Klaipėdos rajono savivaldybės savaitė

Klaipėdos rajono savivaldybė pristato aktualiausias savaitės naujienas
 

Jau galima pamatyti, kaip atrodys naujas darželis Mazūriškiuose

Jau baigiamas projektuoti naujas modernus darželis, kuris bus statomas Sendvario seniūnijoje, Mazūriškiuose. Pastate veiks net 8 grupės, kurias galės lankyti 150 vaikų. Visuomenė kviečiama susipažinti su projektiniais pasiūlymais.

„Dar vienas projektas sparčiai juda į priekį – visuomenė jau gali pamatyti, kaip atrodys darželis, kuris bus statomas Mazūriškiuose, bei sužinoti, kokios erdvės jame planuojamos. Kviečiu gyventojus susipažinti su projektiniais siūlymais ir aktyviai teikti savo pastabas. Tikiuosi, kad visi procesai ir toliau vyks sklandžiai ir jau 2025-aisiais į naują modernų darželį išskubės net pusantro šimto mažųjų Klaipėdos rajono gyventojų“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Darželis bus statomas ties Jurgaičių ir Juodžemių gatvių sankryža esančiame sklype. Įstaigoje veiks 2 grupės lopšelio amžiaus (2–3 m.) vaikams bei 6 grupės, kuriose bus ugdomi 3–6 m. ikimokyklinukai ar priešmokyklinukai.

„Šiuolaikiškame darželyje bus aktų salė, patalpos sportuoti, kabinetai. Numatytos ir patalpos sensoriniam kambariui, papildomam vaikų ugdymui - dailės, teatro ar konstravimo kambarys.

Veiklų netrūks ir lauke – čia bus įrengti žalieji plotai, pavėsinės, sporto aikštelė, žaidimų erdvės, taip pat edukacinė zona su mokomaisiais daržiukais ir mokomuoju kupoliniu šiltnamiu“, – vardija mero pavaduotoja Violeta Riaukienė.

Naująjį darželį projektavo UAB „Projektų ekspertai“. Su projektiniais pasiūlymais galima susipažinti Savivaldybės interneto svetainėje https://klaipedos-r.lt/svetaines-skelbimai/skelbimai-apie-visuomenei-svarbiu-statiniu-projektavima/

Viešas projektinių pasiūlymų pristatymas nuotoliniu būdu vyks balandžio 20 d. 15 val. Prisijungimo nuoroda https://teams.live.com/meet/9466548708517

Dar daugiau rašymų Klaipėdos rajono savivaldybei bus galima teikti elektroniniu būdu

Klaipėdos rajone gyventojai turės daugiau galimybių išspręsti jiems svarbius klausimus neišėję iš namų. Startuoja Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Elektroninių paslaugų ir savitarnos sistema, kurioje paslaugų prašymus gyventojai ir įmonės galės teikti elektroniniu būdu.

Portale https://epaslaugos.klaipedos-r.lt/ jau galima teikti pirmuosius prašymus dėl mokesčių lengvatų suteikimo, planuojamų statybos ar remonto darbų, statybos leidimo ar techninio projekto kopijos išdavimo, siuntimo išdavimo į Klaipėdos miesto ugdymo įstaigas, mokesčio už vaikų priežiūrą ir išlaikymą privačiuose darželiuose ir pan. Sistema bus nuolat atnaujinama, planuojama, kad ilgainiui prašymus elektroniniu būdu bus galima teikti dėl visų Savivaldybės teikiamų paslaugų.

Iki šiol prašymai dėl paslaugų, kurių nebuvo Elektroninių valdžios vartų sistemoje https://www.epaslaugos.lt, Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje SPIS ar portale https://www.planuojustatau.lt, buvo teikiami raštu. Prašymų teikimas per šias platformas lieka nepakitęs.

Kultūros paveldo objektams saugoti - per 118 tūkstančių eurų

Klaipėdos rajone ir toliau skiriamas dėmesys krašto istoriją bei išskirtinumą liudijantiems rajono kultūros paveldo objektams ir Priekulės miesto istorinėje dalyje esantiems statiniams puoselėti – jų išsaugojimo darbams iš Savivaldybės biudžeto skirta daugiau nei 118 tūkstančių eurų.

Savivaldybė siekia, kad autentiški Klaipėdos rajono objektai atgytų. Šiais metais 50 tūkst. eurų numatoma skirti Priekulės miesto istorinėje dalyje, Pamarių g., esančio daugiabučio gyvenamojo namo stogo paprastojo remonto darbams. Be to, daugiau nei 10,6 tūkst. eurų bus skirta Priekulės evangelikų liuteronų bažnyčios pagrindinių ir šoninių įėjimo durų tvarkybos (restauravimo, remonto) darbams.

Už 33,5 tūkst. eurų tvarkybos (remonto) ir paprastojo remonto darbai bus vykdomi Veiviržėnų Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios statinių komplekso varpinėje. Taip pat už 5 tūkst. eurų bus atliekami šios bažnyčios lubų taikomieji tyrimai.

10 tūkst. eurų planuojama skirti Kalotės k. mokyklos tvarkybos (remonto, restauravimo) darbų projektui parengti, o kiek daugiau nei 9,6 tūkst. eurų – Gargždų bažnyčios šventoriaus statinių komplekso varpinės taikomiesiems tyrimams ir tvarkybos (remonto) darbų projektui parengti.

Darbdaviams, kurie vasarą įdarbins jaunuolius, - Savivaldybės kompensacijos

Klaipėdos rajono jaunuoliai jau ketvirtus metus iš eilės galės rinktis: praleisti vasarą atostogaudami ar išbandyti save dirbdami įvairiose rajono įmonėse. Jaunimo užimtumo vasarą ir integracijos į darbo rinką programai Savivaldybė skiria 20 tūkst. eurų, o programą vykdys Gargždų atviras jaunimo centras.Kviečiame darbdavius registruotis, įdarbinti jaunuolius ir už tai gauti Savivaldybės kompensaciją.

Programa rajone sėkmingai veikia jau nuo 2020-ųjų. Štai praėjusiais metais net 54 jaunuoliai dirbo pas 23 darbdavius įvairiose srityse – nuo aptarnavimo bei laisvalaikio ir pramogų iki aplinkos priežiūros ar net statybos bei gamybos.

Šiemet jaunuolius galinčios ir norinčios įdarbinti rajone veikiančios įmonės nuo balandžio 1 d. iki 30 d. turi užpildyti elektroninę registracijos anketą https://apklausa.klaipedos-r.lt/

Jei jaunuolis dirbs visu etatu 1 mėnesį, Savivaldybė darbdaviui kompensuos 300 Eur. Jei jaunuolis visu etatu dirbs 2 mėnesius – 600 eurų.

Nepilnamečiai nuo 14 iki 18 metų, dalyvaudami šioje programoje, turi puikią galimybę ne tik patys užsidirbti pinigų, bet išbandyti save įvairiose srityse, o tai gali padėti ir ateityje, renkantis profesiją.

Jeigu programoje norinčių dalyvauti jaunuolių bus daugiau, nei jai įgyvendinti skirta lėšų, pirmumą turės tie, kurie atitiks šiuos prioritetus:

• taikoma šeimai atvejo vadyba arba jaunuoliui minimalios priežiūros priemonės;

• gyvena šeimoje, kuri augina ir (ar) globoja 3 ir daugiau vaikų (pagal pateiktą šeimos sudėties pažymą);

• gyvena tik su vienu iš tėvų (pagal pateiktą šeimos sudėties pažymą);

• darbo pobūdis skatina ugdyti įvairias kompetencijas ir įgūdžius (ne tik fizinis ir nekvalifikuotas darbas);

• dalyvavo pasirengimo darbui programose.

Toliau jaunuoliai bus atrenkami pagal registracijos į programą pirmumą. Įdarbinimo procesas bus vykdomas nuo gegužės 10 d. iki birželio 20 d. Jaunuoliai turės darbdaviams siųsti savo gyvenimo aprašymus, motyvacinius laiškus ir dalyvauti darbo pokalbiuose. Šiame procese juos konsultuos Gargždų atviro jaunimo centro darbuotojas.

Daugiau informacijos teikia Gargždų atviro jaunimo centro darbuotojas jaunimo praktinių ir verslumo įgūdžių ugdymui Aivaras Buitkus telefonu +370 609 27 134.

Tvarkos aprašą ir kitą informaciją rasite Savivaldybės interneto svetainėje www.klaipedos-r.lt, skiltyje „Informacija jaunimui“, „Jaunimo užimtumo vasarą ir integracijos į darbo rinką programa“.

 

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder