Kas šalies politikoje mums nepatinka labiausiai?

(2)

Pastaruoju metu politinė situacija Lietuvoje sudėtinga. Praėjusią savaitę plačiai diskutuota dėl Sauliaus Skvernelio pasitraukimo iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos. Teiravomės klaipėdiečių, kas dabartinėje šalies politikoje jiems nepatinka labiausiai, ko jie joje pasigenda.

Gintas KUNICKAS, verslininkas

Gintas KUNICKAS

Į viską reikia žiūrėti optimistiškai ir su gera humoro doze, tada galima gyventi. Pajuokausiu: UAB „Valstiečių partija“ įkūrė antrinę UAB „S. Skvernelio partija“, kad tie žmonės, kurie buvo nepatenkinti „žaliųjų“ politika, eitų balsuoti už dukterinę UAB. Bet joje nieko naujo. Mano nuomone, čia tik bandoma nupiešti, kad susipyko.

Tiek visokių žmonių suėjo į politiką, kad beveik neliko rimtų politikų, nes stiprieji pasitraukė ir tikriausiai nebegrįš. Žmonėms per rinkimus nėra iš ko pasirinkti. Dabartiniai politikai ne vienija žmones, o skaido. Visuomenė padalinta, nėra jokios bendros idėjos. Su visais kaimynais esame susipykę, beliko tik su latviais susipykti, tada būsime apsupti priešų kaip Pilėnų pilyje, beliks tik susideginti mums visiems. Žmonės jau pavargo nuo kurstomos įtampos.

Aš ir mano aplinka balsavome už Laisvės partiją ir tikėjomės iš jaunų žmonių ko nors rimtesnio. Daug gerų idėjų, bet jų daromi žingsniai, tas visuomenės supriešinimas, kurį jie sukėlė, rodo, kad jie dar nėra pasiruošę ateiti į didžiąją politiką. Mano nuomone, visos Lietuvos partijos jau išsisėmė. Kuo užsiima mūsų seimūnai pastaruoju metu? 50 proc. jų laiko atima klausimai, vienaip ar kitaip susiję su seksu.

Reikia tikėtis, kad ateis ir blaiviau mąstantys politikai, nes grįš labiau išsilavinęs jaunimas, baigęs mokslus užsienyje. Bet nemanau, kad tai pamatysime jau kituose rinkimuose. Gal po 10 metų kažkas ir pasikeis.

Vaida RAUGELĖ, miesto Tarybos narė

Vaida RAUGELĖ

Labai gaila, kad politikai nemoka liežuvio palaikyti už dantų, kai reikia. Tas tarpusavio vaidijimasis nieko gero neduoda. Man labiausiai nepatinka visas tas susikiršinimas, emocinis fonas. Ir vieni, ir kiti gina savo įsitikinimus. Ar reikia skelbti visiems, kas tave kur pasiuntė politikoje? Taip kiršinami žmonės. Nemanau, kad dabar, kai visa visuomenė tokia įsiaudrinusi dėl tos pandemijos, kuri dar nesibaigė, laikas pradėt spausti, kad būtų priimti jautrūs jai dalykai, apie tai kalbėti ir diskutuoti. Manau, daug normalių politikų tiesiog tyli, nes supranta, kad to triukšmo neperšauks, kad nebus išgirsti, kai kyla tokios audros.

Ko gero, mūsų partinė sistema darosi ligota. Tiek liberalai skaldėsi, tiek „žalieji“, tiek kiti. Vieni gal ima ginti organizacijas kaip juridinius vienetus, kiti vertybes, treti interesus, todėl taip ir nutinka. Matyt, reikėtų keisti tą partinę sistemą. Visi tie skaldymaisi yra orientuoti į rinkimų rezultatą. Manau, pagrindinė problema yra lyderių ir kartų kaita. Žmonės nori jaunesnės kartos, o, pasirodo, ji dar nėra subrendusi.

Simona STATNECKYTĖ, Klaipėdos universiteto Viešojo administravimo ir politikos mokslų katedros politikos mokslų daktarė

Simona STATNECKYTĖ

Klausiausi Seimo rudens sesijos pradžios. Džiugina užmojai daryti tam tikrus konstitucinius pakeitimus dėl tiesioginių mero rinkimų. Tai turėtų suteikti daugiau aiškumo ir stabilumo vietos savivaldoje. Džiugina užmojai mažinti renkamų į Seimą asmenų amžiaus cenzą iki 21 metų. Atsirastų daugiau pretendentų būti išrinktiems į Seimą, paskatintų jaunimą dalyvauti rinkimuose.

Labai liūdina esama protestų politika. Tai ne tik Lietuvos, bet visos Europos realijos dėl ypač sudėtingos situacijos. Su ja susiduria ne tik Lietuvos, bet ir daugybės kitų šalių vyriausybės. Norėčiau palinkėti mūsų Vyriausybei dirbti produktyviai ir kad opozicija jai mažiau kaišiotų pagalius į ratus, o dirbtų išvien siekiant stabilizuoti situaciją tiek dėl pabėgėlių, tiek dėl pandemijos.

Vilius MARAUSKAS, visuomenininkas

Vilius MARAUSKAS

Esu 21 metų. Politika pradėjau domėtis prieš šešerius metus. Man labai nepatinka, kai būna didžiulis nuomonių išsiskyrimas dėl kai kurių rimtų temų, o paskui bandoma žaisti žmogaus emocijomis. Trūksta labai stipraus dialogo. Visi parlamentarai nenori šnekėtis su visuomene, o ypač opozicija. Kai bandai diskutuoti su jos atstovais, jie neišklauso tavo nuomonės, tik savo skelia.

Man, kaip jaunam žmogui, labai trūksta skirtingų kartų dialogo. Norima, kad dominuotų viena nuomonė, bet mes gyvename demokratinėje valstybėje, todėl turi būti labai daug skirtingų nuomonių, skirtingų pažiūrų. Kai dauguma bando užgožti mažumą, tai irgi nėra gerai.

Esu Lietuvos karys, ginu jos Konstituciją, kurioje parašyta, kad kiekvienas turi laisvą žodį į viską. Jeigu tu užgoži vieno žmogaus laisvę, vadinasi, tu pažeidi Konstituciją. Mane nervina, kad kai kurie valdantieji ginasi Konstitucija, bet patys tikriausiai jos net nėra palietę.

Eimantas RELIUGA, jaunasis verslininkas

Eimantas RELIUGA

Valdantiesiems neturiu jokių priekaištų. Daug kas linčiuoja sveikatos ministrą, bet jis atėjo į visišką „bardaką“ ir šiaip ne taip baigia iškuopti tą reikalą. Tiesa, mano nuomone, yra ir tokių ministrų, kurie sėdi ne savo rogėse.

Ką padarė S. Skvernelis, buvo neišvengiama, nes „žalieji“ iš esmės yra vieno žmogaus partija, linkusi suskilti ir likti už paraščių. Įdomu, į ką išsivystys visas tas S. Skvernelio reikalas. Mano manymu, Lietuvoje šiuo metu yra trys partijos - tikrieji socdemai, konservatoriai ir „žalieji“. Liberalai gyvenime neperlips 7 proc., nes per daug išsiskaidė. Laisvės partija bus gerai, jeigu perlips 5 proc. - ji vis tiek turi savo rinkėją - vilnietį. Darbo partija jau už paraščių, nors ir žada pakelti algas iki kosminių aukštumų. Gali būti, kad lenkai grįš kitais metais.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder