Klaipėda draus šildytis anglimi ir durpėmis (6)

Prasidėjęs šaltasis metų laikotarpis gali tapti paskutiniu, kai klaipėdiečiai savo namus dar galės šildyti degindami iškastinį kietąjį kurą - akmens anglį ir durpių briketus. Sekant sostinės pavyzdžiu, jau kitą sezoną jiems gali tekti pereiti prie dujų ar malkų. Tik, priešingai nei Vilniuje, uostamiestyje pirmiausia galvojama ne apie kardinalius pasikeitimus, o kaip jie atsilieps tokių permainų visiškai nepageidaujantiems žmonėms.

Trečiadienį Klaipėdos miesto savivaldybėje įvyko pasitarimas dėl šildymo sezono metu deginamo iškastinio kuro. Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio, tai patys pirmieji žingsniai siekiant nuo klaipėdiečių namuose kūrenamos akmens anglies ir durpių briketų pereiti prie kur kas mažiau miestą teršiančio bei nemalonius kvapus skleidžiančio kuro.

"Neslėpsime, kad mus įkvėpė Vilniaus pavyzdys uždrausti gyvenamuosiuose būstuose naudoti taršų kietąjį kurą.

Pradėjome rengti planą, kaip ir mums pereiti prie mažiau taršaus kuro.

Aiškinsimės, kokios yra galimybės naudoti tik dujas ar malkas, ar sudėtinga prie to pereiti technologiškai. Dėl taršos mažinimo labiausiai tiktų dujos, o kalbant apie atsinaujinančią energiją - mediena. Klaipėdai ieškome paties tinkamiausio būdo„, - “Vakarų ekspresui" sakė G. Neniškis.

Šie pasikeitimai labiausiai paliestų nuosavuose namuose gyvenančius klaipėdiečius, kurių būstai nešildomi centralizuotai. Priešingai nei vilniečiai, pastarieji turėtų pakankamai laiko tam pasiruošti. Jei ir bus priimtas toks sprendimas, jis įsigaliotų tik nuo kito šildymo sezono.

„Tikrai neskubėsime, kaip tai padarė Vilniaus savivaldybė, kuri pirmiausia prakalbo apie naujos tvarkos patvirtinimą ir tik po to pradėjo galvoti, kaip žmonėms kompensuoti pasikeitimus ir iš kur tam imti pinigų. Išsiaiškinsime, kiek būstų mieste tai paliestų ir kiek dėl perėjimo prie kito kuro lėšų reikėtų kompensacijoms. Mes ir dabar daliai socialiai pažeidžiamų klaipėdiečių kompensuojame būsto šildymo išlaidas. Be to, reikia pagalvoti ir apie kontrolės mechanizmą, nes tai padaryti yra labai sunku. Ne išeitis laukti, kol kaimynas įskųs kaimyną dėl slapčia atsivežtų ir kūrenamų anglių“, - teigė G. Neniškis.

Atšalus orams Savivaldybė nuolat sulaukia skundų dėl šildymui klaipėdiečių naudojamo netinkamo kuro. Dažniausiai Miesto tvarkymo ir švaros taisyklės pažeidinėjamos siekiant sutaupyti. Krosnyse kūrenamos ne tik buitinės atliekos, bet ir vos ne viskas, kas tik dega.

Galutinį sprendimą atsisakyti kietojo kuro Vilniaus miesto savivaldybė žada priimti artimiausiame Tarybos posėdyje. Apie jį viešai paskelbta tik prieš pat šildymo sezono pradžią. Dėl to anglimi ir durpėmis prieš žiemą iš anksto apsirūpinę vilniečiai neslepia didžiulio pasipiktinimo miesto valdžios veiksmais. Tuo labiau kad už tokį pažeidimą, kai deginamas netinkamas kuras, grasinama piniginėmis baudomis.

Raktažodžiai
Siuolaikiniai normaliai sureguliuoti angliniai katilai ismeta ne ka daugiau kenksmingu medziagu nei kurenamos dujos
Modernus, 2021-10-14 20:13
Labas rytas, dujos brangsta, elektra brangsta ir siūlote šildyti dujomis ir elektra????vienintelis argumentas - pavasarį kainos turėtų kristi!? Melagiai!!!!
Roma, 2021-10-14 16:59
Eiliniai paistalai Daugybę metų Dubysos gatvės įvairiausios dirbtuvės pleškina savo,,buržuikes tepaluotom atliekomis,gumomis,smogas link Baltijos pr.baisiausias Tai kur jūs tie žiaurieji baudėjai,nors gyventojai tikrai rašo,skambina
Klaipėdietis, 2021-10-14 08:27
Sidebar placeholder