Klaipėdos miesto darželiai dirbs ir vasarą

Palengva pereinant prie vasaros ir atostogų ritmo, keičiasi ir darželių darbas. Dirbantiems tėvams, auginantiems darželinukus ir priešmokyklinukus, aktualu, kurie darželiai priims vaikus iš atostogausiančių įstaigų.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė teigė, kad darželių vasaros darbo grafikas buvo sudarytas dar metų pradžioje.

Gera žinia darželinukų tėvams - kad šią vasarą Klaipėdoje visi darželiai dirbs mažiausiai mėnesį, nebus įstaigų, kurios atostogaus visus tris mėnesius.

Birželio mėnesį dirbs visos priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo įstaigos.

Liepą nedirbs lopšeliai-darželiai „Aitvarėlis“, „Atžalynas“, „Berželis“, „Čiauškutės “ „Šermukšnėlės skyrius“, „Eglutė“, „Gintarėlis“, „Klevelis“, „Papartėlis“, „Pingvinukas“, „Pumpurėlis“, „Puriena“, „Radastėlė“, „Svirpliukas“, „Šaltinėlis“, „Švyturėlis“, „Traukinukas“, „Vyturėlis“, „Volungėlė“, „Žiburėlis“, „Žiogelis“, „Žuvėdra“.

Rugpjūtį nedirbs „Ąžuoliukas“, „Bangelė“, „Čiauškutė“, „Dobiliukas“, „Du gaideliai“, „Giliukas“, „Inkarėlis“, „Liepaitė“, „Linelis“, „Nykštukas“, „Obelėlė“, „Pagrandukas“, „Pakalnutė“, „Pušaitė“, „Putinėlis“, „Rūta“, „Šaltinėlio“ „Kregždutės“ skyrius, „Traukinuko“ „Boružėlės“ skyrius, „Versmė“, „Vėrinėlis“, „Žemuogėlė“, „Žilvitis“.

Liepą ir rugpjūtį nedirbs „Alksniukas“ ir „Želmenėlis“.

Vaikų liepą nepriims Regos ugdymo centras, rugpjūtį - Marijos Montessori mokykla-darželis, „Saulutės“ mokykla-darželis ir „Varpelio“ mokykla-darželis.

Liepą ir rugpjūtį nedirbs Tauralaukio, P. Mašioto, M. Gorkio, L. Stulpino, „Smeltės“, Vitės progimnazijų priešmokyklinės grupės.

Švietimo skyriaus vedėjos įsakymu, kai įstaiga nevykdo veiklos, ji derina su kitomis įstaigomis dėl vaikų priėmimo ugdyti, o tėvus, kuriems yra reikalinga vaiko priežiūra įstaigoje vasaros mėnesiais, informuoja apie jų vaikams priskiriamas kitas įstaigas.

Vaikai lieka be poilsio

Kai kurių lopšelių-darželių darbuotojai džiaugiasi, kad šiais metais pagaliau galės ir patys pailsėti, mat pastaruosius dvejus metus dėl pandemijos nulemtų aplinkybių teko dirbti ištisą vasarą.

Vienas tokių darželių - „Ąžuoliukas“. Šiemet birželį ir liepą ši įstaiga dirbs, priimdama savo ir kitų įstaigų auklėtinius, o rugpjūtį laukia atostogos ir remontai.

„Ąžuoliuko“ direktorė Aušra Zarambienė „Vakarų ekspresui“ sakė, kad jaučiamas didžiulis paslaugų poreikis vasaros mėnesiais.

Tačiau, pasak pašnekovės, tėvai neturėtų piktnaudžiauti atvesdami vaikus vos kelis kartus, nors pageidavo priežiūros ilgam laikui.

Tokie atvejai, kai nepranešama apie asmeninių planų pasikeitimus, apsunkina darželių darbą, nes reikia performuoti grupes, planuoti auklėtojų darbą. Tad iš tėvų prašoma atsakingumo.

A. Zarambienė taip pat atkreipė dėmesį, kad būna tėvų, kurie savo atžalas darželiuose palieka visą vasarą, nors patys eina atostogauti.

"Kartais yra skaudu ir liūdna, nes vaikams darželis yra kaip darbas. Ir jei lopšelinio amžiaus vaikas ištisus metus eina į ugdymo įstaigą, tai tikrai eina kaip į darbą.

Vaikams taip pat priklauso atostogos. Matome, kad jie jaučia nuovargį ir jiems atostogos yra reikalingos ir būtinos", - pabrėžė darželio direktorė.

Šiuo metu, pasak pašnekovės, tėvų, prašančių priimti vaiką į darželį vasaros metu, nėra reikalaujama įrodyti, kad jis neturės atostogų.

"Dabar nereikia jokių papildomų dokumentų, įrodančių, kad tėvai dirba ar nedirba. Pernai, kai buvo kovidas, buvo priimti sprendimai, kad reikia iš darboviečių dokumentų, bet buvo visokių niuansų ir tos tvarkos buvo atšauktos.

Čia yra tėvų sąmoningumo reikalas. Jei reikėdavo įrodymų, kai kurie išsiimdavo individualios veiklos pažymas ir turėdavo darbo įrodymą", - prisiminė A. Zarambienė.

Pasak jos, paprastai darželį birželio mėnesį lieka lankyti didžioji dalis įstaigos ugdytinių, liepą ir rugpjūtį skaičius būna mažesnis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder