Keltai Klaipėdoje dirba išsijuosę: bus naujų rekordų

(1)

Karštą sekmadienį keltininkai vargsta. Metalinis laivo denis įkaitęs iki 60 laipsnių. Jiems duodamas mineralinis vanduo jėgoms palaikyti. Šiemet ilgasis savaitgalis yra didžiausias jų išbandymas, bus pasiekti perkeltų žmonių ir automobilių rekordai.

“Baisu, kad dedasi Senojoje perkėloje, kiek žmonių. Naujojoje perkėloje Smiltynėje susidarė automobilių eilės. Bet dirba keturi keltai, visą savaitę dirbame su keturiais, tikimės, kad iki 18-19 val. visus juos perkelsime.

Sunku mūsų žmonėms, jie dirba savo sultyse. Metalinis denis įkaitęs iki 60 laipsnių.

Esame nupirkę darbuotojams mineralinio vandens, daliname, kad druskos atsistatytų, kad nepradėtų alpti. Tokiomis sąlygomis dirbti tikrai sudėtinga“, - sekmadienį apie 16 val. situaciją apibūdino AB „Smiltynės perkėla“ generalinis direktorius Mindaugas Čiakas.

Kol kas, kol dar dideli automobilių, kuriuos reikia perkelti į Klaipėdą, srautai, Senojoje perkėloje dirba tik vienas keltas „Nida“.

Kai tik automobilių sumažės, iš Naujosios perkėlos į Senąją padėti „Nidai“ atplauks keltas „Baltija“.

Šis laivas buvo atsiųstas į pagalbą ir penktadienį, ir šeštadienį. „Ir šiandien (sekmadienį. – aut. past.) jį siųsime, bet turime šiek tiek „nusiurbti“ iš Nidos vykstančių automobilių srautą“, - sakė M. Čiakas.

Keltininkų darbą Senojoje perkėloje Smiltynėje labai apsunkina krantinės rekonstrukcija, kuri turėjo būti baigta birželio 1 d.

Keltas švartuojamas tik prie pusės krantinės ir jis negali dirbti su dviem parelėmis, dirba tik su viena.

Kol išleidžia apie 700 keleivių, kol vėl sulaipina, sugaišta apie 20 minučių. Užtat keltas nespėja plaukti pagal grafiką, t. y. kas pusę valandos.

„Smiltynės perkėlos“ vadovas  pasidžiaugė, kad vis dėlto grįžtantieji iš Nidos išgirdo keltininkų prašymą nevažiuoti visiems vienu metu.

Šį sekmadienį automobiliai pradėjo keltis keltais jau nuo 12 val., o ne nuo 16 val., kaip ankstesniais metais.

Pernai didelis automobilių srautas buvo iki 22 val.

M. Čiakas priminė, kad kai turėjo didžiausią srautą pernai po Žolinės, tai keltininkai dirbo išsijuosę iki 1 valandos nakties.

Pasak M. Čiako, šiemet gegužė ir birželis keltininkams buvo labai prasti mėnesiai.

Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, buvo perkelta 20 tūkst. automobilių mažiau.

„Bet dabar, kai pratrūko maišas, mes penktadienį automobilių į abi puses perkėlėme apie 4 tūkst., šeštadienį - 3 800.

Kiek bus sekmadienį, nežinau dar. Daug labai grįžtančiųjų, gal ir pasieksime 5 tūkst.“,  - sakė „Smiltynės perkėlos“ vadovas.

Paplūdimių gelbėtojai sako, kad žmonės pliažuose užsibūna iki vėlumos.

Jiems primename, kad paskutinis keltas iš Smiltynės Senojoje perkėloje 23.15 val. Jeigu į jį nespėjama, tada reikia eiti į Naująją perkėlą, nes ten keltai dirba visą parą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder