Kelionė į Kuršių neriją brangsta nuo birželio: įvardijo, kiek kainuos persikelti su automobiliu

Nuo birželio brangsta bilietai norintiems keltu persikelti iš Klaipėdos į Kuršių neriją. Lengvųjų automobilių vairuotojams teks pakloti 5 eurais daugiau.
 

Archyvų nuotr.

Keltus administruojančios įmonės atstovai teisinasi, jog kainas kelti privalo, mat viskas aplink brangsta, o štai Neringos meras neabejoja, kad dėl brangesnių bilietų kurorte šoktelės ir paslaugų bei maisto kainos.

Nuo birželio pirmosios sąskaitos tuštės ar piniginės lengvės dar labiau.

Įmonė „Smiltynės perkėla“ nusprendė padidinti bilietų kainas.

Keleiviui su dviračiu ar be jis brangs 20 centų, motociklui ar mopedui 80 centų, penkių tonų nesveriantiems autobusams ir nameliams ant ratų – daugiau nei 10,5 euro, iki 12 tonų krovininiams automobiliams 12 eurų, o sunkesniems nei penkios tonos autobusams ir sunkesniems nei 12 tonų krovininiams automobiliams net 17 eurų.

Dažniausiai šia perkėla besinaudojantiems lengvųjų automobilių vairuotojams bilietas brangs penkiais eurais trisdešimčia centų. Tad teks pakloti teks nebe 13, o daugiau nei 18 eurų.

Archyvų nuotr.

Gyvenojai kalba:

„Todėl dabar ir važiuoju. Dabar nuvažiuosiu, apžiūrėsiu ir daugiau nebevažiuosiu kurį laiką. – O kiek kainuos? – 18 eurų. – Gan didelis skirtumas.“

„Ne, negirdėjau šito. – Dabar 13 eurų sumokėjot. – Jo. – Kainuos 18 nuo birželio pirmos. – Uuu, nice. Mhm…“

„Jei viskas brangsta, tai viskas brangsta. Bet norisi, kad Neringą pamatytų daugiau žmonių.“

„Gal ir nebekels daugiau. Jei penkiais pakėlė gal ir viskas.“

„Galėjo mažiau būti. Nes jei ir į Nidą tada keltis, ten trisdešimt eurų jau vasarą, tai truputį daugoka.“

„Gyvenimo nesugriaus, aišku, bet viskas brangsta, kainos kyla, labai ir nebestebina.“

O Neringos merą ši žinia nustebino. Politikas apie naująsias keltų kainas sužinojo tik iš žurnalistų.

„Liūdniausia tai, kad tenka sužinoti savivaldybei iš spaudos, ne kažkada tai.

Nes įsivaizduokim – savivaldybės biudžetas suplanuotas. Statybos suplanuotos, investicijos suplanuotos. Ir staiga beveik 100 procentų pakyla transporto išlaidos.

Kur savivaldybei dabar paimti šiuo pinigus, ką savivaldybei daryti apskritai?“ – kalba Neringos meras Darius Jasaitis.

Archyvų nuotr.

Mero teigimu, kadangi persikėlimas per marias daugiau kainuos ir krovininiams automobiliams, bilieto kainą verslininkai į trauks į sąskaitas. Tad reiks perrašinėti sutartis, ieškoti papildomų pinigų naujiems kaštams apmokėti.

To imtis teks ir verslininkams, tad dėl brangstančių bilietų, mero manymu, kils ir kitos kainos kurorte.

„Įsivaizduokim – kava, cukrus, miltai, kuras – viskas yra vežama per Smiltynės perkėlą. Tai vienintelis mūsų suveikimo šaltinis. Valstybinis, beje.

Nėra jokios konkurencijos, nėra nieko panašaus“, – teigia D. Jasaitis.

„Smiltynės perkėlos“ vadovas atkerta, kad kitos išeities neturėjo. Esą viskam aplink brangstant, išlaikyti esamas bilietų kainas nerealu.

„Šiais metais eilė reguliavimų pasikeitė. Sausio pirmą dieną išaugo žemės uosto nuomos kaina, taip pat nuo kovo pirmos buvo įvesta tonažo rinkliava nauja.

Tai viskas sudėjo į bilieto kainą“, – aiškina „Smiltynės perkėlos“ vadovas Mindaugas Čiakas.

„Smiltynės perkėlos“ vadovo teigimu, už brangesnius bilietus surinkti pinigai ne tik padengs naujas ar išaugusias rinkliavas, o ir padės gerinti infrastruktūrą.

Tiesa, viešai prieinami duomenys rodo, kad pardavimo pajamos šioje įmonėje tik auga. Štai vien nuo 2020-ųjų iki 2021-ųjų paaugo 137 000 eurų. 

„Šalia pardavimo pajamų yra ir sąnaudos veiklos. Energetiniai resursai, pažiūrėkim, kiek šiais metais brango. Kai pavyzdys, sausio mėnesį vien už elektrą įmonė sumokėjo 46 000 eurų. Kai anksčiau mokėdavom 15 000. Visi žinom, kad ir kuras brangsta“, – sako M. Čiakas.

Archyvų nuotr.

„Danijoje ar Suomijoje plaukti su keltu 20 kilometrų kainuoja 5 eurai. Pas mus plaukti dvi minutes jau kainuos 18 ar 19. Na, tiesiog, nesuprantu to ir nesuprasiu“, – piktinasi D. Jasaitis.

Yra ir gerų žinių. Ne viskas Kuršių nerijoje šią vasarą brangs. Nepakartojamo grožio lankytinos vietos ir toliau išliks nemokamos. Tiesa,

Mirusias kopas norintys aplankyti 5 eurus už bilietą mokės nebe du mėnesius, kaip buvo pernai, o penkis. Nuo gegužės iki rugsėjo pabaigos.

„Tie, kurie ateina ir pamato, kad kainuoja 5 eurus, kartais būna nepatenkinti, tačiau mes jiems sakome, kad yra dar kokios 5 kopų viršūnės, kurios yra nemokamos, kurios yra pritaikytos lankymui“, – teigia Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aušra Feser.

Šiemet nedidės įvažiavimo ar kitaip vadinamas ekologinis mokestis. Jis, kaip ir pernai, lengviesiems automobiliams išliks 30 eurų.

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder