Klaipėdoje daugėja priedangų pavojaus atveju

Klaipėdos savivaldybėje daugės priedangų, kuriose gyventojai galėtų pasislėpti karo ar kito ekstremalaus pavojaus atveju. Šiuo metu priedangoms numatytose vietose jau galėtų prisiglausti apie 36 000 uostamiesčio gyventojų, tačiau siekiama šį skaičių padidinti mažiausiai du kartus.

Klaipėdos savivaldybės vicemeras Arūnas Barbšys „Vakarų ekspresui“ sakė, kad trečiadienį vykusiame komisijos posėdyje buvo pristatytos 6 papildomos vietos, kurios būtų pažymėtos kaip priedangos.

„Iki šiol priedangos buvo numatytos tik Savivaldybei priklausančiose įstaigose ir pastatuose, daugiausia švietimo, o dabar numatome sudaryti sutartis su privačių pastatų savininkais“, - sako A. Barbšys.

Anot jo, dėl priedangų steigimo artimiausiu metu turėtų būti pasirašytos sutartys su „Amberton“ viešbučiu, LCC universitetu, privačiu daugiabučiu Žolynų gatvėje.

Priedangos turės būti atitinkamai pažymėtos, jose turėtų būti numatytos vandens atsargos. Daugiausia tai automobilių stovėjimo aikštelės, kitos cokoliniuose aukštuose ir rūsiuose esančios patalpos.

„Jos ir toliau galės būti naudojamos pagal paskirtį, tačiau pavojaus atveju turi būti numatytos priemonės jas operatyviai atlaisvinti ir pritaikyti žmonėms pasislėpti“, - sako A. Barbšys.

Anot jo, Savivaldybės siekis yra, kad oficialiose priedangose galėtų pasislėpti apie 50 procentų miesto gyventojų. Minimalus reikalavimas yra 35 procentai.

„Naujuose miesto daugiabučiuose yra nemažai požeminių garažų, kurie galėtų būti naudojami priedangoms. Tačiau dažniausiai tam reikia gyventojų sutikimo“, - sako A. Barbšys.

Anot jo, bendraujama su pastatų administratorių atstovais. Jie turėtų organizuoti gyventojų apklausas ir taip gauti leidimą privačiuose daugiabučių garažuose steigti priedangas.

Taip pat Savivaldybė svarsto, ar skirti pinigų sutvarkyti patalpas septyniuose uostamiesčio darželiuose, kad jos galėtų būti pritaikytos priedangoms.

„Standartinių daugiabučių gyventojai taip pat savarankiškai turėtų pasidomėti ir pasirūpinti priedangos galimybėmis savo namų rūsiuose“, - akcentuoja A. Barbšys.

Anot jo, visos oficialios priedangos Klaipėdoje yra nurodytos specialiame žemėlapyje. Jį galima rasti Savivaldybės puslapyje www.klaipeda.lt. Įėjimai į priedangas yra pažymėti specialiais lipdukais.

Pagal naujus teisės aktus, priedangos turi būti numatytos naujai statomuose visuomeniniuose pastatuose, kur gausus lankytojų skaičius, bei gyvenamuosiuose pastatuose 5 ir daugiau aukštų.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder