Klaipėdos strategija šiemet šlubavo

(2)

Klaipėdos tarybos posėdyje ketvirtadienį buvo pritarta miesto strateginio plano pakeitimams. Tačiau Tarybos narys Saulius Budinas atkreipė dėmesį, kad šiemet nebus įgyvendintos net 46 plane numatytos priemonės, kurios paprasčiausiai buvo perkeltos į kitus metus.

Anot S. Budino, vėluoja Jūrininkų sveikatos priežiūros centro statybos pradžia, neįsigytos 5 oro taršos matavimo stotelės, tris kartus mažiau nei planuota pritraukta darbuotojų, neįgyvendinta talentų skatinimo programa, vietoj planuotų 10, pavyko pritraukti tiek vieną konferenciją, neveikia skrydžių pritraukimo į Palangos oro uostą programa.

Kaip vieną didžiausių problemų minima jau ketverius metus besitęsianti Atgimimo aikštės rekonstrukcija. Jos pradžia dar kartą nukeliama metams.

Nors neatliktiems darbams yra ir objektyvių priežasčių, tačiau, anot S. Budino, paprastai už atliktus arba neatliktus darbus turi būti pateiktas ir įvertinimas. Politiko manymu, už miesto strateginio plano įgyvendinimą yra atsakingas meras ir administracijos direktorius.

Nepaisant išsakytos kritikos, prieš plano korekcijas balsavo tik 1 tarybos narys iš 29 balsavusių. Penki Tarybos nariai susilaikė.

Greitoji pagalba

Taryba atidėjo Savivaldybei priklausančios VšĮ Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stoties turtinių teisių ir pareigų perdavimo valstybei klausimą.

Svarstant greitosios medicininės pagalbos (GMP) klausimą Taryba pasidalino į dvi dalis. Vieni siūlė daug negalvojant vykdyti priimtus teisės aktus ir priimti sprendimą.

Kiti tikino, kad dar reikia daugiau padiskutuoti ir pasiderėti su valstybe dėl turto perdavimo sąlygų.

Tarybos narys Arvydas Vaitkus akcentavo, kad globalioje GMP reformoje Savivaldybė yra pastatyta prieš faktą.

„Šiandien Klaipėdos GMP stotis veikia gerai“, - konstatuoja A. Vaitkus.

Jis netiki ministerijos pažadais dėl būsimų investicijų ir pateikia pavyzdį, kai Savivaldybė priėmė sprendimą perduoti Klaipėdos universitetinės ligoninės turtą, tačiau ligoninė iš valstybės iki šiol nesulaukė nė euro žadėtų investicijų.

A. Vaitkus taip pat atkreipė dėmesį, kad ministerija neturi plano, kas bus su šiuo metu Savivaldybei priklausančiu GMP stoties kokybišku turtu bei gerai dirbančiais darbuotojais.

„Vakarų ekspresas“ jau rašė, kad šiuo metu Lietuvoje vyksta GMP paslaugų reforma. Šias funkcijas nuo kitų metų liepos perims nauja įkurta valstybinė įstaiga.

Sveikatos ministerija tikina, kad po reformos dabar esantys darbuotojai bus išsaugoti, o paslaugų kokybė tik pagerės, nes valstybė yra numačiusi papildomų investicijų.

Tačiau Klaipėdos politikai nenori, kad Klaipėdos sąskaita būtų sprendžiamos visos Lietuvos GMP bėdos, ir reikalaus daugiau garantijų miestui.

ATIDĖJO.Klaipėdos savivaldybės tarybos nariai pageidavo pakviesti „ant kilimo“ Sveikatos ministerijos atstovus, kad jie įrodytų GMP reformos naudą Klaipėdai.

Politinė rokiruotė

Prieš ketvirtadienį vyksiantį Tarybos posėdį buvo paskelbta, kad Tarybos narys Viktoras Senčila paliko opozicinę frakciją „Klaipėdiečiams“ ir tapo ketvirtuoju Demokratų frakcijos „Vardan Klaipėdos“ nariu bei buvo išrinktas frakcijos pirmininkės pavaduotoju.

„Vakarų ekspresas“ jau anksčiau skelbė, kad V. Senčila planuoja dalyvauti ateinančiuose savivaldos rinkimuose su Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder