Klaipėdos kriminalistai - geriausi iš geriausių (1)

Šiandien pajūrio kriminalistai sulaukė sveikinimų ne tik minėtos profesinės dienos proga. Su ekonominiais nusikaltimais kovojantys Klaipėdos apskrities VPK pareigūnai pripažinti geriausiais šalies policininkais - tapo „Metų sekliais“. Ant aukščiausio pjedestalo laiptelio klaipėdiečiai užkopė trečius metus iš eilės.

Sunkaus darbo įvertinimas

Šiandien visi šalies kriminalistai minėjo savo profesinę šventę - Kriminalinės policijos dieną. Ši diena Lietuvoje minima nuo 1931 metų. Ją minėtina diena paskelbė tuometis vidaus reikalų ministras pulkininkas Steponas Rusteika. Spalio pabaiga pasirinkta neatsitiktinai. 1918 m. spalio 27 d. Nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje pradėtas kriminalinės policijos organizavimo darbas.

Kaip ir kiekvienais metais, šia proga tradiciškai renkamos geriausios kriminalistų tirtos bylos, apdovanoti labiausiai pasižymėję policininkai.

Šiemet „Metų sekliais“ tapo Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai. Jie kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorais demaskavo dalį savo veiklos šešėlyje slėpusią vieną didžiausių šalyje nevaisingumo problemas sprendžiančių gydymo įstaigų.

Pasak Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininko Andriaus Grabio, toks įvertinimas labai nudžiugino. Tuo labiau kad sulaukta milžiniškos konkurencijos.

"Iš devynių konkursui pristatytų tyrimų, net trys buvo ekonominio pobūdžio. Be to, tokiems nusikaltimams labai sudėtinga konkuruoti su organizuotų nusikaltėlių gaujomis, prekyba narkotikais ir ginklais, žmonių grobimu. Kolegos atliko labai sudėtingus tyrimus, tad mums tai didžiulis įvertinimams. Juo labai džiaugiamės.

Atliktas didelis ir sunkus darbas, nes tyrimas apėmė tris didžiuosius šalies miestus. Valandų neskaičiavome. Mūsų akiratyje atsiduriantys nusikaltimus darantys asmenys jų taip pat neskaičiuoja.

Ištraukė iš šešėlio

Klaipėdos VPK kriminalistams laurus pelnė privačias medicinines paslaugas teikiančiai bendrovei „Vaisingumo klinika“ ir jos vadovams iškelta baudžiamoji byla.

Surinkti duomenys leidžia įtarti, jog siekiant išvengti mokesčių ir veikiant pagal iš anksto sugalvotą nusikalstamos veikos planą, nevaisingumo problemas sprendžiančios įmonės vadovai už kasos operacijų taisyklių laikymąsi atsakingiems darbuotojams nurodė neįtraukti į įmonės buhalterinę apskaitą dalies iš pacientų gautų pajamų.

Taip pat įtariama, kad vėliau šie žinomai neteisingi duomenys apie pajamas, pelną ar turtą įrašyti pateikiant deklaracijas Valstybinei mokesčių inspekcijai. Taip galėjo būti neapskaityta apie milijoną eurų pajamų. Klinikos darbuotojai kiekvieną mėnesį atlyginimus gaudavo ir „vokeliuose“, klastota jų darbo ir atostogų apskaita žiniaraščiuose.

Šių metų vasario 24 d. beveik šimtas pareigūnų atliko 24 kratas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Jų metų rasta apie pusė milijono eurų grynųjų pinigų, sulaikyta 13 asmenų, jiems įteikti pranešimai apie įtarimus. Sulaikymo neišvengė ir Lietuvos, JAV ir Izraelio bendrovės „Vaisingumo klinika“ direktorius Algirdas Usonis.

Taip,taip,tik Palangos dušine nekaip nejeina sutvarkyti.))) O gal nenori?
KLP, 2021-10-27 16:54
Sidebar placeholder