Kam patikėsime Klaipėdos miesto valdymą artimiausius 4 metus?

(21)

Atsakydami į šį klausimą, pristatome Aistę Andriulę, kandidatę į Klaipėdos miesto tarybą.

Kaip prisistatytumėte būsimiems rinkėjams ir kodėl nusprendėte dalyvauti Klaipėdos miesto tarybos rinkimuose?

Esu tikra klaipėdietė, gimiau, augau ir mokiausi Klaipėdoje, šiuo metu esu aktyvi visuomenininkė, mama, žmona, dukra, sesuo ir draugė, tačiau pagal specialybę - geografė, pagal pomėgius – keliautoja, o pagal profesiją – mokytoja ir būsima mokslininkė.

Šiuo metu vis dar esu studentė, studijuoju Klaipėdos universiteto Jūrų tyrimų institute fizinės geografijos doktorantūroje. Daugiau nei dešimt metų dirbu geografijos mokytoja, o pastaraisiais metais tapau ir tarptautinių programų MYP/IB bei DP/IB mokytoja, kuo labai didžiuojuosi, nes tai programos, kurios ugdo pasaulio piliečius.

Pastarieji metai man ypač aktyvūs, veiklų, kartais atrodo, turiu daugiau nei laiko – be to, kad dirbu geografijos mokytoja tarptautinėse klasėse, esu trijų nuostabių klasių auklėtoja ir studijuoju universitete, taip pat dar dalyvauju aplinkosauginėse mokslinėse konferencijose Lietuvoje ir užsienyje, rengiu mokytojų kvalifikacijos tobulinimo renginius, organizuoju seminarus, konkursus.

and

Kaip tik šiuo metu su Aukštąja jūreivystės mokykla organizuoju Klaipėdos miesto mokinių esė konkursą „Mano miestas Klaipėda“, kviečiame visus moksleivius aktyviai dalyvauti savo miesto gyvenime, kurti savo ateities miesto viziją.

Kodėl dalyvauju Klaipėdos miesto tarybos rinkimuose? Todėl, kad dažnai visuomenėje, taip pat tarp mokinių ir mokytojų sklinda kalbos, kad politika tik tiems, kas savęs nesugebėjo realizuoti kažkur kitur, kad politika - tai vieta, kur žmonės siekia savų interesų.

Bet taip neturėtų būti. Nusprendžiau būti pavyzdžiu savo mokiniams ir artimiesiems, kad į politiką žengia žmonės, kuriems tikrai rūpi.

Aplinkosauga – prioritetinė ir profesinė sritis

Mano mokslinės disertacijos tema – „Oro tarša urbanizuotose pakrančių teritorijose“, įskaitant ir Klaipėdą. Daugiausia dėmesio skiriu būtent Klaipėdai, miesto teritorijų klasterizavimui pagal taršos lygį ir pavojų žmonių sveikatai.

Meteorologinės sąlygos, miesto geografinė padėtis yra lemiantys taršos sklaidos ir koncentracijos tam tikruose rajonuose veiksniai, tad Klaipėda, kaip uostamiestis, palyginti su kitais miestais, turi tam tikrų išskirtinumų.

Deja, mieste turime tik dvi taršos stoteles, kurių duomenys prieinami tik oficialiai kreipiantis į Aplinkos apsaugos agentūrą. Tačiau pasaulyje turime gausybę miestų pavyzdžių, tokių kaip Paryžius, Sidnėjus, Niujorkas ir kiti, kurie savo taršą stebi realiuoju laiku, žmonės gali stebėti, kokio užterštumo oru jie šiuo momentu kvėpuoja. Mes kol kas nežinome, kuo kvėpuojame.and

O galiausiai net nežinome, ar oro užterštumas viršijo žmogui pavojingą ribą tam tikroje teritorijoje, nes kai ji viršys Bangų gatvėje ir Šilutės plente, kur turime valstybines monitoringo stoteles, tuomet apie tai praneš per televiziją.

O jei ji viršys pietinėje dalyje ir bus koncentruota tam tikrame gyvenamajame rajone? Šį retorinį klausimą bandau spręsti dabar ir ateityje rengdama savo mokslinę disertaciją. Mano planuose – nepertraukiami oro taršos stebėjimai išmaniuosiuose įrenginiuose su išankstinio perspėjimo sistema. Ties šie projektu dar reikia stipriai dirbti.

Aplinkosauga domisi ir mokiniai

Aplinkosaugos srityje sukuosi jau kuris laikas, su mokiniais rugsėjo ir spalio mėnesiais turėjome aplinkosauginį jūrinių šiukšlių projektą, kurio metu kiekvieną penktadienį vykome prie jūros ne tik rinkti šiukšlių, bet ir jų analizuoti su KU mokslininkais bei aplinkosaugos profesionalais.

Išvadas pateikėme Klaipėdos miesto ūkio ir aplinkos komitetui. Man svarbu, kad miestą kurtume visa bendruomenė, ir ne tik prieš rinkimus. Šiuo metu intensyviai dirbu su plastikinių aplankų vadovėliams projektu, nes, mano manymu, tai betikslis gamtos teršimas.and

Aplankais lenkia tik Rytų Europa, kuri ilgą laiką buvo Sovietų Sąjungos sudėtyje, bet juk tais laikais prekių gauti buvo itin sudėtinga, tad visais įmanomais būdais taupėme – baldus dengdavome užtiesalais, arbatos servizai - tik geriausiomis progomis ir aplankai - kad vadovėlis tarnautų dešimt metų.

Šiuo metu vis labiau pereiname prie elektroninės sistemos, o ir vadovėliai kietais viršeliais, tad nenoriu kol kas daug išpasakoti, nes kaip tik ties šiuo projektu šiuo metu su mokiniais dirbame.

Nepopuliari nuomonė

Esu žmogus, kuris problemas mato tokias, kokios jos yra, nepadailintas, ir nebijau to pasakyti. Rugsėjo 1-ąją, kai visos Lietuvos mokiniai nešė gėles mokytojams, mes nešėme maisto produktus vargingai gyvenantiems miestiečiams, surengėme „Maisto banko“ akciją, kurios metu paaukojome daugiau nei toną maisto produktų. Na, o nuomonių apie šią akciją buvo visokių, neva taip naikinamos tradicijos

and

Žinoma, ši tradicija graži, todėl tikrai nesiūlau jos atsisakyti, o siūlau pasižiūrėti į šią šventę plačiąja prasme. Mokslo ir žinių šventė - juk taip ji vadinasi? O kaip žmogus gali tinkamai mokytis, kai nepatenkina būtiniausių – maisto, socialinio ir emocinio artumo jausmo – poreikių?

Kaip į Jūsų kandidatavimą reaguoja šeima ir artimieji?

Gyvenime kiekvienas turime savų tikslų ir poreikių. Judantis ir veikiantis žmogus visada bus vienu žingsniu priekyje. Nuomonių yra visokių – nuo gerų iki, švelniai tariant, nelabai. Mano šeima mane labai palaiko, nes jie pažįsta mane, tik klausia – kaip tu viską spėsi? Bet gi aš ir dabar darau daug prasmingų darbų, o buvimas taryboje leistų tiesiog juos įprasminti greičiau, nei tai daryčiau tik mokyklos ar universiteto bendruomenės ribose.

Kokią Klaipėdą Jūs matote?

Pirmiausia kiekvienas turėtume dirbti tuos darbus, kuriuos geriausiai išmanome. Aš į Klaipėdą žiūriu per aplinkosaugos ir švietimo problematinę prizmę – Klaipėdą matau kaip saugią vietą žmogui gyventi su tik jai būdingomis veiklomis, jūriniu identitetu ir jaunimu, studijuojančiu ir dirbančiu Klaipėdoje. Šiuo metu paklausus jaunų žmonių, kur jie studijuos, apie Klaipėdą nedažnas pagalvoja.and

Pati dirbu mokykloje, tad su jaunimu bendrauju kiekvieną dieną. Norėtųsi matyti ir girdėti kitokią jaunimo nuomonę, bet iki tol tikriausiai daug ką turime susitvarkyti savo mieste.

Politinė reklama. Apmokėta iš Liberalų sąjūdžio Klaipėdos miesto rinkimų apygardoje Nr. 20 kandidatų sąrašo PK sąskaitos. Užsakymo Nr. 307570

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder