Ispanijos garbės konsulu tapo Vytautas Lygnugaris

Ketvirtadienį Klaipėdoje „Limarko“ laivininkystės kompanijos pastate atidarytas Ispanijos Karalystės garbės konsulatas. Prie pastato jau yra pritvirtinta lentelė, pažyminti, kad jame yra toks konsulatas.

Iš garbės konsulo kabineto matosi didžioji uosto dalis. Pasak Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, iš to kabineto mintimis per jūras ir vandenynus tikrai galima nusikelti ir į Ispaniją.

Ispanijos garbės konsulą Vytautą Lygnugarį susirinkusiems svečiams pristatė Ispanijos Karalystės ambasadorius José Maria Robles Fraga, kurio kadencija eina į pabaigą. Vasaros pabaigoje jis jau išvyks iš Lietuvos.

Tokio konsulato atidarymas Lietuvos uoste rodo Ispanijos norą teikti labiau prieinamą pagalbą savo šalies piliečiams, gyvenantiems Klaipėdoje ar šalia jos. Beje, šiemet minimas diplomatinių santykių tarp Ispanijos ir Lietuvos užmezgimo šimtmetis.

Klaipėdos meras pasidžiaugė, kad šio konsulato atsiradimas mūsų mieste sutapo su 770-uoju jo gimtadieniu.

Tai graži diplomatiška ispaniškos dvasios dovana jam. V. Grubliauskui itin smagu, kad Ispanijos garbės konsulu tapo V. Lygnugaris, mat tai pirmas garbės konsulas uostamiestyje, dar esantis ir Klaipėdos miesto garbės pilietis.

„Bet kokios valstybės garbės konsulato atidarymas mūsų mieste - tai Klaipėdos pripažinimas, jos vardo garsinimas toje šalyje. Jeigu kam nors prireiktų Ispanijos pagalbos, džiugu, kad ją bus galima gauti Klaipėdoje.

Esu įsitikinęs, kad Vytautas Lygnugaris, būdamas jūrinio verslo, Lietuvos laivų savininkų pagrindinis atstovas, žmogus, aktyviai dalyvaujantis visuomeniniame miesto gyvenime, puikiai atliks ir naujas savo kaip garbės konsulo pareigas“, - VE.lt sakė V. Grubliauskas.

Mūsų uostamiestyje įvairių šalių garbės konsulatų jau yra daugiau nei dešimt.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder