MAŽIAUSIAI. Mero teigimu, apsilankius Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro teritorijoje buvo mažiausiai juntami kvapai. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Karščiausias aplinkosaugos taškas Kaštonų gatvėje

Antradienį Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus susitikime su Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdybos viršininke Ramune Lukaševičiene aptarė tai, kokios uostamiesčio įmonės daro vienokį ar kitokį poveikį aplinkai.

Pasak mero, labai karšta situacija yra Kaštonų gatvėje. Prieš trejus metus nuspręsta nugriauti ten esančius garažus. Tai darant žmonės visas šiukšles - padangas, tepalų likučius ir kt. - sumetė į vieną vietą. Ir vietoje garažų visa ta vietovė tapo dideliu šiukšlynu. „Labai gaila, kad trejus metus niekas tos problemos nesprendė“, - sako A. Vaitkus.

Susitikimo metu apkalbėtos visos miesto dalys - šiaurinė, centrinė ir pietinė. Pasak mero, nors šiaurinėje dalyje naftos produktų kvapų kiekis mažėja, tai nereiškia, kad procesas yra baigtinis.

„Mes turime informacijos, kad Krovinių terminalas planuoja gerinti rezervuarų sandarumą, kad į atmosferą būtų išleista kuo mažiau lakiųjų junginių. Sutarėme, kad šį procesą stebėsime kartu su aplinkosaugininkais“, - „Vakarų ekspresui“ sakė A. Vaitkus.

Jo teigimu, bendrovė „Klaipėdos nafta“ yra nemažai investavusi ir jos situacija per pastaruosius 5-8 metus yra kardinaliai pasikeitusi.

Kalbant apie centrinę miesto dalį, labiausiai akcentuota „Grigeo Klaipėda“ situacija.

Daugiausia problemų pietinėje dalyje

Apie pietinę dalį kalbėta daugiausia. Gyventojų skunduose minimos bendrovės „Mestila“, „Baltic Biterminal“, „Branda“, Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) ir „Klaipėdos vanduo“. Aplinkosaugininkams žinoma, kad „Mestila“ investuoja į kvapų neutralizavimą.

Mero teigimu, blogiausia situacija yra „Brandoje“ todėl, kad maisto atliekos pūdomos atviroje erdvėje ir skleidžia labai aštraus pobūdžio kvapą. Ypač jis juntamas, jeigu yra pietryčių vėjas.

„Klaipėdos vandens“ vandenų valymo įrenginius Savivaldybės specialistai apžiūrėjo prieš kelias savaites. Ten yra pastatytos trys oro kokybę matuojančios stotelės. „Aš ir su manimi vykę žmonės įsitikimo, kad šioje teritorijoje kvapų situacija fiksuojama ir valdoma. Be to, ten diegiama kvapų prisodrinto oro jonizacijos sistema. Bet dar atvira rezervuaro dalis, kurioje yra sijotuvas. “Klaipėdos vandens„ specialistai sakė, kad artimoje perspektyvoje yra numatę šią dalį taip pat uždengti“, - kalbėjo A. Vaitkus.

Mero teigimu, apsilankius KRATC teritorijoje kvapai buvo mažiausiai juntami. Centras diegia priemones, kad jie būtų maksimaliai neutralizuoti.

Visuotinį rūpestį kelia tai, kad KRATC iki Naujųjų metų turi pasistatyti naują įrangą ir rinkti iš gyventojų maisto atliekas. KRATC atstovai patikino, kad imsis visų galimų priemonių kvapams neutralizuoti.

„Pasiūliau visiems Aplinkos apsaugos departamento ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistams kartu susitikti su visų įmonių, darančių poveikį aplinkai, vadovais ir aptarti priemonių planus, kurių pagrindu būtų galima mažinti arba visiškai neutralizuoti poveikį aplinkai“, - sakė meras.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder