Egidijus Dragūnas

Klaipėdiečiai niršta dėl neįvyksiančio „Sel“ koncerto

(16)

„Vakarų ekspresas“ rašė, jog uostamiesčio Savivaldybė grupei „Sel“ nesuteikė leidimo liepą koncertuoti Vasaros estradoje. Savo sprendimą valdžios atstovai grindė tuo, jog po kiekvieno grupės koncerto ima plūsti gyventojų skundai ir užregistruojama gausybė viešosios tvarkos pažeidimų. Taip pat baiminamasi, kad koncerto metu gali kilti riaušės. Išgirdę tokius argumentus, „Sel“ gerbėjai griebėsi už galvos ir pakilo į kovą. Žmonės paskelbė peticiją, kad šis sprendimas būtų atšauktas.

Per kiek daugiau nei valandą nuo peticijos paskelbimo buvo surinkti 3199 klaipėdiečių parašai. O prabėgus parai parašų kiekis jau siekė beveik 9 tūkst.

Žmonės drąsiai komentavo susidariusią situaciją ir išreiškė savo nuomonę viešojoje erdvėje.

„Negalime taip elgtis su Egidijumi Dragūnu, o po to verkti, kad talentingi žmonės nusprendžia pasitraukti iš Lietuvos. Turime palaikyti muzikos atlikėjus, o ne užverti visas duris jaunam žmogui“, - piktinosi peticiją pasirašiusi Laura.

„Jei jau draudžiate šį koncertą, tada drauskite ir visus likusius. Visiems turi galioti vienodi įstatymai!“ - situaciją komentavo Irmantas.

Peticiją pasirašiusieji klausinėjo, kodėl vieniems renginiams estrada yra atvira, o kitiems keliami kur kas didesni reikalavimai.

„Dainų šventė tęsiasi savaitę, o “Sel" koncertas vyksta tik vieną vakarą. Nustokite diskriminuoti Klaipėdą, čia ir taip niekas nevyksta. Naktiniai klubai yra 5 ir tai visi sugrūsti ant krantinės.

Gal nebejuokaukit, baigiat miestą numarinti. Su nostalgija prisimenu, kaip prieš 20 m. Klaipėda ošė, virė gyvenimas, o žmonės buvo linksmesni ir labiau atsipalaidavę", - rašė klaipėdietė Deimantė.

„Sel“ gerbėjų manymu, leidus atlikėjui surengti koncertą, Klaipėda turėtų finansinės naudos ir niekas nekeltų pasipiktinimo bangos.

„Reiktų suprasti, kad tai miestui atneša daug pelno. Tokių atlikėjų kaip E. Dragūnas Lietuvoje yra labai mažai. Jis suburia tūkstančius klausytojų, kurie atvykę nuomojasi viešbučius, perka maistą, naudojasi “parkingu„ ir čia išleidžia pinigus. Kol nepradėsime galvoti apie naudą Klaipėdai, tol šviesesnės ateities nematysime“, - teigė klaipėdietis Viktoras.

Pasak klaipėdietės Eimantės, demokratinėje šalyje panašūs draudimai apskritai neturėtų egzistuoti.

"Žiūrovai nuspręs, ar jiems eiti, ar ne, o ne Klaipėdos valdžia. Įdomu, ar kas nors registruoja, kiek skundų po grupės koncerto sulaukiama? Gal tai yra tik tuščias burbulas.

Netoli estrados įsikūrę klaipėdiečiai privalo suprasti, jog gyvena renginiams skirtos vietos pašonėje ir kartais reikia prisitaikyti.

Nejaugi nepasitenkinimą dėl triukšmo ėmus reikšti senamiestyje gyvenantiems žmonėms bus atšaukiamas Šviesų festivalis ar Jūros šventė?" - svarstė mergina.

Panašių nuomonių viešojoje erdvėje pasipylė tūkstančiai. Palaikymą grupei išreiškė ir gyventojai iš kitų Lietuvos miestų: Vilniaus, Šiaulių, Kauno ir kt.

Klaipėdos Miško kvartalo bendruomenės pirmininkas Antanas Gimbutas patikino, jog yra tekę nugirsti, kad kai kurie gyventojai skundžiasi dėl per didelio garso, tačiau nė vienas žmogus asmeniškai su juo nesusisiekė ir neišreiškė prieštaravimo, kad šis renginys įvyktų.

A. Gimbutas svarstė, kad galbūt sklindanti garsi muzika dažniau kelia erzelį vyresnio amžiaus žmonėms arba mažus vaikus auginančioms šeimoms.

Visgi pašnekovas suabejojo, ar būtinos tokios kardinalios priemonės, kaip koncerto uždraudimas.

"Galbūt reiktų atrasti sprendimą, kuris padėtų vieningai sutarti visiems - tiek koncerto organizatoriams, tiek ir gyventojams bei miesto Savivaldybei.

Pavyzdžiui, renginį organizuoti ne iki 1 val., o iki 23 val. arba, sumažinus garsą, leisti atlikėjui dainuoti ilgiau.

Klaipėdoje bei Vasaros estradoje ir taip stinga švenčių, jaunimui trūksta veiklos, pramogų. Jeigu imsime drausti ir tuos, kurie dar vyksta, situacija gali dar labiau suprastėti", - svarstė A. Gimbutas.

Klaipėdos apskrities VPK Operatyvaus valdymo skyriaus duomenimis, užpernai liepos 3-iąją Vasaros estradoje vykusio grupės „Sel“ koncerto metu, nuo 17 val. iki 2 val., užregistruoti šeši skundai.

Iš jų trys - dėl galimų muštynių ir po vieną dėl triukšmo, galimo disponavimo narkotinėmis medžiagomis bei galimo apsauginės veido kaukės nedėvėjimo.

Egidijus Dragūnas

PAŽEIDIMAI. Policijos duomenimis, per paskutinį Vasaros estradoje vykusį „Sel“ koncertą užregistruoti šeši skundai. Ir tik vienas iš jų - dėl triukšmo.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder