Klaipėdos švenčių akcentas – vos pusės metro kalėdinė eglė (3)

Metų pabaigą Klaipėda šiemet pasitiks akcentuodama ekologiją, tad miestas nusprendė, kad pagrindinis kalėdinis akcentas bus vos pusės metro aukščio kalėdinė eglė po specialiu gaubtu.

Kaip teigė viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ komunikacijos vadovė Živilė Putnienė, šventinis laikotarpis Klaipėdoje prasidės gruodžio 11-ąją ir truks iki sausio 10-osios, o šiųmetinis uostamiesčio kalėdinis šūkis „Maža didelio miesto Kalėdų verta!“ apjungs ekologijos temas ir Kalėdų vertybes.

„Man atrodo, šį kartą Klaipėda ne tik kalba, bet ir labai ryškiai, labai stipriai daro: mes nekertame, nepjauname eglutės. Teatro aikštėje atsiras ir visą mėnesį džiugins, sakykime, muziejinis eksponatas – 55 cm aukščio eglutė, ji bus dekoruota 28 sidabrinėmis raidėmis, kurios susideda į šių metų kalėdinį šūkį „Maža didelio miesto Kalėdų verta!“, – pristatydama pasiruošimą šventėms sakė Ž. Putnienė.

Anot jos, ši idėja gimė bendradarbiaujant su menininke Olga Filatova-Kontrimiene.

Ž. Putnienės teigimu, centrinė Teatro aikštė šiemet taip pat atrodys kitaip nei įprasta – Kalėdų eglutė bus pastatyta ant pusantro metro aukščio postamento ir uždengta sunkiu stikliniu apie 2 metrų aukščio gaubtu.

„Kad eglutė būtų saugi, ne vienintelė Teatro aikštėje, ją „saugos“ dvi „sesės“, imituojančios eglės kontūrus (...), pagamintos iš sudėtingos konstrukcijos“, – kalbėjo ji.

Dvi didžiosios eglės bus pagamintos iš metalo ir aliuminio ir svers apie tris tonas, eglutėms žaismingumą suteks veidrodžių ir sidabrinių atspalvių žaismas. Taip organizatoriai siekia pabrėžti miesto, kaip uosto, įvaizdį – čia bus galima įžvelgti ir bures ar kitus jūrinius elementus.

Šventės organizatoriai akcentuoja, kad šįkart miesto Kalėdų eglė „tikrai tilps“ į telefono ekraną darantis asmenukes.

Pasak Ž. Putnienės, didžiųjų eglių karkasus, stiklinį gaubtą, pačią mažąją eglę, jos postamento pagrindą miestui dovanojo verslo įmonės.

Mažoji eglė toliau bus auginama iki tinkamo dydžio – ją vėliau planuojama pasodinti mieste, kad augtų natūraliai.

Rekomenduos likti namie

Uostamiestis žada leisti žmones ir į pačią eglės įžiebimo šventę, vyksiančią gruodžio 11-ąją, tačiau rekomenduoja stebėti renginį namuose, per televiziją ar internetu. Įžiebimo šventėje, kaip žadama, pasirodys tik Klaipėdos atlikėjai.

Savaitę po eglutės įžiebimo Teatro aikštėje atsiras latvių menininko Janio Petersono instaliacija „Laiko spalvos 770“, dedikuojama kitąmet minėsimam Klaipėdos gimtadieniui.

„Instaliacija yra šviesos tunelis su Klaipėdos simboliais, Klaipėdos herbu ir kitais svarbiais aspektais. Manome, kad tai taps saugiu traukos centru ir tikrai turėtų patikti tiek suaugusiems, tiek vaikams. Tunelis bus 30 metrų ir ves prie Taravos Anikės fontano“,  – kalbėjo Ž. Putnienė.

Teatro aikštėje menininkas Linas Kutavičius taip pat įrengs savo šviesos instaliacijas, pats fontanas šalia Taravos Anikės skulptūros bus pripildytas didžiulių, daugiau nei metro skersmens dekoratyvinių kalėdinių žaislų. 

Be kitų renginių, gruodžio 5-ąją nuo Atgimimo aikštės vyks kalėdinis bėgimas, gruodžio 17-ąją į susitikimus miestiečius ir svečius kvies ugniagesiai, gruodžio 18-ąją bus vedama žuvienė, vyks evangelikų liuteronų dovanotas koncertas.

Naujųjų metų naktį planuojamas ir fejerverkas, tačiau paliekama galimybė renginį atšaukti, jei bus tokios Vyriausybės rekomendacijos.

23 kilometrai girliandų

Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė sakė, kad uostamiestis pradėtas puošti lapkričio pradžioje ir bus baigtas gruodžio 4-ąją. Iš viso papuoštos 25 gatvės, tam skirta per 1,2 tūkst. papuošimų, 23 kilometrų girliandų – jomis bus papuošta per 440 medžių.

Anot I. Šakalienės, ant uostamiesčio tiltų ir Mažvydo alėjoje bus įrengti nauji papuošimai, senieji bus panaudoti kitose miesto erdvėse. 

Puošyba miestui iš viso kainuos 147 tūkst. eurų.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sakė, jog pamačius vizualizacijas, iš pradžių jam kilo klausimas, ar eglė „centimetrais ar metrais matuojama“, tačiau originalios idėjos visuma, jog Kalėdų nuotaika priklauso „ne nuo eglės aukščio ar girliandų ilgio“, jį įtikino.

„Pats sprendimas, kiek esu susipažinęs su juo (...) – netikėtas, ambicingas, drąsus, išskirtinis ir tuo klaipėdietiškas. Aš labai tikiu, kad tas autentiškas sprendimas, originali idėja, kuri tikrai, beveik esu įsitikinęs, išskirs Klaipėdą iš kitų miestų Lietuvoje savo originalumu“, – sakė V. Grubliauskas.

Jis neatmetė, kad idėja gali ne visiems patikti, bet tikisi, jog ji „pažadins apie tai diskutuoti“, tad yra verta įgyvendinimo. 

Meras taip pat pabrėžė būtinybę švęsti saugiai, sakydamas, kad „atsakomybę už šventę turime prisiimti kiekvienas“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder