„Iš laimės netelpu savyje“

Praėjusį penktadienį teko būti kilnaus poelgio liudininkais. Klaipėdos socialinės paramos centro darbuotojai ir Limarko įmonių grupės atstovai vyko pas senolius su kalėdinėmis dovanomis. Šie džiaugėsi ne tik įteiktu maišeliu, bet ir jiems parodytu dėmesiu.

Negali likti abejingas, kai 90 metų akla senolė kalba apie tai, kad žmogus turi išlaikyti humorą iki pat mirties, kai nuoširdžiai apgailestauja, kad svečiai neparagavo jos šakočio, neišgėrė su ja arbatos.

Centro direktorė Diana Stankaitienė sako, kad paslaugų gavėjų, gaunančių pagalbą į namus, dienos socialinę globą asmens namuose ir bendrąsias paslaugas, yra per 500. Kaip ir kasmet, taip ir šiemet visi jie sulauks kalėdinių dovanų. Centras jau keleri metai įgyvendina projektą „Kalėdos ateina į kiekvienus namus“.

Dovanas centro darbuotojai pradėjo vežioti jau praeitą ketvirtadienį ir ketina spėti išdalinti jas iki Kūčių. Kalėdinių krepšelių turinys skirtingas, nes skirtingi rėmėjai ir jų dovanos.

Rėmėjų paieška - ne tik centro ir padalinių vadovių rūpestis. Šiemet aktyviai į rėmėjų paiešką įsijungė ir kiti centro darbuotojai: Natalija Solovjova, Marina Lendraitienė, Valdemara Paulauskienė.

SUSITIKIMAS. Linksmuolė senolė Antanina džiaugėsi matydama Limarko įmonių grupės atstovus Jūratę Lauraitienę ir Saulių Laumenį.

SUSITIKIMAS. Linksmuolė senolė Antanina džiaugėsi matydama Limarko įmonių grupės atstovus Jūratę Lauraitienę ir Saulių Laumenį.

Patys vežiojo dovanas

Šiemet prie projekto „Kalėdos ateina į kiekvienus namus“ prisijungė ir Limarko įmonių grupė, kuri parengė dovanėles 258 senoliams.

„Į mus dėl paramos kreipėsi centro vadovybė ir mes mielai sutikome pradžiuginti senolius. Nusprendėme pasirinkti tuos, kuriems yra daugiau nei 80 metų. Į maišelį pasitarę nutarėme įdėti medaus, arbatos, šokoladą ir vitaminų. Į visus maišelius dar pridėjome meilės, šilumos ir kalėdinių linkėjimų“, - sakė Limarko įmonių grupės atstovė Jūratė Lauraitienė.

Pasak Limarko įmonių grupės atstovo Sauliaus Laumenio, duoti ir dalintis - labai geras jausmas. Nauda duodančiajam sugrįžta dukart didesnė, nekalbant apie materialinius dalykus. Limarko įmonių grupės atstovai daliai senolių patys išvežiojo dovanas, nes norėjo parodyti ir dėmesį.

DOVANOS. Rotary klubo „Aditė“ moterys šiemet senoliams dovanojo vazonėliuose augančias ir kalėdiniais žaisliukais papuoštas eglutes.

Senoliai gaus ir aviečių uogienės

Bendrovė „Klaipėdos energija“ skyrė šiam kilniam tikslui pinigų, tad Socialinės paramos centras nupirko kalėdinėms dovanėlėms skirtų prekių, o padalinių vadovai, vyr. socialiniai darbuotojai ir kiti specialistai dovanėles supakavo. Kiekviename maišelyje - medus, vitaminai, kalėdinis pyragas su brandintomis razinomis arba sausainiai, arbata ir aviečių uogienė. Šiemet senolius džiugina ir Vaidos Svidrienės šeimos ūkis, mažoji bendrija „Gerų minčių ūkis“, dovanojantis aviečių uogienę.

Socialinės paramos centras su Klaipėdos miesto Rotary klubu „Aditė“ bendrauja jau trejus metus. Šio klubo moterys šiemet senoliams dovanojo vazonėliuose augančias ir kalėdiniais žaisliukais papuoštas eglutes.

Didžiųjų švenčių proga prisideda privatūs asmenys, vienos mokyklos bendruomenė, kuri nenori būti įvardinta, Klaipėdos valstybinės kolegijos socialinio darbo studijų studentai.

Seneliams kalėdinius atvirukus su angeliukais darė Marijos Montessori mokyklos-darželio vaikučiai, Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro vaikai, Vydūno, E. Balsio gimnazijų, „Versmės“ progimnazijos ugdytiniai, Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės „Carito“ savanorės ir parapijos šeimos. Į kiekvieną dovanų krepšelį įdedamas ir atvirukas su sveikinimu. Moksleivių atvirukų visiems maišeliams neužteko, tad tiek, kiek trūko, padarė pačios centro darbuotojos.

KOMPANIJA. 90-metė Izolda (iš kairės) įsiamžino su Klaipėdos socialinės paramos centro Pagalbos namuose skyriaus vadove Sigita Beržiniene, Limarko įmonių grupės atstovais Sauliumi Laumeniu, Jūrate Lauraitiene ir paslaugos gavėjų numylėtine centro lankomosios priežiūros darbuotoja Natalija Solovjova.

KOMPANIJA. 90-metė Izolda (iš kairės) įsiamžino su Klaipėdos socialinės paramos centro Pagalbos namuose skyriaus vadove Sigita Beržiniene, Limarko įmonių grupės atstovais Sauliumi Laumeniu, Jūrate Lauraitiene ir paslaugos gavėjų numylėtine centro lankomosios priežiūros darbuotoja Natalija Solovjova.

Džiugina parodytas dėmesys

Senolė Antanina gyrėsi, kad socialiniai darbuotojai prieš didžiąsias šventes ją aplanko kiekvienais metais ir pralinksmina. „Žmogus turi juoktis, kol numirsi. Gali verkti, bet juk nepadės. Nerandu net žodžių, kad galėčiau apsakyti, kaip džiaugiuosi, kad mane aplankėte. Iš laimės tiesiog netelpu savyje - kokios geros bus mano Kalėdos. Natalija, tai tu juos visus iškvietei“, - džiūgavo ponia Antanina.

90 metų ponia Izolda sakė esanti „moriačka“, dirbo buvusioje „Lietuvos jūrų laivininkystėje“ ekonomiste, kol išėjo į pensiją, jos vyras plaukė į jūrą. „Svarbiausias dalykas - humoras. Jeigu žmogus turi humoro jausmą, tai viskas bus gerai“, - sako prieš trejus metus apakusi senolė Izolda. Švenčių ji labai laukia, nes atvažiuos ir anūkas, ir anūkė.

„Dabar studijuoju vėl visus dalykus, kurių pati mokiau. Iš naujo skaitau su malonumu. Laiko turiu, o ir įdomu“, - sakė buvusi Klaipėdos universiteto dėstytoja, mokslų daktarė Janina, dėsčiusi anglų, lietuvių kalbas ir Mažosios Lietuvos kultūrą.

Ne visi senoliai džiūgavo ir norėjo fotografuotis, kiti buvo gerokai sutrikę, bet visų jų akyse atsispindėjo dėkingumas. N. Solovjova apie jos prižiūrimus senolius galėtų pasakoti ir pasakoti: ir apie močiutę, kuri pusę Klaipėdos pastatė, ir apie elektriką Vladimirą, kuris 30 metų remontavo laivus. Beje, simboliška, kad būtent jam kalėdinę dovanėlę atvežė Limarko įmonių grupės atstovai.

Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Gemius

Raktažodžiai
Sidebar placeholder