Kas valdys patalpas Melnragėje?

Praėjusią savaitę paaiškėjus, kad svarstoma rekonstruojamą pastatą Melnragėje perduoti valdyti Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešajai bibliotekai, nerimą išsakė tame pačiame pastate veiklą vykdantis Klaipėdos vaikų laisvalaikio centras.

2021 metais Klaipėdos savivaldybė skelbė bendruomenės centro-bibliotekos Molo g. 60 pastato kapitalinio remonto darbų su darbo projekto parengimu konkursą. Jį laimėjusi įmonė „Statmax“ darbus pradėjo praėjusių metų pabaigoje.

Laikinai, kol vyksta darbai, biblioteka glaudžiasi netoliese esančiame pastate, o vaikų laisvalaikio centro veikla perkelta į klubo „Žuvėdra“ patalpas Herkaus Manto gatvėje.

Praėjusią savaitę „Vakarų eksprese“ rašėme, kad po rekonstrukcijos pastatas Molo g. 60 turėtų būti perduotas valdyti vienai įstaigai - bibliotekai, kuri norėtų įgyvendinti „mėlynosios bibliotekos“ koncepciją.

„Svarstoma, kad po rekonstrukcijos patalpos būtų administruojamos vieno savininko, konkrečiai - bibliotekos, kuri vykdo įvairius projektus, programas“, - tuomet sakė vicemeras Arvydas Cesiulis.

„Vakarų ekspresui“ Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro tarybos narė Vaida Valinskienė teigė, kad centras valdo didelę dalį patalpų, bet su centro atstovais dėl jų valdymo perdavimo kol kas niekas nesitarė.

Pasak pašnekovės, bendras pastato plotas yra 390 kv. m, o laisvalaikio centrui patikėjimo teise valdyti buvo perduota 280 kv. m ploto patalpos - pirmasis pastato aukštas, kabinetai, salė ir kitos patalpos.

„Mes neturime jokio plano, nesame informuoti oficialiai, kad sprendžiamas Molo gatvės pastato likimas“, - sakė V. Valinskienė.

Pašnekovės teigimu, centras Molo g. veikia daugiau nei 10 metų. Atsikrausčius teko daryti ir remontą, kad patalpos būtų tinkamos veiklai.

„Nuo 2010 metų esame pritraukę daugiau nei 47 tūkstančius eurų paramos lėšų. Ne tik remontui, bet ir stovykloms, renginiams, kultūrinėms veikloms. Tvarkėme, gražinome, norėjome gražiai gyventi“, - kalbėjo V. Valinskienė, pabrėžusi, kad centro organizuojami renginiai vaikams ir šeimoms suburia labai daug dalyvių, rengiamos stovyklos vaikams.

Pastaruosius metus, anot centro atstovės, patalpose Melnragėje veikė atviros erdvės, kuriose buvo priimami visi norintys vaikai, salėje vyko įvairūs renginiai - parodos, koncertai, susitikimai su įvairiais žmonėmis.

„Esame tikrai didelės dalies patalpų valdytojai, norėtume, kad sprendimai būtų derinami ir su mumis, kartu ieškoma sprendimų. Norisi diskusijų ir svarstymų kartu“, - akcentavo Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro tarybos narė.

V. Valinskienės teigimu, centre vykdomos 72 programos, užsiėmimus visuose padaliniuose kasmet lanko apie 1,5-1,6 tūkst. moksleivių.

Be padalinio Melnragėje, centro klubai yra Vingio, Šermukšnių g., Taikos pr., Herkaus Manto, Viršutinėje g.

Sidebar placeholder