Klaipėdos varpai skelbia tikėjimo laisvę

(1)

Miesto „sveikata“ matuojama ir pagal tai, kaip jame jaučiasi jo gyventojai. Ar žodžio laisvė, kultūrinis pliuralizmas leidžia žmonėms būti savimi? Kaip sugyvena skirtingų tautų papročiai ir tradicijos? Ar užtikrinama pasaulėžiūros įvairovė bei tikėjimo laisvė?

Turtinga Klaipėdos krašto istorija lėmė, kad šiandieninė mūsų miesto tautinė ir religinė sudėtis yra labai įvairi. Ten, kur įsitvirtina didesnė įvairovė, atsiranda daugiau galimybių veikti.

Gal iš dalies ir todėl Klaipėda garsėja laisvo miesto aura. Mūsų mieste gyvena ir veikia įvairios religinės konfesijos. Daugumą sudaro Romos katalikai, tačiau ne mažiau turtingą istoriją yra sukaupusios religinės mažumos.

Labai gilias istorines tradicijas turi protestantai, veikia judėjų, musulmonų, stačiatikių, sentikių religinės mažumos. Praūžę karai bei sovietmetis labai paveikė architektūrą, senųjų bažnyčių, cerkvių ar sinagogų pastatų beveik neišlikę. Komunistinio režimo metu religinis architektūrinis paveldas buvo toliau niokojamas.

Tik atkūrus nepriklausomybę, ryžtingo dvasiškių nusiteikimo ir didelių jų pastangų dėka pavyko naujai pastatyti ar atkurti ne vieną dvasinę šventovę.

Šiandien religinės bendruomenės namai turi kur kas platesnes funkcijas. Tai nebėra vien tik religinių apeigų bei žmonių sielovados vieta. Šių laikų bažnyčios atlieka socialines, edukacines, kultūrines ir netgi turistines funkcijas.

Kaip Klaipėdoje gyvena religinių mažumų bendruomenės, kokie jų džiaugsmai bei rūpesčiai? Į šiuos klausimus VE.lt žurnalistai paprašė atsakyti Klaipėdos mieste veikiančios stačiatikių bendruomenės atstovus.

Klaipėdos Stačiatikių Visų Rusų Šventųjų parapijos klebonas Amvrosijus sutiko pasidalinti bendruomenės prasmingais darbais bei ateities planais.

Kaip Jums sekasi, kaip gyvena stačiatikių bendruomenė Klaipėdoje?

Dėkoju Dievui, sekasi gerai. Džiaugiamės, kad galime tarnauti žmonėms. Veiklos mums netrūksta.

Kaip galėtumėte apibūdinti savo parapijiečius?

Mūsų parapijiečiai yra įvairaus amžiaus, nuo ką tik gimusio iki senjorų. Nors parapijos bendruomenę sudaro labai skirtingi žmonės, tačiau juos visus vienija pozityvumas, atjauta ir tikėjimas šviesa. Parapijos gyvenime užtenka vietos visiems.

Papasakokite, kur ir kaip vyksta pamaldos.

Mūsų cerkvė yra įsikūrusi žinomoje ir labai gražioje miesto vietoje, Liepų gatvėje, prie Klaipėdos skulptūrų parko. Parkas tapo dar gražesnis ir jaukesnis po Savivaldybės atliktos renovacijos. Čia nuostabi vieta pasivaikščioti, pabūti senų medžių ramybės apsuptyje. Mišios paprastai vyksta sekmadieniais, jos yra vedamos bažnytine slavų kalba, kuri yra suprantama mūsų parapijiečiams. Labai džiaugiamės patarnaudami žmonėms.

Vien mišiomis neapsiribojate?

Tikrai ne. Po pamaldų visada randame laiko pabendrauti su parapijiečiais. Prie arbatos puodelio jaukiai pasikalbame pačiomis įvairiausiomis temomis. Tai labai suartina bendruomenės narius. Turime veiklos ir mūsų jauniesiems parapijiečiams. Tarp jų vis labiau populiarėja sekmadieninės mokyklėlės. Vaikai su malonumu dalyvauja įvairiuose užsiėmimuose. Įdomu, kad su vaikais dirba ne tik profesionalūs dėstytojai, bet ir pačių vaikų tėveliai veda pamokas. Tai tikrai labai gražus ir prasmingas ryšys. Nesenai vyko šv. Velykų šventė, kur vaikai atliko per pamokėles paruoštus pasirodymus.

Kokia yra statistika? Jūsų parapijiečių skaičius mažėja ar auga?

Jaučiame, kad žmonių daugėja. Sekmadieniais per mišias išdaliname per šimtą Komunijų. Tikrai padaugėjo žmonių, dėl to esame laimingi. Pastaruoju metu į Klaipėdą atvyko nemažai žmonių iš Ukrainos. Dalis jų taip pat aktyviai lankosi mūsų cerkvėje. Sulaukiame stačiatikių ir iš kitų Europos šalių, kurie įvairias reikalais yra atvykę į mūsų miestą. Jie užsuka pasimelsti į mūsų cerkvę. Mūsų durys atviros visiems ir su dideliu džiaugsmu visus priimame. Visiškai neseniai į mūsų bendruomenę atvyko stačiatikis parapijietis iš Ukrainos. Jo dėka galime didžiuotis cerkvės varpų dūžiais. Pas mus verda įdomus, prasmingas ir aktyvus religinės bendruomenės gyvenimas

 

Klebone, dėkojame už pokalbį ir linkime sėkmės.

Klaipėdos Stačiatikių Visų Rusų Šventųjų parapijos veikla turininga ir telkianti. O ten, kur gerai jačiamasi, visada norisi grįžti, gausiai buriasi žmonės. Beje, apie aktyvią parapijos veiklą byloja ir šiuolaikiškai vykdoma komunikacija. Parapija turi savo paskyrą socialiniame tinkle „Facebook“. Norintieji išsamiau susipažinti su stačiatikių veikla Klaipėdoje gali aplankyti paskyrą „Клайпедский храм Всех русских святых“.

Klaipėdos Visų Rusų Šventųjų parapija

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder