JK atlikta apklausa atskleidė nacionalinius... sekso ypatumus

Neseniai Didžiojoje Britanijoje atlikta gyventojų apklausa atskleidė, kiek kartų per savaitę vidutiniškai žmonės mylisi ir ką jie darytų, jeigu antroji pusė būtų prasta lovoje.

Tokia paklausa parodė, kad JK gyventojai vidutiniškai mylisi tik 46 kartus per metus, arba kartą per aštuonias dienas, ir dauguma apklaustų žmonių yra tokie drovūs, kad apie savo seksualinį gyvenimą kalba dar rečiau.

„Royal College of Occupational Therapists“ (RCOT) apklausa, kurioje dalyvavo 2000 suaugusių Jungtinės Karalystės gyventojų, parodė, kad poros apie seksą kalba vidutiniškai 41 kartą per metus, o apie savo santykius –37 kartus.

Geriausiai kalbėdami apie seksą su savo partnere jaučiasi vyrai (42 proc.). Tačiau moterys yra linkusios patogiau jaustis kalbėdamos apie seksą su draugėmis (40 proc.) nei su savo antrąja puse (35 proc.), skelbia „The Daily Mail“.

Kiek daugiau nei kas penktas (22 proc.) visai nėra linkęs kalbėti apie seksą, o tarp 65 metų ir vyresnių žmonių šis skaičius išaugo iki daugiau nei dviejų iš penkių (41 proc.).

Dažniausiai mylisi 25-34 metų amžiaus žmonės: beveik trys iš dešimties (29 proc.) turėjo lytinių santykių dažniau nei kartą per savaitę, palyginti su 26 proc. 35-44 metų amžiaus grupėje ir 24 proc. 18-24 metų amžiaus grupėje.

Beje, kas trečias (30 proc.) apklaustasis teigė, kad išsiskirtų su kitu žmogumi, jei jis būtų prastas sekso partneris. Tačiau tiek pat žmonių teigė, kad santykius tęstų, o keturi iš dešimties nežinojo, ką darytų.

RCOT teigė, kad tai kelia susirūpinimą, nes, kaip parodė tyrimas, beveik pusė suaugusiųjų (47 proc.) yra susidūrę su tuo, kad jų lytinis gyvenimas kada nors sutriko dėl ligos, traumos ar negalios.

Be to, du iš penkių (41 proc.) teigia, kad sveikatos problemos paveikė jų santykius.

Kas septintas (15 proc.) teigia, kad jų arba jų partnerio nesupratimas apie kito asmens sveikatos būklę sukėlė problemų jų santykiuose.

Tokia pat dalis (15 proc.) teigė, kad jų arba jų partnerio sveikatos būklės poveikis sukėlė problemų santykiuose.

Ekspertai sako, kad maždaug pusė (48 proc.) suaugusiųjų Jungtinėje Karalystėje turi ilgalaikių sveikatos problemų, todėl akivaizdžiai reikia daugiau paramos sveikatos problemų turintiems žmonėms, kad jie galėtų palaikyti stabilius santykius.

Apklausa parodė, kad trys pagrindinės santykių problemų priežastys yra prastas bendravimas (26 proc.), stresas (22 proc.) ir finansinis spaudimas (19 proc.). Kiti sunkumai – skirtingos vertybės (16 proc.), priešingi interesai (15 proc.), nuovargis (13 proc.) ir skirtingas lytinis potraukis (13 proc.).

„Santykiai nėra vien tik seksas, ir, kaip rodo mūsų apklausa, svarbiausia yra bendravimas, – sakė RCOT atstovė Lauren Walker. – Nors daugeliui iš mūsų seksas yra svarbi santykių dalis, yra daug kitų stabilių ir sveikų santykių sudedamųjų dalių.“

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder