santykiai

Kaip sveikiems išeiti iš nesveikų santykių

Santykiai dažnai būna sudėtingi ir nenuspėjami, bet reikia prisiminti, jog kuriame juos ne tam, kad kentėtume ir aukotumėmės. Kai darbas būna sunkus ir varginantis, o dar asmeninis gyvenimas persmelktas kančios, tai vėliau gali atrodyti, kad visa gyvenimas buvo prarastas.

 

10 patarimų, kaip išeiti iš toksiškų santykių

1. Gyvenkite realybėje

Nesveikų santykių ypatybė yra realybės ignoravimas. Vienas iš partnerių galvoja, kad jis/ ji būtinai liausis taip elgtis, pasikeis, nustos gerti, pamils, taps ištikimas ir t. t.

Kreipkite dėmesį į tai, kas vyksta dabar, o ne atsitiks kada nors vėliau, kaip jums atrodo. Net jeigu jūs nusprendėte netrukus nutraukti santykius, toks elgesys jums suteiks galimybę pastebėti momentus, kada ir kaip jūs bėgate nuo realybės.

2. Dėmesys savo emocijoms

Atkreipę dėmesį savo savijautą dabar pat, taip jūs susidursite su savimi ir savo problemomis. Įprastas būdas būtų vėl sugrįžti į toksiškus santykius, nukreipti dėmesį į partnerį ir spręsti ne savo problemas, o jo.

3. Viskas arba nieko

Dažnai mes gąsdiname save ir partnerį tokiu reikalavimu. Mes atmetame galimybę ieškoti kompromisų ir abiem pusėms palankaus sprendimo.

4. Rūpinimasis savimi

Būkite gailestingi sau, nereikalaukite iš savęs per daug ir tildykite savo vidinį kritiką. Jūs esate suaugęs žmogus su savo privalumais ir trūkumais – paprastas žmogus.

Rūpinimasis savimi – tai jūsų pirmoji pareiga. Tarkitės su savimi ir nedarykite veiksmų, kurie jus slegia.

5. Kalbėkite pirmuoju asmeniu

Rašykite dienoraštį . Kreipkitės į jį sunkiais momentais ir tada, kai kyla pagunda gyventi partnerio gyvenimą, atsižadant savęs. Gilinkitės į savo jausmus, pojūčius, išgyvenimus.

Kai emocijas išjaučiame maksimaliai stipriai ir įsigilinę į jas, jos ima silpti.

6. Nebijokite liūdesio

Išėjimas iš nesveikų santykių ir toksiško ryšio nutraukimas gali būti labai sunkus ir traumuojantis dalykas.

Nereikia ignoruoti realybės, juk objektyviai jūs prarandate kažką, kad buvo jums vertinga, nesvarbu, kad tai galbūt buvo tik iliuzijos.

7. Kabliukas

Nustatykite, ką konkrečiai prarandate. Tai gali būti fantazijos, svajonės, iliuzijos, lūkesčiai.

Galbūt jūsų partneris įtikino jus, kad jis sugebės patenkinti stipriausią jūsų poreikį. Paleiskite iliuzijas ir suteikite sau galimybę gyventi tikrovėje.

8. Sudarykite savo būsimų poelgių sąrašą

Galimi pavyzdžiai:

„Aš daugiau niekada nemiegosiu su tuo, kuris vadina mane…“

„Aš daugiau niekada nesileisiu į ginčus su girtu vyru“

„Aš pati rūpinsiuosi savo finansais“

„Aš nesikalbėsiu su kuo nors, kai jaučiu nerimą ar jaučiuosi auka“.

Kad ir kokie būtų jūsų elgesio modeliai, nuspręskite, kur norite judėti ir ka jums dėl to reikia padaryti.

9. Kurkite savo gyvenimą

Pamažu pradėkite svajoti apie savo (ir savo vaikų) ateitį , tai yra, kurkite svajones, kurios nebūtų susijusios su ankstesniais trauminiais santykiais.

Gyvenkite savo gyvenimą, užsiimkite hobiai, lankykitės klubuose, susiraskite bendraminčių, darykite tai, kas teikia jums tikrą džiaugsmą.

Kai pradėsite rinktis sau dalykus, kurie jums teikia pasitenkinimo, jūs atitolsite nuo nesveikų santykių, kurie trikdo jūsų dvasinę pusiausvyrą.

10. Kurkite sveikus santykius

Efektyviausias būdas išsivaduoti iš toksinių santykių, tai pradėti investuoti į sveikus ryšius.

Kurkite visus savo santykius (su draugais, artimaisiais, pažįstamais, bendradarbiais), atsižvelgdami į pozityvų jų poveikį jums. Suburkite aplink save socialinį ratą iš jums tikrai gerų žmonių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder