Kada rajono meras skaito meilės romanus

Klaipėdoje vyksta knygų mugė, tapusi tarptautiniu festivaliu „Inkultūracija“. Kadangi rudenį vis daugiau šaltokų vakarų, pats metas trauktis per vasarą užmirštą knygą. Domėjomės, ar žmonės dar skaito popierines knygas, ar jas perka knygynuose, ar parsineša iš bibliotekos, ar lankosi mugėse. Paaiškėjo, kad vyrų knygų pasaulyje žmonos vaidina tam tikrą vaidmenį.

Bronius MARKAUSKAS, Klaipėdos rajono meras

Vasarą sudėtingiau skaityti. Nors retkarčiais, kai nemiegi naktį, pasiimi knygą, kad padėtų užmigti. Skaitau popierines knygas ir vis galvoju, kad gerai būtų turėti automobilyje audioknygų, nors mano kelionės dabar į darbą nėra tokios ilgos. Bet niekaip neprisiruošiu tuo pasirūpinti.

Pastaruoju metu daugiau skaitau istorinių knygų. Dabar kaip tik baigiau Roberto Petrausko knygą apie Pirmąjį pasaulinį karą. Prieš tai buvau skaitęs jo knygas apie Antrąjį pasaulinį karą.

Jeigu kur nors išvažiuoju atostogauti, tai būna, kad per savaitę perskaitau ir tris knygas. Jeigu jau pradedu knygą, tai turiu perskaityti per dvi tris paras. Gal nesu labai atidus skaitytojas, kartais pamirštu autorius ir pavadinimus, bet turinį papasakoti galiu.

Iš bibliotekos knygų neimu, tai užimtų nemažai laiko: nuvažiuoti, pasiimti, prisiminti, kada grąžinti, parvežti - man tai būtų per sudėtinga. Dažniausiai jomis su žmona keičiamės su giminėmis ir draugais. Nuvažiuoju pas draugą, kuris turi Sandros Brown detektyvų, pasiimu 4-5 knygas ir iš karto perskaitau. Istoriniai detektyvai man patinka, jie padeda atsipalaiduoti. Skaitau ir šiuolaikines knygas.

Žinoma, paprastai knygomis rūpinasi žmona. Ji jau žino, ko man reikia. O jeigu nežino, būna pati kalta. Kartais išvažiavę atostogų pykstamės su ja dėl knygų. Konfliktas kyla tada, kai aš savo perskaitau, o tada imu jos meilės romanus.

Iš pastarųjų metu skaitytų knygų man patiko apie moterų situaciją Somalyje (Waris Dirie „Dykumų gėlė“ - aut. past.) Labai gera stora knyga apie Indiją (Gregoris Deividas Robertsas „Šantaramas“ - aut. past.).

Inesa KURKLIETYTĖ, kino režisierė

Inesa KURKLIETYTĖ

Visada svajoju skaityti knygas. Tai didžiausias mano malonumas, įkvėpimas ir mano scenarijų paieškos. Bet šiuo metu jau tris mėnesius intensyviai filmuoju daugiaserijinį vaidybinį filmą. Dabar esu labai įsigilinusi į dvylika serijų pagal Edmundo Malūko knygą „Šiukšlyno žmonės“ ir prisipažinsiu - naujoms knygoms neturiu laiko. Bet jos stovi eilėje ir turiu labai daug gražių planų skaityti.

Knygas man labai dažnai pasiūlo kolegos, nes mano, kad pagal vieną ar kitą knygą gali gimti filmo scenarijus. Ir aš visada turiu į eilę sustatytų labai gražių knygų. Mane taip pat labai domina vaikų ir paauglių literatūra, kadangi mano didžiausia svajonė - kurti kiną vaikams. Mano knygų skaitymas labai siejasi ir su naujausia literatūra vaikų temomis.

Namuose pati turiu nemažai knygų, bet nebūtinai jas perku knygynuose, kartais būna, kad tiesiog kažkas įduoda į rankas knygą ir sako: „Va, dabar paimk ir ją perskaityk.“ Taip atsitiko su mano filmu „Drugelio širdis“, su pagrindine literatūra, kai kino prodiuserė Živilė Gallego tiesiog man padavė Modestos Jurgaitytės novelę ir pasakė: „Tu turi perskaityti, galbūt iš to gims gražus filmas.“

Mano profesija labai siejasi su literatūros skaitymu, knygos labai dažnai tampa filmų pagrindu, tad jos pas mane ateina iš labai įvairų pusių, iš knygynų taip pat.

Robertas VALANTIEJUS, klaipėdietis

Robertas VALANTIEJUS

Jeigu skaitau, tai dažniausiai popierinę knygą. Ji labiau tinka ilgesniam laikui. Ir žurnalus renkuosi popierinius. Netoli yra nauja biblioteka, tai naudojuosi jos paslaugomis - ten renkuosi knygas. Knygų mugėje esu buvęs, bet dažnai į jas nevaikštau.

Nesu iš tų, kurie knygą pasiima prieš miegą. Skiriu tam laiko ir skaitau. Man knyga nėra vietoje migdomųjų.

Romantiški dalykai mane ne itin domina. Pastaruoju metu daugiau skaitau istorinių knygų ir mėgstu mistinę literatūrą. Rekomenduočiau paskaityti Haruki Murakami „Vyrai be moterų“.

Eglė LIAUČIENĖ, Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai einanti direktoriaus pareigas

Eglė LIAUČIENĖ

Popierinė knyga yra ta, kurią skaitau. Aišku, trūkstant laiko jos nepaimi. Elektroninių knygų nėra nei mano planšetiniame kompiuteryje, neturiu jų nei elektroninėje skaityklėje. Jeigu vykstu į keliones, visada vežuosi popierinę knygą, nors ji ir užima kažkiek vietos bagaže.

Dažniausiai knygas įsigyju internetu. Mano sūnus irgi skaito, bet dar vaikiškas. Neturiu kažkokios labai didelės bibliotekos, bet man norisi turėti savo knygą. Jeigu ji rekomenduojama, ją būtinai perskaito ir mano draugės. Būna, kad kartais knygą kam nors padovanoju, kad ir bibliotekai. Retkarčiais tenka apsilankyti ir mugėse, bet turiu prisipažinti, kad jau seniai buvau knygų mugėje.

Meilės romanus skaičiau tikriausiai labai jauna. Esu istorijos mokytoja, tad man labiausiai patinka istorinės knygos, valdovų, stiprių moterų, kurios ne visada būna įvertintos istorijoje, biografijos. Didžioji dalis knygų mano bibliotekoje yra istorinės.

Man labai patiko C. W. Gortner knyga „Romanovų imperatorienė“, ją rekomenduočiau ir kitiems paskaityti, dabar ją kaip tik skaito mano draugė. O manęs laukia Lucy Worsley „Karalienė Viktorija“.

Vytautas ROČYS, Darbo inspekcijos Klaipėdos skyriaus vedėjas

Vytautas ROČYS

Dabar labai mažai laiko turiu skaityti popierines knygas. Žinoma, anksčiau skaitydavau, o kas jų neskaitydavo. Labai mėgdavau detektyvus, aštresnių siužetų knygas.

Pats 100 procentų pritariu knygų skaitymui ne kompiuteryje, o gyvai, prijaučiu tiems, kurie tai daro, man tai imponuoja. Ir pats mielai taip elgčiausi, bet laiko neturiu, kadangi sportuoju ir užsiimu kitokia veikla.

Užtat mano žmona labai daug skaito, ji nė vienos dienos nebūna be knygos. Vienos dar nebaigė, į jos vietą jau yra kita. Labai dažnai ji jas ima iš bibliotekos, gauna iš pažįstamų. Ką įdomesnio randa ir man papasakoja. Kartais ir pats pasiteirauju, ar įdomi knyga.

Alma KONTRIMAITĖ, socialinė darbuotoja

Alma KONTRIMAITĖ

Labai mėgstu skaityti būtent popierines knygas. Man šiuo metu aktualiausios yra vaikiškos knygos, kadangi turiu ketverių metukų mažylį. Su juo dabar skaitome vaikiškas knygas, eilėraščius, vartome edukacines knygeles pagal vaiko amžių, susipažįstame su abėcėlės raidelėmis.

Dėl mažylio dabar nelabai turiu laiko paskaityti ką nors įdomaus. Būdavo, pasirinkdavau įvairius romanus, dvasingas knygas, mėgdavau skaityti apie paprastas gyvenimiškas situacijas. Man labai patikdavo biografinės knygos.

Knygas ir pirkdavau, ir pasidalindavome su draugais, su pažįstamais mainydavomės. Viena mano kaimynė, su kuria bendraujame, labai daug knygų turi. Kartais prižiūriu jos kačiuką, galėčiau skaityti, bet dabar tam neturiu laiko.

Pastaruoju metu perku knygas, nors jos gana nepigios, nors ir vaikiškos. Stengiuosi įsigyti, kai būna akcijos.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder