Judumo savaitė - be nemokamų kelionių autobusais

Jau tapo įprasta, kad rugsėjo mėnesį minint Darnaus judumo savaitę Klaipėdoje vyksta du ryškūs renginiai: Diena be automobilio ir skirtingų transporto rūšių lenktynės. Šiemet liko tik vienas iš šių akcentų.

Paprastai Dieną be automobilio visi vairuotojai buvo kviečiami iš asmeninių automobilių persėsti į viešąjį transportą ir nemokamai keliauti autobusais.

Ši diena minima rugsėjo 22 d., tačiau šiemet kvietimo naudotis viešuoju transportu nebuvo.

VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ kasmet pateikia dienų, kada siūloma keleivius vežti nemokamai sąrašą, jame būna ir Diena be automobilio, tačiau tokiam siūlymui dar gegužę nepritarė Klaipėdos miesto taryba.

„Taryba nepritarė turbūt įvertinusi ir pandeminę situaciją, kad keleivių spūstis autobusuose nelabai šiais laikais pageidaujama, ir kitus dalykus“, - sakė Klaipėdos savivaldybės administracijos Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus.

Jis teigė, kad siūlymai tam tikromis dienomis nemokamai vežti klaipėdiečius teikiami kasmet. Ankstesniais metais tokių progų būdavo net keletas: Jūros šventė, Šviesų festivalis, Diena be automobilio ir kt.

„Kitais metais vėl teiksime pasiūlymą ir žiūrėsime, koks bus sprendimas. Šiemet yra, kaip yra“, - reziumavo R. Mockus.

Šiemet nemokamų kelionių Dienos be automobilio proga taip pat atsisakė ir Vilnius, motyvuodamas pandemine situacija.

Tačiau nemokamas viešasis transportas trečiadienį buvo dalyje kitų savivaldybių, pavyzdžiui, Kaune, kur nemokamai vežė autobusai ir plukdė laivas, Šiauliuose, Panevėžyje, Pakruojyje‚ Palangoje, Kėdainiuose, Marijampolėje ir kt.

Uostamiestyje išlaikyta kita tradicija - studentų lenktynės įvairiomis transporto priemonėmis, vyksiančios ketvirtadienio rytą. Jose šiemet studentai turėtų varžytis keliaudami aštuoniais būdais: autobusu, maršrutiniu taksi, automobiliu su vidaus degimo varikliu, elektromobiliu, elektriniu paspirtuku, dviračiu, elektriniu dviračiu ir bėgte.

Sidebar placeholder