Įdomioji psichologija: Gyvenimo nuodytojai - kaip juos atpažinti

Vadinamųjų toksiškų žmonių yra ne tiek ir mažai. Tačiau toli gražu ne visada iškart tampa aišku, kad prieš jus - būtent toks žmogus. Nors tam tikrų požymių yra - į ką reikėtų atkreipti dėmesį?

Toksiški žmonės - tie, kas neigiamai veikia aplinkinius, jiems keldami stresą, nerimą arba neigiamas emocijas. Tokie žmonės dažnai kritikuoja artimuosius, nerodo supratimo ir paramos. Jie gali imtis manipuliacijų, kad priverstų žmones daryti tai, ko reikia jiems. Toksiškos asmenybės dažnai susikoncentruoja į savo problemas ir negatyvą, neieško sprendimų. Jie gali nepastebėti kitų žmonių jausmų ir norų, orientuodamiesi tik į savo interesus, iškeldami juos į pirmąją vietą.

Toksiškų žmonių skaičiaus didėjimas gali būti susijęs su keliomis priežastimis:

1. Anonimiškumas internete: socialiniai tinklai ir interneto platformos žmonėms suteikia galimybę slėpti savo tikrąją asmenybę, o dėl to jų elgesys gali tapti agresyvesnis ir nepagarbus.

2. Socialiniai pokyčiai: socialinė įtampa vienais ar kitais klausimais, ekonominiai sunkumai ir kiti veiksniai gali didinti konfliktų tarp žmonių skaičių ir prisidėti prie neigiamos komunikacijos.

3. Stresas ir įtampa: šiuolaikinis gyvenimo būdas, įskaitant greitą ritmą, per dideli lūkesčiai darbe ir asmeniniame gyvenime priveda prie sunkumų ir emocinių problemų, o tai gali skatinti toksišką elgesį.

4. Masinė kultūra: tam tikrais atvejais populiarios medijos gali aukštinti toksišką elgesį, propaguodamos agresyvias ir manipuliacines komunikavimo strategijas.

5. Trumpas bendravimas: pranešimų trumpėjimas ir kalbos supaprastinimas skaitmeninėse komunikacijose gali prisidėti prie to, kad kai kurie žmonės nekorektiškai reiškia savo lūkesčius ir jausmus, o tai gali būti vertinama kaip toksiškumas.

Bendravimas su toksiškomis asmenybėmis gali sekinti fiziškai ir emociškai. Yra svarbu mokytis atpažinti tokius santykius ir nustatyti ribas arba mažinti bendravimą.

Ar galima atpažinti toksišką žmogų?

Galima pagal kai kuriuos būdingus požymius. Štai kai kurie iš jų:

* Nesibaigiančios žiaurios pastabos: toksiški žmonės daro tokias pastabas kitiems, nerodydami draugiškumo ir supratimo. Jie žemina, įžeidinėja, ir labai negražiai.

* Polinkis manipuliuoti: norintieji kontroliuoti arba manipuliuoti artimos aplinkos žmonėmis paprastai bando sukelti kaltės arba nevisavertiškumo jausmą, netekties baimę, arba naudoja kitas taktikas, kad pasiektų savo.

* Empatijos nebuvimas: toksiški žmonės dažnai ignoruoja kitų jausmus, kategoriškai nenorėdami jų pastebėti. Jie gali būti abejingi artimųjų emocijoms arba sunkumams, visada jausdamiesi teisūs.

* Svarbiausia - tik jis pats, jo problemos ir pergyvenimai: jeigu pokalbiai su žmogumi visada nukrypsta į jo problemas ir jis niekada nesidomi jumis arba jūsų rūpesčiais, tai gali būti toksiško bendravimo ypatybė.

* Atsakomybės vengimas: toksiški žmonės gali visaip neigti atsakomybės prisiėmimą už savo veiksmus ir versti kaltę kitiems.

* Egoizmas: toksiškas žmogus visą dėmesį skiria sau, neatsižvelgdamas į artimųjų norus ir jausmus. Visi interesai sukasi aplink jį patį.

* Labai konfliktiški: jeigu bendravimas su žmogumi dažnai baigiasi konfliktinėmis situacijomis, tai taip pat gali būti toksiškumo požymis. Taip pat ilgi, užsitęsę konfliktai rodo, kad turite reikalą su toksiška asmenybe.

* Būtinybė sulaukti paramos, bet baisus susierzinimas, kai reikia suteikti paramą kitam: toksiški žmonės retai palaiko kitus, dažniausiai veikdami tik savo interesais. Tik sau ir niekam kitam - egoizmas svarbiausia!

* Emocinės sūpuoklės: tokių žmonių reakcijos gali būti nenuspėjamos, todėl bendravimas su jais gali būti sunkus, kelti įtampą.

Jeigu pastebėjote šiuos požymius su kuo nors bendraudami, vertėtų pagalvoti apie ribas, kurios padėtų apsisaugoti nuo jų įtakos. Kovojant su bendravimo toksiškumu svarbu ugdyti pagarbą kitiems ir gebėjimą konstruktyviai spręsti konfliktus.

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder