačiau prie Žardės tvenkinio pasivaikščioti einantys klaipėdiečiai čia žiemojančius paukščius ar iš šiltų kraštų grįžusius paukščius nuolat šeria jiems netinkamu maistu. Dažniausiai duona, batonu.

O paukščių skrandžiai tam yra nepritaikyti ir gali kilti rimti virškinamojo trakto negalavimai.

Teigiama, kad nemažai Žardės tvenkinyje aptinkamų negyvų paukščių galėjo kristi, nes tiesiog peršerti netinkamu maistu.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder