Klaipėdos universiteto garbės daktaro regalijos įteiktos dviem tarptautiniu mastu pripažintiems akademikams

Pirmadienį, spalio 14 d., Klaipėdos universiteto (KU) Stasio Vaitekūno auloje garbės daktaro regalijos įteiktos dviem tarptautiniu mastu pripažintiems ir nusipelniusiems akademikams: prof. habil. dr. Boguslaw Buszewski (Lenkija) ir prof. dr. Jean-Marc Ogier (Prancūzija).

Tai – iškilios asmenybės, kurių nuopelnai mokslo srityje vertinami Europoje ir visame pasaulyje. Šie žmonės jau ilgus metus bendradarbiauja su Klaipėdos universitetu, dalijasi vertingomis žiniomis, idėjomis, inovacijomis. 

Iškilmingo Senato posėdžio metu akademikams įteikti KU garės daktaro statusą liudijantys dokumentai, ženklai. Abu apsiausti togomis. 

Prof. habil. dr. Boguslaw Buszewski KU garbės daktaro vardas suteiktas už ilgametį bendradarbiavimą bei indėlį vystant aukštąjį mokslą.

Nutarimas priimtas šių metų gegužės 16 dieną. Prof. dr. Jean-Marc Ogier KU garbės daktaro vardas suteiktas už bendradarbiavimą ir reikšmingą mokslinę veiklą informatikos mokslų srityje. Nutarimas priimtas šių metų birželio 13 dieną. 

„Klaipėdos universitetas turi seną tradiciją suteikti garbės daktaro vardą Universitetui nusipelniusiems Lietuvos ir užsienio mokslininkams. 

Tai ne tik pripažinimas, Klaipėdos universiteto garbės daktarai yra mūsų ambasadoriai užsienyje“, – sako KU Senato pirmininkas prof. dr. Vaidutis Laurėnas.

Iškilmingoje ceremonijoje pirmiausia pristatytas prof. habil. dr. Boguslaw Buszewski, jo biografija, nuopelnai ir pastangos, prisidėjusios prie KU augimo. 

Jam įteiktos KU garbės daktaro regalijos. Naujajam garbės daktarui susirinkę svečiai negailėjo garsių plojimų, o KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas padėkos žodžių.

„Ačiū už didžiulį darbą ir pastangas bei laimėjimus dalyvaujant prestižiniuose tarptautiniuose mokslo programų projektuose. Jau ilgus metus vadovaujate aukšto lygio tyrėjų grupėms visoje Europoje. 

Teikiate paraiškas „Europos horizonto“, Inovacijų agentūros , Lietuvos mokslo tarybos projektuose, bendradarbiaujate su Lietuvos ir keliolikos užsienio šalių mokslininkais. Reikšmingus tyrimus sveikatos tematika įgalinate pritaikyti praktikoje. 

Jūsų dėka Klaipėdos universiteto mokslininkų darbai vertinami tarptautinėje arenoje“, – sveikino KU rektorius prof. dr. A. Razbadauskas. 

Priimant KU garbės daktaro regalijas prof. habil. dr. Boguslaw Buszewski nuoširdžiai dėkojo ir teigė, kad yra kupinas pasididžiavimo, dėkingumo, džiaugsmo, o kartu ir nuolankumo. 

„Gauti garbės daktaro laipsnį yra didžiulė garbė kiekvienam mokslininkui. Šis apdovanojimas reiškia daugiau, nei mokslinis titulas, paskaita pripažintoje konferencijoje ar publikacija prestižiniame žurnale.

Tai ne tik įrėmintas diplomas, kurį lydi daugybė rankos paspaudimų ir sveikinimų“, – dėkojo prof. habil. dr. Boguslaw Buszewski. 

Kiek vėliau Senato posėdžio metu pristatytas antrasis garbės daktaras prof. dr. Jean-Marc Ogier, jo pasiekimai ir nuopelnai. 

Akademikui taip pat įteiktos garbės daktaro regalijos, o svečiai ir KU rektorius prof. dr. A. Razbadauskas išreiškė pasididžiavimą ir padėką.

„Ačiū už Jūsų darbą atstovaujant EU-CONEXUS aljansą. Dėka Jūsų pastangų Briuselyje – esame matomi, girdimi ir vertinami visoje Europoje! 

Būdami 9 universitetų konsorciumo dalimi susivienijome ir sutelkėme turimų žinių ir patirties resursus, bendradarbiaujame atliekant mokslinius tyrimus, skatiname inovacijas. 

Taip kuriame vieningą Europą, puoselėjančią tvarias pakrančių ekosistemas“, – sveikinimo kalbą sakė KU rektorius prof. dr. A. Razbadauskas. 

Priimant KU garbės daktaro regalijas prof. dr. Jean-Marc Ogier atviravo: „Man asmeniškai – tai pirmas kartas per ilgą mano gyvenimą, kai turiu garbę gauti šį titulą. Tai šiai progai suteikia dar didesnę vertę. 

Ypač didelė garbė yra gauti šį titulą iš jūsų nuostabaus universiteto – Klaipėdos universiteto, kuris jau seniai bendradarbiauja su La Rošelės universitetu. 

Nuoširdžiai dėkoju už galimybę prisijungti prie jūsų profesorių šeimos“. 

KU garbės daktaro vardas suteikiamas Lietuvos ir užsienio šalių mokslininkams, iškiliems visuomenės veikėjams, prisidėjusiems prie KU augimo. Šiuo metu KU sąraše – 29 garbės daktarai. 

Dar prieš iškilmingą ceremonija, abu iškilūs akademikai buvo pristatyti Universiteto bendruomenei bei skaitė viešas paskaitas. 

Prof. dr. Jean-Marc Ogier skaitė  paskaitą „Artificial Intelligence: myths, opportunities, risks“, o prof. habil. dr. Boguslaw Buszewski – „Searching of biomarkers for early cancer diagnosis and other lifestyle diseases“. Vertingų žinių kiekvienas galėjo pasisemti ir paskaitų klausytis tiesioginių transliacijų metu. 

Apie KU garbės daktarą prof. habil. dr. Boguslaw Buszewski

Prof. habil. dr. Boguslaw Buszewski yra žymus Lenkijos chemikas. Daugiau nei 40 metų trunkanti karjera pasižymi reikšmingu indėliu į chemiją, aplinkos mokslus ir biomedicinos tyrimus. 

Profesorius yra paskelbęs daugiau nei 600 publikacijų prestižiniuose mokslo žurnaluose. 

Remiantis Stanfordo universiteto duomenimis, jis yra įtrauktas į 2 proc. dažniausiai cituojamų pasaulio mokslininkų sąrašą.

Boguslaw Buszewski yra pažangių atskyrimo metodų pradininkas, ypač chromatografijos ir elektromigracijos, kūrimo srityje, sukūręs naujoviškas stacionarias fazes ir nano-kolonėles, kurios plačiai taikomos medicininėje diagnostikoje ir aplinkos analizėje. 

Jo tarpdisciplininis darbas turėjo įtakos greitų mikrobiologinių tyrimo metodų ir bioanalizės įrankių sukūrimui, turinčių reikšmingą poveikį vėžio tyrimams ir personalizuotai medicinai.

Apie KU garbės daktarą prof. dr. Jean-Marc Ogier

Prof. dr. Jean-Marc Ogier yra žymus Prancūzijos akademikas informatikos, dirbtinio intelekto srityje. Jis yra parašęs daugiau nei 200 publikacijų, aktyviai dalyvauja įvairiuose Prancūzijos ir Europos tyrimų projektuose, bendradarbiaudamas tiek su viešosiomis institucijomis, tiek su privačiomis įmonėmis. 

Visą savo karjerą Ogier aktyviai dalyvavo Tarptautinėje modelių atpažinimo asociacijoje (IAPR), eidamas įvairių techninių komitetų pirmininko pareigas ir atstovaudamas Prancūzijai IAPR valdymo taryboje. 

Profesoriaus indėlis į modelių atpažinimo sritį ir vadovavimas akademinėms inovacijoms tiek Prancūzijos, tiek tarptautinėje mokslo bendruomenėje yra itin svarbus.

Nuo 2016 metų profesorius yra La Rochelle universiteto prezidentas. Kaip vadovas, profesorius yra orientuotas į interdisciplinariškumą, individualizuotą mokymąsi ir tvarumą. 

Ogier taip pat yra EU-CONEXUS Europos universitetų aljanso valdybos pirmininkas, kuris sujungia 9 partnerių universitetus visoje Europoje skatindamas inovacijas ir bendradarbiavimą tvarių pakrančių tematika. 

Šio aljanso narys yra tiek La Rochelle universitetas, tiek Klaipėdos universitetas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder