Į daugiabučius Klaipėdoje investuos 50 milijonų eurų

(3)

Kelias per naujai statomą mokyklą Kretingos gatvėje ves tiesiai į gyvenamųjų namų kvartalą "Danės krantas". Pirmieji naujakuriai ten turėtų įsikurti metų pabaigoje. Panašiai planuojamos ir mokyklos statybų pabaigtuvės.

Į "Danės krantą" investuoja verslininkai Gintautas Bertašius, kuris valdo Klaipėdos viešbutį „Michaelson boutique Hotel“ ir Paulius Junčys.

Per ketverius metus planuojama išvystyti 11-os daugiabučių kvartalą uostamiestyje, o viso projekto ant Dangės upės kranto projektinė vertė sieks daugiau nei 50 mln. eurų. Tai bus vienas iš didžiausių gyvenamosios paskirties projektų Klaipėdoje per pastaruosius dešimt metų.

Visas kvartalas „Danės krantas“ apims 37 400 kv. metrų bendrojo patalpų ploto, iš viso bus pastatyta kiek daugiau kaip 450 butų, o prie daugiabučių numatytos bendrosios žaidimų ir sporto bei poilsio erdvės.

„Projektas nėra gimęs vakar, jis ilgai brandintas, todėl, nors ir matome neapibrėžtumą rinkoje, mūsų tai nestabdo. Su partneriu mąstome apie 5 metų perspektyvą“, – sako G. Bertašius.

G. Bertašius anksčiau su finansų ir nekilnojamojo turto investiciniais projektais dirbo Šveicarijoje.

Kaip juokauja į Lietuvą sugrįžęs gyventi verslininkas, patirties versle jis turi, bet NT rinkoje Lietuvoje yra naujokas. Visgi uostamiestis jam puikiai pažįstamas.

Verslininko valdomame sklype prieš beveik dešimtmetį buvo suprojektuota 8 namai, tačiau ilgą laiką projektas nejudėjo. 2020 metais projektas atgimė prie komandos prisijungus nekilnojamojo turto plėtotojui, investuotojui P. Junčiui.

2016 metais kvartalą projektavo žinomas šviesaus atminimo architektas Algimantas Kančas. 2021 metais projektavimo darbus tęsė nauja „A Team Projects“ komanda, su projekto architekto Ramūnu Atu.

„Brangakmeniu šį projektą pavers vos už 300 metrų baigiama statyti moderniausia, kaip teigia Klaipėdos savivaldybė, mokykla Lietuvoje“, – sako P. Junčys.

Tačiau pačioje Klaipėdoje nekyla diskusijos, kodėl mokyklą reikėjo statyti tokioje vietoje ant šlaito. Mokyklos kaina jau artėja prie 18 milijonų eurų ir tikrai pretenduoja į brangiausios Lietuvoje titulą.

Keistai atrodo ir per patį mokyklos vidurį už savivaldybės pinigus nutiestas kelias tiesiai į "Danės kranto" kvartalą. Tačiau kas lėmė tokius projektinius sprendimus, geriausiai žino patys projektų autoriai.

„Per ateinančius 10 metų Klaipėda pasikeis, tai yra augantis miestas. Tikimės, kad „Danės krantas“ prisidės prie naujo Klaipėdos įvaizdžio – kokybiško gyvenimo uostamiestyje, o mūsų kvartalas ir šiaurinė miesto dalis taps rimtu konkurentu kitiems pajūrio kurortams. Juk Klaipėda neturi sezoniškumo, o vasarą naujai įrengtais takais dviračiu galima numinti tiek prie jūros, tiek  į senamiestį“, – reziumuoja P. Junčys.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder