Janina jau žino kokią vasarą žada gamtos ženklai (14)

Janina Janušauskienė laisvu nuo darbo laiku būtinai išeina į mišką pasidairyti, kokius orus medžiai, paukščiai ir tik jai vienai žinomi aplinkos ženklai žada gegužei ir būsimai vasarai.

 

Pernai J. Janušauskienė gan tiksliai numatė, kad po šiltesnio gruodžio sausį ir vasarį bus daug sniego ir šlapdribų, o ankstyvo pavasario tikėtis neverta.

Jos teigimu, vasara bus labai permaininga – pernykštė sausra jau tikrai nepasikartos. Birželį bus daugiau saulės, tik mėnesio pradžioje gausiau palis.

Organizatorių nuotr.

2021-ųjų gegužės 3-osios rytas Žemaitijoje. Feisbuko nuotr.

O liepą ir rugpjūtį matysime daugiau apsiniaukusių dienų.

„Lietsargis bus reikalingas visą vasarą“, – įsitikinusi Janina.

Jeigu pernai kovas buvo šiltesnis už balandį, tai šiemet, Janinos teigimu, matėme tokį kovą, koks Lietuvoje ir turėtų būti – su lėtai tirpstančiu sniegu ir šlapdriba.

„Kaip pernai pirmomis gegužės dienomis pražydo visos gėlės ir ant žiedų prisnigo, tai šiemet nieko panašaus nebus, bet bus šalnelių.

Beveik visą gegužę pasitaikys lengvų pašalimų. Apie gegužės 15 d. išgirsime perkūniją, o gegužės pabaiga bus vėjuota“, – sakė ji.

Janina įsitikinusi, kad vasarą pasidžiaugsime ir saule, ir lietumi, ir perkūnija. Jeigu pernai būdavo rytų, kada rasa visai neiškrisdavo – atsibundi ir jau nuo ryto nėra kuo kvėpuoti, tai šią vasarą bus gilios rasos.

„Nulinkę ir sulūžę nuo sniego medžiai, ypač jauni, Janinai pranašauja, kad šiemet visi turim saugotis sveikatos problemų, ypač jaunimas ir vidutinio amžiau žmonės, kurie jų nesitiki“, – nuo orų į liaudies medicinos lankas nukrypo pašnekovė.

Grybaulios kaimo vienkiemyje, 11 vaikų šeimoje gimusi ir augusi moteris pasakojo nuo 3 metukų jau ganiusi miške karves. Vaikystėje pradėjo stebėti gamtos ženklus ir mokėsi suprasti, ką jie reiškia.

Paskui pradėjo užsirašinėti, kada po įšalo atsileido žemė, pražydo žibutės, kada pirma šilauogė, puriena, kada pabudo skruzdėlynas.

Dievo dovaną suprasti gamtos ženklus turėjo Janinos tėvas, bet ir ji šiuo gebėjimu apdovanota, tik neskuba kiekvienam išduoti visų gamtos paslapčių.

Organizatorių nuotr.


Organizatorių nuotr.

 

Sidebar placeholder