Klaipėdietį sužavėjo pasaulinio lygio turnyras - iš lego sukonstravo tinklinio aikštelę

Klaipėdos Jono kalnelio amfiteatre net keturias dienas vykęs FIVB pasaulio turo renginys - „Pro Beach Tour Futures“ paplūdimio tinklinio serijos turnyras - taip sužavėjo dešimtmetį klaipėdietį berniuką Mattia Aceto, kad šis grįžęs namo iš lego kaladėlių ėmėsi konstruoti analogišką tinklinio aikštelę.

Klaipėdietį sužavėjo pasaulinio lygio turnyras

Simono Dacho progimnazijos moksleivis šias pasaulinio lygio paplūdimio tinklinio varžybas stebėjo su savo krikšto mamyte Živile Burzdžiute.

„Vaikui paplūdimio tinklinio kovos po atviru dangumi labai patiko, tiesiog sužavėjo. Kai žaidė lietuvaitės, Mattia tiesiog negalėjo atitraukti akių: labai palaikė, plojo, skandavo su kitais sirgaliais. Kai lietuvaitės pelnydavo taškus, labai džiaugėsi, kai nepasisekdavo - nusimindavo, tačiau galiausiai Lietuvos tinklininkės Erika Kliokmanaitė ir Monika Paulikienė šiame turnyre triumfavo ir jis visą dieną vaikščiojo lyg ant sparnų - buvo labai laimingas“, - pasakojo Ž. Burzdžiutė.

Ji labai nustebo, kai kitą dieną Mattia atsiuntė nuotraukas ir video, kuriame iš lego pastatyta kone analogiška tinklinio aikštelė su tribūnomis, video kameromis ir VIP palapinėmis.

„Net pastatė garso kolonėlę ir leido turnyre girdėtas dainas“, - pasakodama šyptelėjo Ž. Burzdžiutė.

Įteiks dovaną

Tiesa, dar antradienį Mattia kvietė krikšto mamytę eiti prie Jono kalnelio, tačiau išvydęs, kad ten nebėra tinklinio aikštelės, kiek nusiminė.

„Vakarų ekspresui“ susisiekus su Mattia, šis sakė, kad jam labai patinka statyti iš lego kaladėlių įvairius statinius, o „Pro Beach Tour Futures“ paplūdimio tinklinio serijos turnyro aikšteles pastatė todėl, kad šis renginys jam giliai įsirėžė atmintin.

„Pasakykite, kada vėl bus toks paplūdimio tinklinio turnyras? Nenoriu praleisti, būtinai nueisiu pažiūrėti“, - sakė Mattia.

Viena iš „Pro Beach Tour Futures“ paplūdimio tinklinio serijos turnyro organizatorių, Klaipėdos pliažo tinklinio klubo vadovė inga Dumbauskienė, pamačiusi Mattios iš lego kaladėlių sukonstruotą tinklinio aikštelę, labai susijaudino ir prašė, kad su Mattia susisiektume ir jam pažadėjo įteikti dovaną - paplūdimio tinklinio kamuolį.

Štai tokią paplūdimio tinklinio areną sukonstravo Mattia Aceto.
Štai tokią paplūdimio tinklinio areną sukonstravo Mattia Aceto.

Pelnė reitingo taškus

„Vakarų eksprese“ jau rašėme, kad „Pro Beach Tour Futures“ paplūdimio tinklinio serijos turnyre visu ryškumu sužibėjo Lietuvos tinklininkės Erika Kliokmanaitė ir Monika Paulikienė, kurios pademonstravo puikų žaidimą - iš kelio šlavė vieną po kitos varžoves ir galiausiai į viršų kėlė nugalėtojų taurę bei laistė šampano purslus.

Nugalėtojas per keturias dienas Klaipėdos Jono kalnelio amfiteatre palaikė tūkstančiai tinklinio aistruolių. Buvo tokių varžybų, kai tribūnose netilpo visi norintieji stebėti dvikovas, tad žiūrėjo varžybas atsisėdę ant kalnelio žolės ar stovėdami prie tinklinio arenos tvorelių.

Fantastišką palaikymą Klaipėdos Jono kalnelyje turėjusios lietuvės finale 2-0 (21:19, 21:18) nugalėjo slovėnes Tjasą Kotnik ir Tajdą Lovsin.

Lietuvos paplūdimio tinklininkės iniciatyvą savo rankose turėjo nuo pat susitikimo pradžios. Visgi pirmojo seto viduryje žaidimas išsilygino, tačiau E. Kliokmanaitės blokai bei pasiaukojamas M. Paulikienės žaidimas leido išsaugoti pranašumą.

Antrajame sete jau slovėnės pirmavo didesnę laiko dalį, tačiau aistringai sirgalių palaikomos lietuvės seto pabaigoje perėmė iniciatyvą ir galingai bei pergalingai užbaigė pirmenybes.

„Nuostabios emocijos. Ačiū žiūrovams ir Klaipėdai. Jūs nuostabūs. Tai yra nerealu ir labai gera“, - sakė M. Paulikienė.

E. Kliokmanaitė neslėpė ambicijų šiemet dalyvauti Europos čempionate.

Už pergalę turnyre M. Paulikienei ir E. Kliokmanaitei atiteko po 200 pasaulio reitingo taškų. Tai turėtų atverti duris į kitus „Pro Beach Tour“ turnyrus.

Penktąsias vietas Klaipėdoje užėmė Klaipėdos pliažo tinklinio klubo atstovės Ieva Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė bei klaipėdiečio Audriaus Knašo ir Patriko Stankevičiaus duetas. Jiems atiteko po 120 pasaulio reitingo taškų.

Vyrų turnyre triumfavo favoritai austrai Julianas Horlas ir buvęs pasaulio bei Europos čempionatų prizininkas Alexanderis Horstas. Jie finale 2-0 pranoko Izraelio atstovus Eyloną Elazarą ir Netanelą Amiramą Ohaną.

Iš viso Klaipėdoje varžėsi net 26 šalių tinklininkai.

Bendrą turnyro Klaipėdoje prizų fondą sudarė 10 tūkst. eurų.

Renginį kartu su Lietuvos tinklinio federacija organizavo Klaipėdos miesto savivaldybė, Klaipėdos miesto lengvosios atletikos mokykla ir Klaipėdos pliažo tinklinio klubas.

Tokio aukšto rango FIVB pasaulio turo renginys ne tik Klaipėdoje, bet ir Lietuvoje vyko pirmą kartą istorijoje.

Pauliaus Matulevičiaus ir asmeninio archyvo nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder