Kaip išgyventi lėktuvo katastrofoje – ekspertai pateikė 8 patarimus

Daugelis žmonių paniškai bijo skristi, nes baiminasi lėktuvo katastrofos. Norint įveikti šią baimę, svarbu žinoti, kad yra tikimybė išgyventi, jei laikysitės kelių paprastų patarimų. Reikėtų žinoti, ką reikėtų daryti prieš lėktuvo katastrofą ir jos metu, kad padidėtų tikimybė išsigelbėti.
Apie tai pranešama „Styler".

Pirmiausia turėtumėte rinktis didelius lėktuvus

Jei yra galimybė rinktis, pirmenybę teikite dideliems laineriams. JAV Federalinės aviacijos administracijos (FAA) atlikti tyrimai parodė, kad tokie orlaiviai avarijos metu sugeria daugiau energijos, todėl padidėja tikimybė išgyventi. Jie taip pat yra atsparesni pažeidimams avarijos atveju.

Sėskite arčiau avarinio išėjimo

Pasirinkę vietą arčiau avarinio išėjimo, padidinsite savo šansus išsigelbėti, nes galėsite greitai evakuotis. Grinvičo universiteto profesorius Edas Gali teigia, kad keleiviai, sėdintys per penkias eiles nuo išėjimo, turi didesnę tikimybę išgyventi, nes gali greitai reaguoti.

Tinkamai apsirenkite

Drabužiai iš natūralių medžiagų, pavyzdžiui, medvilnės ar vilnos, gali sumažinti nudegimų riziką gaisro metu, o patogūs batai padės greitai išlipti iš lėktuvo. Sintetiniai audiniai dega greičiau, todėl jų venkite. Taip pat svarbu, kad evakuacijos metu jaustumėtės patogiai dėvėdami drabužius.

Išstudijuokite saugos instrukcijas

Neignoruokite saugos instrukcijų, nes jos gali išgelbėti jūsų gyvybę. Prieš pakildami atidžiai susipažinkite su išėjimų vieta ir informacija apie avarines situacijas. Šios žinios padės jums greičiau susiorientuoti nelaimės atveju.

Būkite atsargūs kildami ir leisdamiesi

Pavojingiausi momentai yra pirmosios 3 minutės po pakilimo ir paskutinės 8 minutės prieš nusileidimą. Šiais momentais labiausiai tikėtinos nelaimės, todėl svarbu būti budriems, neužmigti ir vengti alkoholio, kad išliktumėte susikaupę.

Visada prisisekite saugos diržą

Nepamirškite užsisegti saugos diržo ne tik kylant ir leidžiantis, bet ir viso skrydžio metu. Saugos diržas padės išvengti sužeidimų turbulencijos metu ar staigių orlaivio manevrų metu.

Užimkite taisyklingą laikyseną avarinio nusileidimo metu

ei orlaivis ruošiamas avariniam nusileidimui, užimkite laikyseną, kuri sumažintų sužalojimų skaičių. Jei priešais jus yra sėdynė, apsikabinkite ją rankomis ir atremkite galvą į atlošą. Jei sėdynės nėra, pasilenkite į priekį, rankomis apsiviję kelius. Taip sumažinsite stuburo ir kaklo apkrovą.

Išlikite ramūs

Kritiškoje situacijoje panika yra didžiausias priešas. Kad padidintumėte savo galimybes išgyventi, svarbu veikti greitai ir ramiai. Apsisprendimas ir gebėjimas greitai priimti sprendimus yra pagrindiniai veiksniai, padedantys išgelbėti gyvybę.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.