Edmundas ANDRIJAUSKAS, architektas
Kaip ir visi, laukiu, kada baigsis tas košmaras Ukrainoje. Mūsų gyvenimo kortų namelis gali sugriūti labai greitai. Tikiuosi kovą važiuoti slidinėti. Tai mano kasmetinis malonumas ir džiaugsmas.
Ačiū Dievui, kad jubiliejus šiais metais dar neateis. Gerti negeriu arba geriu mažai, rūkyti mečiau, sportuoti pradėjau seniai. Neturiu tokių įsipareigojimų, kuriuos daugelis nori pradėti vykdyti nuo sausio 1 d. Kai sulauki tokio amžiaus kaip mano, jau būni viską susitvarkęs ir nebereikia apie tai galvoti. Jaunesnių reikia klausti, jie turi visokių planų. O mums dabar svarbiausia, kad kuo mažiau būtų pokyčių.
Darbų, žinoma, turėsiu. Norėtųsi sutvarkyti „Viktorijos“ kvartalą. Pagaliau po 25 metų pabaigiau „Viktorijos“ viešbutį. Tačiau tame kvartale dar liko baisus „Bambolos“ pastatas. Turiu labai didelį norą pradėti tvarkyti ir jį, kad visas kvartalas būtų baigtas.
Tikiuosi pradėti Trinyčių teritorijos užstatymą, daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalą. Tai ilgas procesas, aš jo turbūt nebaigsiu, bet bent jau pradėsiu. Galbūt pavyks rytiniame kvartale mokyklą jeigu ir nepradėti, tai bent gauti leidimą statyti. Mano amžinas darbas - jau daug metų vis tvarkau senąjį turgų: tai pristatau, tai rekonstruoju kokį nors namelį. Turguje jau 5 namas stojasi. Džiaugiuosi, kad jis pagaliau bus sutvarkytas. Manęs šiemet laukia daugiau tvarkymo projektų negu naujų, bet yra ir jų.
Dovydas BAJORAS, visuomenininkas
2023 metais mes, tiek įmonė, tiek pats asmeniškai, planuojame dar daugiau pasiskolinti ir būsime daugiau skolingi nei buvome 2022-aisiais. Įmonė daro investicinį projektą, o pats planuoju gal keisti automobilį, gal namuose ką nors tvarkyti. Tai diktuoja rinka. Skolinsimės ne todėl, kad labai reikia pinigų, bet tiesiog taip yra: jeigu pasiskolini 100 tūkst. eurų su 5 proc. palūkanomis, o infliacija yra 20 proc., vadinasi, 15 tūkst. per metus praranda bankas, o ne tas, kuris skolinasi. Tad naudosimės situacija. Žinoma, baisu būti skolingam daugiau nei esi dabar, bet mes negalime pakeisti visos šitos situacijos. Tai arba prisitaikai ir judi toliau į priekį, arba nežinau, juk su šakėmis prieš traukinį nepastovėsi.
Darbų sąrašo Naujųjų išvakarėse nedarau. Manau, kad jis jiems atėjus tik padidina psichologinę įtampą antrą tų metų pusmetį. Birželį pasiimi tą sąrašą ir žiūri: o, kiek visko nepadariau, koks esu nevykėlis. Žinoma, kertinius dalykus, tikslus, kurių reikia pasiekti, visada pasižiūriu.
Manau, mano šeima tikrai kenčia, jai mažokai dėmesio skiriu. Norėtųsi su ja kur nors išvažiuoti paatostogauti savaitei porą kartų ar vieną dviem savaitėms.
Virginija KOCHANSKYTĖ, aktorė
Norėtųsi, kad mes visi per visus šiuos metus keliautume su šventų Kalėdų mintimis ir viltimis, kad mylėtume savo artimą kaip patys save. Jeigu artimo meilė neapleis mūsų visus metus, būsime stiprūs ir pajėgūs išspręsti visas problemas.
Jau esu pakviesta su spektakliais įsijungti į projektus, dalyvauti kuriant scenarijų, suburiant komandą. Labai džiaugiuosi, nes atėjusių metų žemėlapis jau pažymėtas raudonomis vėliavėlėmis. Laukia Užutrakio, Užvenčio dvarai, Vilniaus rotušė, daug gražių, romantiškų susitikimų ir renginių.
Kūryba man teikia didžiulį džiaugsmą. Mano vyrui Arūnui Sakalauskui taip pat. Abu džiaugiamės, kad metams prasidėjus jau turime pradėtų darbų.
Darbų sąrašo nedarau. Pas mus susiklostė graži tradicija, kad laukdami Kalėdų Senelio rašome jam laiškus ant gražių atvirukų ir paliekame po eglute. Juose prašome sveikatos ir stiprybės artimiems žmonėms, rašome, ką norėtume padaryti. Paskui kitų metų pabaigoje prie Kūčių stalo skaitome juos.
Norėčiau įvykdyti savo įsipareigojimą parašyti prisiminimus. Kai nekeliausiu po Lietuvą, būsiu namie, sėdėsiu prie rašomojo stalo, žiūrinėsiu savo ir Arūno šeimos nuotraukas. Mūsų vaikams būtų smalsu sužinoti, kas jose yra. Jauniems žmonėms patinka žiūrinėti, bet kai nėra užrašų po apačia, tos nuotraukos nieko nesako. Reikia trijų keturių sakinių, kurie kalbėtų apie tą nuotrauką. Ketinu padaryti tokį albumą-knygą.
Vestina GUSTIENĖ, laivų inžinierė
Šiais metais tikiuosi tobulėti karjeros srityje, ketinu nenustoti mokytis naujų dalykų. Šiuo metu perėjau dirbti į stiklo pramonę. Darysiu tuos pačius inžinerinius darbus, laukia projektų tęstinumas, bet tikiuosi naujesnių, įdomesnių projektų. Gal pavyks išvažiuoti į kokią nors komandiruotę. Nusipirkome naują mašiną su lazeriu, apdirbančią stiklus. Norime pasiekti tam tikrą efektą, kuris atbaidytų paukščius ir jie neatsitrenktų į mūsų aukštus stiklinius pastatus.
Paskutinę metų dieną jau nebeplanuoju nieko, nes planus būnu pasirengusi per visus metus. Tą dieną skiriu poilsiui ir apžvalgai, ką pavyko pasiekti. Tai, ką buvau susiplanavusi 2022-iesiems, padariau: ir mokslus baigiau, ir dalyvavau „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ konkurse, ir naujame darbe įsitvirtinau. Manau, praėjusieji man buvo gana neblogi metai karjeros prasme. Žinoma, tikiuosi, kad šie bus dar geresni. Norėčiau pasitobulinti kokioje nors užsienio šalyje.
Asmeniniame gyvenime didelių planų neturiu, bus kaip bus. Mano svajonė gana paprasta - noriu ramaus gyvenimo šeimoje.
Vladimiras KONSTANTINOVAS, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vyr. chormeisteris
Be abejo, manęs laukia darbo projektai. Ruošiuosi Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui. Dalis mano kūrinių skambės jau sausio 15 dieną. O rugpjūčio 1-ąją skambės opera, rašoma keturių kompozitorių, tarp jų esu ir aš - rašau pradžią, pabaigą ir antrą veiksmą, Loreta Norvilaitė - pirmą veiksmą, Kristijonas Lučinskas kartu su Donatu Bielkausku - trečią veiksmą.
Šeimoje šiemet jokių jubiliejų nenusimato. Mano vaikai jau visi suaugę, bet mes bendraujame. Turiu anūką, kuris gyvena Berlyne, ir anūkę, ji čia Klaipėdoje. Per Kalėdas buvome visi susitikę.
Ką darysiu kitais metais, prieš Naujuosius nesirašau, nematau reikalo. O tam tikros valgymo kultūros prisilaikau savaime - nevalgau bet ko ir bet kiek. Problemų dėl svorio neturiu. O štai be kelionių šiais metais jau turbūt neapsieisiu, nes mėgstu keliauti. Praėjusią vasarą buvau išvykęs tik į Vokietiją.
Egidijus VAITKEVIČIUS, Olimpijos seniūnaitijos seniūnaitis
Šiais metais norėčiau išmokti atsikratyti įpročio būti savimi(Dr Joe Dispenza knygos pavadinimas „Atsikratykite įpročio būti savimi“ - aut. past.).
2023 metais tikiuosi karo pabaigos be atominio ginklo panaudojimo. Noriu sulaukti tokio laiko, kai visas pasaulis galės užsiimti klimato kaitos problemomis. Šiemet planuoju daug keliauti, atrasti dar bent vieną mėgstamą laisvalaikio veiklą.
Planus prieš Naujuosius rašau jau 10 metų. Norai išsipildo iki 50 proc. Tikiuosi išmokti planus parengti taip, kad nekantraučiau juos įvykdyti.
Rašyti komentarą